Açık Lise ek sınav ne zaman yapılacak, kimler

17 yorum
26.525

Açık Lise 2016-2017 öğretim yılı ek sınav yapılacak mı, ek sınav tarihi açıklandı mı, ek sınava kimler girebilir, ek sınavlar hangi sınav merkezlerinde yapılır?


Açık Lise Ek Sınav 2017 başvuru ve sınav tarihleri açıklandı: Ek sınav Ekim’in kaçında, kaç kredi şartı var, kaçıncı dönemde olanlar ek sınava girebilir?


AÖL Müdürlüğü açıkladı: 24 Temmuz 2016’da 1. Ek Sınav oldu! Peki kimler katılabildi? Ek sınav hangi sınav merkezlerinde yapıldı? Başvuru ve kayıt tarihleri açıklandı, Başvurular 2-8 Temmuz 2016 günlerinde oldu!  Kesin bilgi için tıklayın!


Açık Lise 2016 EK Sınav Tarihleri belli oldu:

2015-2016 yılında mezun olmak ve üniversite sınavlarına da giren ancak mezun olabilmek için ek sınav bekleyenler için ek sınav tarihleri belli oldu: EK SINAV 23-24 Temmuz 2016 tarihlerinde yapılacak.

acik-lise-ek-sinav-tarihi-2016-aol

2016 Açık Lise EK Sınav bilgisi ve kaynak için tıklayın!


AÖL Müdürlüğü açıkladı: 24 Temmuz 2016’da Ek Sınav Var! Peki kimler katılabilir? Ek sınav hangi sınav merkezlerinde yapılacak? Başvuru ve kayıt tarihleri açıklandı, Başvurular 2-8 Temmuz 2016!


EK Sınava Kimler Girebilir, Nerede Yapılacak, Başvuru ve Kayıt Nasıl Yapılır?

1) Ek sınava Açık Öğretim Lisesi Yurt Dışı Programına, Açık Öğretim Lisesine ve Mesleki Açık Öğretim Lisesine kayıtlı öğrencilerden toplam dönemi; 8 ve üzerinde olan öğrencilerden öğrencilik durumu; aktif, donuk ve silik olan bütün öğrencilerimiz başvurabileceklerdir.

2) Ek sınav 23-24 Temmuz 2016 tarihinde, büyük şehir belediyeleri olan il merkezleri ile coğrafi konumu nedeniyle sınav yapılması gerekli görülen ekli listedeki il merkezlerinde iki oturum şeklinde yapılacaktır.

3) Ek sınavda öğrencilerimiz en fazla 35 kredilik dersten sınava girebileceklerdir.

4) Ek sınav için başvurular ….-…. Temmuz 2016 tarihleri arasında yapılacaktır.

5) Ek sınava başvuracak öğrencilerimiz ilgili banka şubelerine belirtilen tarihler arasında (T.C Ziraat Bankası, T.C. vakıflar Bankası, T.C. Halk Bankası ) T.C kimlik numarası ile 20 TL ek sınav başvuru ücretini mutlaka ek sınav için açılan hesaba yatıracaklardır.

6) Ek sınav ücretini yatıran öğrenciler Halk Eğitimi Merkezi Müdürlükleri ile Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüklerine müracaat ederek ek sınav kayıt yenilemelerini yaptıracaklardır.(Mesleki Açık Öğretim Lisesi öğrencileri ek sınav için kayıt yenilme işlemlerini, yüzyüze eğitim gördükleri Meslek Liselerinden yapacaklardır.)

7) Ek sınav başvuru işlemi yapan öğrenciler … Temmuz 2016 tarihi mesai bitimine kadar sınavına girecekleri dersleri ve sınava gireceği merkezi mutlaka sistem üzerinden seçmeleri gerekmektedir. (Ders seçiminizi yapmadığınız takdirde sistemin atayacağı derslerden sınava katılacağınızı ve değişiklik yapılmayacağını unutmayınız)

Kaynak: www.aciklise-dershanesi.com

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Son Yazı ve Testler

Güncel Yazı ve Haberler


Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 10 Mayıs 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Açık Lise ek sınav ne zaman yapılacak, kimler (17 Yorum)

  1. Toplam dönemim 11 ve 189 kredim var üniv.başvurusu yapabilitmiyim? Ek sınav içinde bir açıklama yapılsaydı keşke.

  2. Arkadaşlar ek sınav için 0312 413 22 05 ve 413 21 80 numaraları arayın üniversite için tercih yapanlar bunuda söyleyin

  3. Kredisi 157 ‘nin altında olan Arkadaşlar 147 yi arayıp açık lise ek sınavlarına girmek için gerekli olan 157 kredi şartının kaldırılması için istekte buluna bilirsiniz

  4. Toplam dönem 14 ve 168 kredim var bi açıklamada üniversiteye kayıt yapılır yazıyor bunun için diploma istemezler mi pek anlayamadim

    • Üniversiteye kayıtlar ön-kayıt gibi yapılıyor. Sonra ek sınavlarda kredilerini tamamlayıp Kasım ayında getirmeniz gerekiyor, mezun olamayanların üniversite kayıtları silinir

    • Evet en az 8 anlamında. Döneminiz 8 olması (ve toplam kredinizin de en az 157 olması) yeterli. Ek sınav giriş şartları Temmuz ayı içinde açıklanır. Yıldan yıla değişebiliyor. Takip etmek lazım

Yandex.Metrica