KR Açık Lise Rehberiniz

Açık lise, mebaciklise, www.aol.meb.gov.tr açık lise sınavları, açık lise kayıt yenileme tarihleri, öğrenci girişi, açık lise ders seçimi, aol meb ve meb açık lise konusunda en güncel haber ve bilgiler aciklise-dershanesi.com'da.

2014 YGS'ye kimler başvurabilir?

2013 ÖSYS YGS-LYS başvuruları devam ediyor, başvurular 2 Ocak'ta başladı ve 15 Ocak 2013'te bitecek. Peki açık lise öğrencileri YGS'ye başvurabilir mi? Kimler YGS'ye başvurabilir? Henüz mezun olmayan AÖL öğrencileri 2013  ÖSYS'ye başvurabilir mi? Bu soruların cevapları Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü bir duyuru yayınlayarak cevapladı. Üniversiteli olma şansını kaçırmamak için 2013 üniversite sınavlarına girebilmek için sizin de bir şansınız olabilir, bu şansı kaçırmamak için aşağıdaki yazıya göz atmanızı, YGS'ye başvuru şartlarını dikkatlice incelemenizi öneriyoruz.


2015 YGS'ye başvuru şartları, yerleri ve nasıl başvuru yapılacağını görmek için tıklayın! 2015 YGS’ye başvuracak Açık Liseli öğrenci ve mezunlar için AÖL Müdürlüğü, kimler YGS’ye başvurabilir, başvurular nasıl, nereye ve ne zaman yapılacak, başvuruda izlenecek yol ve sıralama gibi kafaları karıştıran bir çok soruya cevap verdi.

 

2014 YGS Kim Nasıl Başvurabilir? Açık Öğretim Lisesi için!

2014 YGS'ye kimlerin ve nasıl başvurabilceğini Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü açıkladı. Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü açık liseli öğrencilerin YGS başvurularının devam ettiği bu günlerde en çok merak ettiği soruları cevapladı.

MAÖL 2014 YGS Kim Nasıl Başvurabilir?

2014 YGS'ye kimlerin ve nasıl başvurabilceğini Mesleki Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü açıkladı. Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü açık liseli öğrencilerin YGS başvurularının devam ettiği bu günlerde en çok merak ettiği soruları cevapladı. 

2014 YGS LYS Başvuru Tarihleri Ücretleri ve Kılavuzu Yayınlandı!

2014 YGS - LYS başvuruları 2 Ocak 2014 günü başlıyor. 15 Ocak 2014 günü son gün. ÖSYM 2014 ÖSYS başvuru kılavuzunu yayınladı. Başvuru tarihleri ve ücretleri açıklandı. YGS ve LYS sınav tarihleri, oturumları ve süreleri açıklandı.

 

2013 ÖSYS: YGS - LYS Başvuruları

 

2013 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi Sınavına Kimler Müracaat Edebilir?

2013 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemine (ÖSYS) başvuru işlemleri, 02-15 Ocak 2013 tarihleri arasında yapılacaktır.

a) Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi Sınavı müracaat tarihleri arasında Açık Öğretim lisesinde öğrencilik durumu;

1.    Aktif veya Donuk Öğrencilerimizden;

III. dönem sınav tarihinin ilk günü itibariyle;

·       17 yaşını doldurmamış olanlardan 2012-2013 eğitim öğretim yılı I. dönemi sonu itibarı ile dönemi 7 ve üzeri olanlar,

·       17 yaşını doldurmuş, 18 yaşından gün almış olanlardan 2012-2013 eğitim öğretim yılı I. dönemi sonu itibarı ile dönemi 6 ve üzeri olanlar,

aşağıda verilen mezuniyet şartlarını tamamlayabilecek durumda iseler Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi Sınavına müracaat edebilirler.

2.    Silik olan Öğrencilerimizden;

 • 2012-2013 eğitim yılı II. dönem veya III. dönem sınavlarına katılmak için yeni kayıt/kayıt yenileme döneminde kaydını yaptıracak olan öğrencilerimiz müracaat edebilir.

3.    Yeni Kayıt Yaptıracak Olanlar,

 • Lise düzeyinde eğitim veren herhangi bir orta öğretim kurumundan tasdikname almış ancak halen herhangi bir okula kayıt yaptırmamış;  Açık Öğretim Lisesinin 21 Ocak – 08 Şubat 2013 tarihleri arasında yapılacak olan yeni kayıt döneminde Açık Öğretim Lisesine yeni kayıt yaptıracak olan öğrencilerden, Açık Öğretim Lisesi mezuniyet şartlarını tamamlayabilecek durumda olanlar müracaat edebilir.
 • Öğrencilik durumu silik veya yeni kayıt yaptıracak olan öğrencilerimiz katılabilecekleri dönem sınavlarını dikkate alarak mezuniyet şartlarını hesap etmeleri gerekmektedir.

Herhangi bir nedenle kayıtları kabul edilmeyen veya mezun olamayan öğrencilerimizin Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi Sınavına müracaatlarındaki sorumluluk tamamen kendine aittir.

Dikkat: 2012 – 2013 Eğitim Öğretim yılı sonunda dönem mezuniyet şartı hesap edilirken dikkat edilecek hususlar: 20.07.2013 tarihinde yapılacak olan III. Dönem sınav tarihi itibariyle;

 

 • 17 yaşını doldurmamış olanlar (20.07.1996 ve daha sonra doğanlar) 2012-2013 eğitim öğretim yılı II. dönemi kayıt yenileme hakkı olacağından 1 kez sınava girebilecekler.
 • 17 yaşını doldurmuş, 18 yaşından gün almış olanlar (19.07.1996 ve daha önce doğanlar) 2012-2013 eğitim öğretim yılı II. ve III. dönemi kayıt yenileme hakkı olacağından 2 kez sınava girebileceklerini dikkate alarak mezuniyet şartlarını hesap etmeleri gerekmektedir.

 

b) Açık Öğretim Lisesi için Mezuniyet Şartları

 • Öğrenim gördüğü toplam dönemin en az 8 veya üzeri olması,
 • Toplam kazanılan kredinin en az 192 veya üzeri olması,
 • Ortak derslerin tamamını başarması veya muaf olması. Dil ve Anlatım dersinden muafiyet olmaması nedeniyle mutlaka başarılması gerekmektedir.
 • Alan kredisinin 80 veya üzerinde olması (Alansız/Genel Kültür de kayıtlı olanlar hariç),
 • Alan derslerinin tamamından en az bir defa sınava girilmiş olunması,
 • Açık Öğretim Lisesinde en az bir dönem sınava katılmış olması.

 2013 ÖSYS başvuruları nasıl ve nereye yapılır?

Etiketler: 2013 YGS'ye kimler başvurabilir, 2013 ösys, üniversite sınavı, lys'ye başvurular, YGS başvuruları nasıl ve nereye yapılır?

 

Yorumlar

Mehmet  19.07.2014 14:23:38

Ygs ye gire bilirmiyım  /   5

Benim 85 kredim var bu yıl 3.d&#246nem sinavına girmeyecegim... 2015 in ocak ayındakı ygs ye kayıt yaptıra bilirmıyım yani o sınava gire bılır mıyım ? eger olursa gelecek yıl eylulde ek sınava girip mezun olmus oluyorum hesaplarıma g&#246re cvpnızı beklıyorum bide toplam okudugum dönem 9 benim
Subject *  
Email *  
Nick Name * Rate    
 Confirm Image  Refresh
 
Add Comment

 

 

 

 

 

 

 

 

Ana Sayfa

|

YGS - LYS

|

Açık Lise İş Takvimi

|

SBS

|

AOF

|

KPSS

 

                   

Açık Lise Kursu

|

Açık Lise Kitapları

|

Açık Tercih.Com

|

DGS

|

ALES

|

iletisim

 

 

 

 

Açık Lise.Biz - AOL Açık Öğretim Lisesi - Açık Lise Dershanesi - KR Açık Lise Soru Bankaları - KR Açık Lise Fasikülleri - KR Açık Lise Kitapları

 

KR Açık Lise: www.aciklise-dershanesi.com  A. Tanrıkulu tarafından programlanmıştır.

 

Açık Lise Öğrencileri,

Artık genel liselerin müfredatına, dönemlerine ve sınav takvimine göre (yıllık dersler ve yılda bir kaç yazılı sınava dayalı) eğitim yapan dershanelere mecbur değilsiniz. Açık lisenin her yıl üç dönemden ve her dönemde farklı dersler almanıza ve bu yolla 2.5 yılda mezun olmanıza imkan veren açık lise programına uygun bir program sunan bir dershane var: Açık Lise Dersanesi

 Ankara Açık Lise Dersanesi,

Ankaralı açık lise öğrencileri için, açık lise dersleri dershanesi açıldı. Tek işi Açık Lise olan dersane, KR Açık lise dersanesi kayıtlarına devam ediyor. Ankara aöl dersanesi Açık Lise Dershanesi 15 Eylül 2011 tarihinde derslerine Matematik ve Geometri ile başlıyacak. Açık liseye özel dersane için geç kalmayın, kontenjanımız sınırlıdır. Akademi

Kızılay / Ankara tıklayınız.

 

Aol.meb.gov.tr adresinde öğrenci girişi yaparak aol meb gov tr sisteme kayıtlı aöl ve maöl, açık öğretim lisesi ve mesleki açıköğretim lisesi öğrencilerinin yapabileceği açık lise ders seçimiaçık lise kolay mezun olma ve doğru ders seçimi için, aol yeni kayıt, açık lise kayıt yenileme, aöl sınav yeri öğrenme, açık lise sınav giriş belgesi çıkartma, açıköğretim lisesi öğrenci bilgileri değiştirme, aol kayıt yenileme tarihlerini öğrenme, açık lise yeni kayıt tarihlerini görme, açık öğretim lisesi sınav tarihlerini ve zamanlarını öğrenme, açık öğretim lisesi (aol) ve mesleki açıköğretim lisesi (maöl) iş takvimini inceleme, açık lise batı avrupa programı iş takvimini ve sınav tarihlerini öğrenme gibi konularda bütün bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.