KR Açık Lise Rehberiniz

Açık lise, mebaciklise, www.aol.meb.gov.tr açık lise sınavları, açık lise kayıt yenileme tarihleri, öğrenci girişi, açık lise ders seçimi, aol meb ve meb açık lise konusunda en güncel haber ve bilgiler aciklise-dershanesi.com'da.

 Açık Öğretim ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi Sınavlarına Hazırlık

Açık Lİse sınavlarına nasıl hazırlanmalı? Açık Lise'de okuyan ve bir an önce, daha fazla dönem ve sene kaybetmeden lise diplomasını almak isteyen yüzbinlerce öğrencinin sorduğu bir soru. Ortada somut bir okul binası ve karşınızda öğretmeni olmayan bir okul Açık Öğretim Lisesi. Bu nedenle, açık öğretim lisesi sınavlarına nasıl hazırlanabilirim? sorusu daha önem kazanan bir soru. Aşağıda bu soruya/bu sorununuza cevap olabilecek bazı öneriler bulacaksınız:

Milli Eğitim Bakanlığı, Açıköğretim Okulları öğrencilerinin televizyon, radyo ve internet teknolojilerini kullanarak sınavlara hazırlanabilmesi için gerekli alt yapıyı oluşturmuştur. Açık Öğretim Lisesi öğrencilerinin sınavlara çalışırken yaralanabileceği kaynaklar aşağıdaki maddelerde sıralanmıştır.

  • Kitap Dağıtım Merkezlerinden aldığınız Açıköğretim Okulları ders kitapları (ders notları) ile hazırlanabilirsiniz.
  • Daha önceki Açık Öğretim Lisesi sınavlarında çıkmış soruları gözden geçirebilirsiniz. Sorular için tıklayınız..

  • Online testlerimizden çalışabilirsiniz. Online testler için buraya tıklayınız.

  • İnternet TV ya da İnternet Radyomuzu takip edebilirsiniz. İnternet Radyo ve İnternet TV için tıklayınız.

  • Web sayfalarımızda bulunan kitap içeriklerini bilgisayarınıza kaydedip, hazırlanabilirsiniz. Kitap içerikleri için tıklayınız.

  • ZTV'de yayınlanan programlar ile hazırlanabilirsiniz. Yayın akışı için buraya tıklayınız. (ZTV ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereğince bazı derslere ait televizyon programları ZTV'de yayınlanmaktadır.)

  • Bazı Halk Eğitim Merkezi Müdürlükleri, Açıköğretim Okullarında okutulan bazı dersler için kurs düzenlemektedirler. Sizin için açılan bu kurslara katılarak hazırlanabilirsiniz.

  • Unutmayınız ki bu sınavların telafisi, örgün eğitimde olduğu gibi mümkün değildir. Bu nedenle lütfen bu sınavlara girmenizi engelleyebilecek unsurlara dikkat ediniz. Sınavda mutlaka Sınav Giriş Belgeniz ile geçerli bir kimlik belgenizi (Nüfus Cüzdanı, Ehliyet, Pasaport) yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Sınavdan en az yarım saat önce sınav yerinizde olmalısınız. Aksi takdirde bu nedenlerden dolayı sınava alınamayabilirsiniz. Bunun yanı sıra sınav esnasında da cevap kâğıdınızın çevrenizdekiler tarafından görülmediğinden emin olunuz. Sınavlarınızın optik okuyucularda değerlendirmeleri yapılırken aynı zamanda kopya analizi de yapılmaktadır.

Sınavlarda başarılar dileriz.

 

Buradan sonrası ise kitabi olmayan/resmi olmayan önerilerden oluşuyor:

1.

Bu dönem sınavına gireceğimiz hangi dersler var? Bu derslerin bir listesinin çıkartın.

2.

Bu derslerden hangilerine ne ölçüde hazırsınız? Listenin yanına işaretler koyun.

3.

Henüz kitabını açmadığınız ders var mıdır? Varsa o kitapları şöyle masanızın üstüne bir getirip koyun. Ya da bu linki tıklayarak istediğiniz dersin kitabının pdf dosyasını bilgisayarınıza indirin.

4.

Kitapları açmadan açık lise sınavlarında nasıl sorular geldiğini görün: Bu linki tıklayarak açılan sayfadan sadece bir sınavı açın ve sınav sorularını çözün. Doğru ve yanlışlarınızı mutlaka cevap anahtarına bakarak değerlendirin. 45 ve daha yüksek alabildiğiniz derslerden geçmeye hazırsınız demektir. (Puanlamada her soru beş puan değerindedir).

5.

Geçmeye hazır olduğunuz dersleri kitaptan da hızlı bir tekrar yaptıktan sonra yine sınav sorularına dönün ve kalan geçmiş yılların sınavlarını da çözün. Çözdükten sonra mutlaka değerlendirin; doğru ve yanlışalarınızı görün; yanlış yaptığınız soruların doğrularını öğrenin.

6.

İlk sınavınızda 45 altında puan aldığınız derslerin kitaplarını kenarlarına notlar alarak (ya da bir kağıda notlar düşerek) baştan itibaren çalışın. İmkanınız varsa matematik, fizik, kimya gibi sayısal derslerden profesyonel yardım alın.

7.

Mutlaka geçmiş yıllarda ve dönemlerde çıkan Açık Öğretim Lisesi sınav sorularını çözüp yanlışlarınızın doğrusunu öğrenin.

 

Not:

Bilgisayar başında uzun süre oturup çalışmanız mümkün değilse, yapmanız gereken şey çıkmış sınav sorularını içeren Fasikül ve Soru Bankalarıyla çalışmaktır. İdeal olan önce ders kitaplarından konuları okuyup sonra soruları çözmektir. Ancak, bitirmiş veya mezun olmasına az kalmış çoğu Açık Liseli arkadaşaınızın taktiği de işe yarayan bir taktiktir: Yani çıkmış sorularla başlayıp çıkmış sorularla çalışmayı bitirmek.

 

açık öğretim lisesi sınavlarına nasıl hazırlanılır? Açık lise sınavlarına hazırlık, açık öğretim lisesi sınavlarına nasıl çalışayım? açık lise sınavlarında puanlama nasıl, aol sınavlarında puanlama nasıl, açık öğretim lisesi sınavlarında puanlama, açıköğretim lisesi sınavlarında puanlama, aol sınavına nasıl hazırlanılır, lise açıköğretim sınavında yardım ediyorlar mı, açıköğretim lisesi sınavlarında bir ders kaç dakikadır, aöl öğrencisi tıp fakültesini okuyabilir mi, onur dershanesi açıköğretim lisesi, aol sınavlarında her soru kaç puan degerindedir, aöl sınavlarına nasıl çalışılır, açık öğretim lise test çöz, açıköğretim lisesi sınavlarına nasıl hazırlanılır, test çözmede nasıl hızlanabılırım.

 

Yorumlar

Herdem  03.05.2013 21:52:44

açık lise sınavlarına nasıl  /   5

Arkadaşlar sınavlara bir hafta kaldı, ben daha kitapları bile almadım. Ne yapacağım? Ne yaparsam bir kaç kredi alabilirim? Açık lise sınavlarına hazırlık tam bir kabus oluyor, kendi başıma o kitapları alsam da çalışmazdım. Çalışmayı denediğimde yapamıyorum.
şahin  04.11.2013 21:03:31

açık lise  /   3

tamam
Subject *  
Email *  
Nick Name * Rate    
 Confirm Image  Refresh
 
Add Comment

 

 

 

 

 

 

 

 

Ana Sayfa

|

YGS - LYS

|

Açık Lise İş Takvimi

|

SBS

|

AOF

|

KPSS

 

                   

Açık Lise Kursu

|

Açık Lise Kitapları

|

Açık Tercih.Com

|

DGS

|

ALES

|

iletisim

 

 

 

 

Açık Lise.Biz - AOL Açık Öğretim Lisesi - Açık Lise Dershanesi - KR Açık Lise Soru Bankaları - KR Açık Lise Fasikülleri - KR Açık Lise Kitapları

 

KR Açık Lise: www.aciklise-dershanesi.com  A. Tanrıkulu tarafından programlanmıştır.

 

Açık Lise Öğrencileri,

Artık genel liselerin müfredatına, dönemlerine ve sınav takvimine göre (yıllık dersler ve yılda bir kaç yazılı sınava dayalı) eğitim yapan dershanelere mecbur değilsiniz. Açık lisenin her yıl üç dönemden ve her dönemde farklı dersler almanıza ve bu yolla 2.5 yılda mezun olmanıza imkan veren açık lise programına uygun bir program sunan bir dershane var: Açık Lise Dersanesi

 Ankara Açık Lise Dersanesi,

Ankaralı açık lise öğrencileri için, açık lise dersleri dershanesi açıldı. Tek işi Açık Lise olan dersane, KR Açık lise dersanesi kayıtlarına devam ediyor. Ankara aöl dersanesi Açık Lise Dershanesi 15 Eylül 2011 tarihinde derslerine Matematik ve Geometri ile başlıyacak. Açık liseye özel dersane için geç kalmayın, kontenjanımız sınırlıdır. Akademi

Kızılay / Ankara tıklayınız.

 

Aol.meb.gov.tr adresinde öğrenci girişi yaparak aol meb gov tr sisteme kayıtlı aöl ve maöl, açık öğretim lisesi ve mesleki açıköğretim lisesi öğrencilerinin yapabileceği açık lise ders seçimiaçık lise kolay mezun olma ve doğru ders seçimi için, aol yeni kayıt, açık lise kayıt yenileme, aöl sınav yeri öğrenme, açık lise sınav giriş belgesi çıkartma, açıköğretim lisesi öğrenci bilgileri değiştirme, aol kayıt yenileme tarihlerini öğrenme, açık lise yeni kayıt tarihlerini görme, açık öğretim lisesi sınav tarihlerini ve zamanlarını öğrenme, açık öğretim lisesi (aol) ve mesleki açıköğretim lisesi (maöl) iş takvimini inceleme, açık lise batı avrupa programı iş takvimini ve sınav tarihlerini öğrenme gibi konularda bütün bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.