Açık Lise Yeni Kayıt İşlemleri - 1

Mesleki Açık Öğretim Lisesi (MAÖL)'den sonra Açık Öğretim Lisesi (AÖL) Müdürlüğü de 2014-2015/2. dönem yeni kayıt kılavuzunu yayınlandı. Yeni kayıt tarihlerini, kayıt ücretlerini, kayıt yerlerini ve kayıt şartlarını öğrenin. Son gün ne zaman, son güne kalmadan kaydınızı yaptırın!

 


Açık lise yeni kayıt tarihleri 2014-2015 2. Dönem

Açık Lise 2014-2105 2. Dönem Yeni Kayıt Kılavuzu Yayınlandı


"YENİ KAYIT" nedir?

Açık Öğretim Lisesine ilk defa kayıt yaptırma işlemine YENİ KAYIT denir.

Açık Öğretim Lisesine Yeni Kayıt Nasıl Yapılır?

Yeni Kayıt tarihleri, Açık Öğretim Lisesi resmi web sitesinde yayınlanan iş takviminde belirtilen tarihler arasında başvuru şartlarını taşıyan vatandaşlarımız, Açık Öğretim Lisesine Yeni Kayıt yaptırabilirler. Açık Öğretim Lisesi Yeni Kayıt işlemleri Halk Eğitim Merkezlerinde yapılmaktadır. Yeni kayıt için aşağıda sıralanan evrakları tamamlayanlar ilan edilen Yeni Kayıt tarihleri arasında bölgelerinde bulunan en yakın irtibat bürosuna başvurarak kayıtlarını yaptırabilirler. Yeni Kayıt işlemleri için aşağıda sıralanan 3 adımı takip ediniz.

1 - 2 - 3

 

1. Bankaya Yeni Kayıt Ücretini Yatırınız.

Açık Öğretim Lisesine yeni kayıt yaptıracak öğrenci adayı her yıl belirlenen yeni kayıt katılım bedelini ödemek zorundadır. Bir dönem için Yeni Kayıt katılım bedeli 25 TL.’dir. Bu bedelin;

20 TL.’sini Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası veya Halk Bankasının herhangi bir şubesine T.C. Kimlik numaranızı beyan ederek Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletme Müdürlüğü hesabına , ödeyiniz ve dekontunu muhafaza ediniz.

5 TL.’sini ise kayıt yaptıracağınız Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü, Genel Lise Müdürlüğü ile Anadolu Lisesi Müdürlüğü okul aile birliğinin vereceği banka hesap numarasına veya söz konusu okulların okul müdürlüğü görevlisine okul aile birliğinin dekontu ya da makbuzu karşılığında ödeyiniz.

Açık Öğretim Lisesine Yeni Kayıt için başvuran öğrenci adaylarının, katılım bedelini ödediğine dair bilgileri sistem üzerinden görebilmektedir. Katılım bedelini ödemeyen, eksik ya da yanlış ödeyenlerin kayıtları, sistem tarafından engellendiğinden yapılamamaktadır. 

 

Etiketler:

Açık Öğretim Lisesine Kimler Kayıt Yaptırabilir?

Açık Öğretim Lisesi yeni kayıt işlemleri, ücretleri, başvuru yerleri

KR Açık Lise Soru Bankaları 2015 Yeni Baskı "Açık Lise Sınavlarında Kesin Başarı İçin"

Açık Lise Dershanesi İndirimli Ön Kayıt Formu: Tıkla - formu doldur indirim kazan!

demet  29.01.2013 23:41:36

acikögretim kise  /   5

lise giriş interneten neden olmuyor
Açık lise kayıt  21.07.2013 01:31:29

Açık lise yeni kayıt 2014  /   5

Açık lise yeni kayıtları ne zaman başlayacak? Yeni kayıt için ne yapmam lazım? İlk nereye başvuracağım?
Aol Sohail  30.08.2014 20:09:20

Açık lise yeni kayıt 2014  /   5

Açık lise yeni kayıt nasıl yapılır, nerede yapılır, açık lise yeni kayıtları ne zaman başlar, yeni kayıt ücreti nereye yatırlır, açık öğretim lisesi için halk eğitime mi başvurulur, liselere mi? Aöl yeni kayıt işlemi için www.aol.meb.gov.tr adresine mi gireceğiz? Kayıttan sonra ne yapacağız?
Aöl yeni kayıt  30.08.2014 20:13:23

Aöl yeni kayıt başvurusu  /   5

Aöl yeni kayıtları için ilk başvuru Halk Eğitim Merkezlerine yapılır. En yakın Halk Eğitim Merkezine başvurun. Yanınızda liseden ayrıldı iseniz öğrenci durum belgesi veya tasdikname, nüfus cüzdanı veya pasaport, vesikalık fotoğraf, 25 lira para bulunsun. Pazartesi (1 Eylül 2014) kayıtlar başlıyor. Hadi hayırlı olsun.
Subject *  
Email *  
Nick Name * Rate    
 Confirm Image  Refresh
 
Add Comment