Açık Lise Kayıt Yenileme

Kayıt Yenileme İşlemleri Nasıl Yapılır? Kimler kayıt yenileme 

Açık Öğretim Lisesi öğrencileri, yılda 2 kez (III. Dönem sınavlarının 1. gününde 18 yaşından gün almış öğrenciler 3 kez) yapılan sınavlar için, girecekleri dersleri seçmek amacıyla Kayıt Yenileme işlemi yaparlar. Kayıt Yenileme tarihleri, Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü tarafından belirlenen iş takviminde yayınlanır. Kayıt Yenileme aşağıda ifade edilen üç adımda uygulanır.

Açık Lise Kayıt Yenileme İşlemleri - 1Bankaya Kayıt Yenileme Ücretini Ödeyiniz.

Açık Lise Kayıt Yenileme İşlemleri - 2Kayıt Yenileme işlemleri için İrtibat Bürosuna gidiniz.

Açık Lise Kayıt Yenileme İşlemleri - 3Derslerinizi seçiniz.

Kayıt Yenileme Döneminde Kimler Kayıt Yenileme İşlemini Yaptırmalı?

İçinde bulunulan dönem itibariyle Açık Öğretim Lisesinde öğrencilik durumu Aktif, Donuk ve Silik durumdaki öğrenciler kayıt yenileyebilirler.

 

Kimlerden Kayıt Yenileme Ücreti Alınmaz?

 

  • a) 1974 Kıbrıs Barış Harekâtında şehit olanların eş ve çocukları ile aynı mücadelede gazi olanların eş ve çocukları;
  • b) Terörle mücadelede görevini yaparken şehit düşenlerin eş ve çocukları ile aynı mücadelede gazi olanların eş ve çocukları;
  • c) Vatani hizmet tertibinden şeref aylığı bağlananlar ile İstiklal Madalyası verilmiş olanlar,
  • d) Mahkeme kararıyla eğitim tedbiri verilenlerden, durumlarını belgelendirmek şartıyla Yeni Kayıt, Kayıt Yenileme ücreti alınmayacaktır.

Söz konusu belgelerin fotokopileri alınacak ve üzerine "aslı gibidir" ibaresi yazılarak öğrenci dosyasına konulacaktır. Bu belgeler, istenildiğinde Açık Öğretim Lisesine gönderilmek üzere öğrencinin dosyasında muhafaza edilecektir.

Not: Şehit ve gazilerimizin eş ve çocukları, evlendikleri takdirde "Katılım Bedeli" ödemek zorundadırlar.

Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme Katılım Bedeli, her yıl Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü tarafından belirlenir. Katılım bedelleri Açık Öğretim Lisesi ve kayıt yaptırılan İrtibat Bürosu hesaplarına ayrı ayrı yatırılır.

Etiketler: Açık Lise Kayıt Yenileme İşlemleri, Aol meb gov tr kayıt yenileme nasıl yapılır, ne zaman yapılır, kimler kayıt yenileme yaptırmalı

 

KR Açık Lise Soru Bankaları 2015 Yeni Baskı "Açık Lise Sınavlarında Kesin Başarı İçin"

Açık Lise Dershanesi İndirimli Ön Kayıt Formu: Tıkla - formu doldur indirim kazan!

Sibel AOL  02.03.2013 01:47:33

aöl kayıt yenileme  /   5

Açık lise kayıt yenileme işlemleri pazartesi mi başlıyor, 2. dönem kayıt yenileme işlemlerini sadece halk eğitim merkezlerinde yaptırabileceğimiz doğru mu? Artık okullar açık lise kayıt yenileme işlemlerini yapmıyor öylemi? Nolur bana bir cevap, açık liseden mezun olmak istiyorum.
dilavoski  25.07.2013 22:53:15

kayıt yenileme  /   5

ben acık öğretim lisesine kayıt olmustum ve sınavlara giremedim kacırmısım ve ben kayıt yenileme yapmak mistıyorum ve nasıl yapabilirim.???
Fulya Noname  25.08.2013 21:38:13

Açık Lise kayıt yenileme  /   5

Açık öğretim lisisine 3 yıldır hiç bir şekilde ne sınav ne giriş yatım fakat siteden giriş yapmak istiyorum öğrenci bilgilerime bakmak için hesabım donduruldumu ? iş yeri için belge çıkartmam gerekmekte siteye girişte yapamıyorum ? yeniden öğrenim için kayıtmı yenilemem gerekmekte acil dönermisiniz.
açık lise kayıt yeni  25.03.2014 14:33:11

Açık lise kayıt yenileme  /   5

Açık lise kayıt yenileme yaptırmayan arkadaşlar, açık öğretim lisesi kayıt yenileme işlemlerini üç dönem yaptırmayanlar SİLİK duruma düşerler. Açık lise kayıt durumu SİLİK olanlar da www.aol.meb.gov.tr adresinden sisteme öğrenci girişi yapamazlar. En yakın kayıt yenileme veya yeni kayıt döneminde kaydınızı yeniden yaptırmanız gerekir.
Subject *  
Email *  
Nick Name * Rate    
 Confirm Image  Refresh
 
Add Comment