KPSS Puan Hesaplama P3 - P10 (Lisans - Öğretmenlik)

KPSS Puan Hesaplama Modülü 2015 KPSS adaylarına deneme sınavlarında çıkarttıkları netlerle yaklaşık kaç puan alabileceklerini görmeleri amacıyla hazırlanmıştır. Dolayısıyla gerçek sınavda alacağınız puanla bir sapma olabilir. "KPSS Puan Hesaplama" şeklinde google'da yapılan aramalarda çoğu zaman güncel olmayan veya puan hesaplama motoru değil de, sadece katsayı ve formülleri veren sayfaların açıldığını görerek (ihtiyaca binaen) bu programı hazırladık.

Not: Geçen yıl KPSS'de Genel Kültür'de 60 net çıkartan hiçbir aday olmadı. (Bakınız: KPSS Sayısal Bilgiler dosyası) Yine 2012 KPSS Eğitim Bilimleri sınavında ise 115 neti geçen hiçbir aday olmadı. Bu nedenle, azami netler üzerinden yapacağınız bir hesap (G.Yetenek 60, Genel Kültür 60 ve Eğitim Bilimleri 120 net) 100 üzerinde bir puan çıkmasına sebep olacaktır.

 KPSS P3 ve P10 Puan Hesaplama Motoru 

ÖSYM 2015 Yılı Sınav Tarihleri Takvimini Açıkladı. 2015 YGS - LYS, KPSS, DGS, ALES ne zaman, başvuru tarihleri ne zaman? Tıklayın! 

KR Açık Lise Soru Bankaları 2015 Yeni Baskı "Açık Lise Sınavlarında Kesin Başarı İçin"

Moderator  08.05.2014 16:03:29

Kpss puan hesaplama motoru  /   5

Yine geldi zamanı, başladık denemelere, kpss puan hesaplama ile kafa bozmaya, ütülemeye. Ama bunu sevdim, moral veriyor, hatta bir kaç puan fazla hesapladığını tahmin etmekle beraber en azından istikraralı ve 2013 kpss ye daha yakın, matador, mentör, moderatör olarak en iyi kpss puan hesaplama burada diyorum.
Hesaplayıcı  03.04.2013 09:26:18

Kpss puan hesaplama  /   5

Arkadaşlar bir ton kpss puan hesaplama motoru var. Kpss uzmanı, ihtiyaç akademi, kpss rehberi, fem akademi, yedi iklim vs... Ya hiçbiri kesin bir şey söylemiyor. Hiçbir kpss puan hesaplama motoru da diğeriyle uyuşmuyor. En ilginç olanı da bir kpss puan hesaplama motorunda çıkan sonucun diğer kpss puan hesaplama programında veya cetvelinde 5-10 puan kadar farklı çıkması. İşin doğrusu ne?
Menejer  03.04.2013 09:32:40

kpss puan hesaplama  /   5

Hesaplayıcı kardeşim, ben de senin gibi bir zamanlar kpss puan hesaplama motorlarıyla kafayı bozmuştum. Ama gerek yok! Bak ben hiç kpss puan hesaplama sayfalarını ziyaret ediyor muyum:) Ya işin şakası bir yana bütün kpss puan hesaplama motorları tahmini puanlar veriyor. Bu nedenle hoşuna giden bir puan hesaplama programını devamlı kullanmak daha mantıklı olabilir. Böylece sen haftalar ve aylar itibariyle puanlarının artıp artmadığını görebilirsin.
Hesaplayıcı  03.04.2013 09:40:44

KPSS Puan Hesaplama  /   5

Peki hangi kpss puan hesaplama motorunu kullanalım? Memurlarnetin formunda bazı arkadaşlar bunu tavsiye ettiği için bu sayfayı açtım. Ama ne iş ne alaka? Açık Lise ne, kpss puan hesaplama ne? Kpss puan hesaplama katsayılarını nereden buluyorlar?
Menejer  03.04.2013 09:45:42

KPSS puan hesaplama  /   5

Ya ben de başlangıçta bir alaka kuramamıştım, ama en alakasız olan en kaygısız ve tarafsız olur diyerek iki aydır kullanıyorum, istikrarlı, tutarlı. Kpss denemelerinde dershaneden verdikleri karneden daha tutarlı oluyor. Dershanede kpss puan hesaplamayı kime yaptırıyorlarsa saçma sapan sonuçlar geliyor. Ama burada tuarlı.
Subject *  
Email *  
Nick Name * Rate    
 Confirm Image  Refresh
 
Add Comment