Açık lise 2017 – 3. dönem kayıt yenilemeleri başladı

yorumsuz
1.306

Açık lise 2017 – 3. dönem kayıt yenilemeleri başladı. Açık Öğretim ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi öğrencileri için 3. dönem kayıt yenileme işlemleri başladı. 2016-2017 öğretim yılı 3. dönem sınavlarına girecek olan 30 Haziran 2000 ve daha önceki tarihte doğmuş olan açık liseli öğrenciler kayıt yenileme işlemlerini 18 Mayıs 2017 tarihine kadar yapabilir. Kayıt yenileme için ücret ödemesini nasıl ve nereden yapabilirsiniz? Ders seçimini yapmak zorunlu mu? Detaylar aşağıdaki duyuruda…

III. Dönem kayıt yenileme işlemleri başladı. Öğrencilerimizin, 08  –  18 Mayıs 2017 tarihleri arasında yüz yüze eğitim aldıkları okullarda kayıt yenileme işlemlerini yaptırmaları gerekmektedir.

İsteyen öğrencilerimiz kayıt yenileme sınav bedelini öderken, yeni oluşturulan Millî Eğitim Bakanlığı Ödeme Sistemini kullanabilir.

Kayıt yenileyen öğrencilerimizin ders seçimlerini kayıt yenileme süresince yapmaları zorunludur.

Öncelikle zorunlu ortak derslerinizi seçiniz. Zorunlu ortak derslerinizi seçtikten sonra seçmeli derslerden de seçim yapabilirsiniz.

Muaf olunan derslerin kredisi alınmaz, bu dersler istenirse yeniden seçilebilir. Başarılı olunduğu takdirde bu derslerin kredisi kazanılır.

Ders seçiminizi tam yapınız, yarım bırakmayınız. Örneğin 30 kredilik ders seçme hakkınız var ise bu sınırı doldurup doldurmadığınızı mutlaka kontrol ediniz. Yarım bırakılan ders seçimleri hiçbir şekilde sistem tarafından tamamlanmaz.

III. Dönem sınavları 01 – 02 Temmuz 2017 tarihlerinde yapılacaktır. Öğrenciler; sınav tarihlerinde bulunacakları sınav merkezini, Bilgi Düzenleme menüsü altında yer alan Sınav İrtibat Merkezi ekranında kayıt yenileme süresince yeniden güncellenebilir.

Kayıt Yenileme Kılavuzu için tıklayınız.

Ücret iadesi ile ilgili açıklamalar için tıklayınız.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Açık Lise Yazı ve Haberler

Doğru soru sormak, doğru cevaplara ulaşmanın ilk koşuludur. Yorum yazın, soru sorun, cevaplayalım.


Etiketler:
Eklenme Tarihi: 9 Mayıs 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın