Açık Lise 2016/02 dönemi için ders seçimi yapmayanlar şimdi ne yapabilir?

yorumsuz
391

Açık Lise 2016/02 dönemi için ders seçimi yapmayanlar şimdi ne yapacak? Açık Lise 2016/02 dönemi için ders seçimi yapmayanlar Mart’ta sınava giremeyecek mi? Ders seçimi yapamayanlar hangi derslerden sınava gireceklerini nereden ve nasıl öğrenebilir?

2016/2 döneminde ders seçimi yapmayan öğrencilerimize Açık Öğretim Lisesi Bilgi Yönetim Sistemi tarafından otomatik ders ataması yapılmıştır. Öğrencilerimiz 2016/2 dönem derslerini, Açık Öğretim Lisesi Bilgi Yönetim Sistemi üzerinde Öğrenci Genel Bilgiler başlığı altındaki Ders Bilgileri (Alınan)-Dönem Dersleri2016/2’yi seçerek öğrenebileceklerdir.

AÖL ders seçimleri bitti. Peki kayıt ücretini bankaya yatırdığı halde ders seçimini verilen süre içinde yapamayanlar şimdi ne yapacak? Bu soruya kayıt yenileme ve ders seçim ekranı kapandıktan sonra AÖL Müdürlüğü bir duyuru ile cevap verecektir. Geçen yıllardan ve dönemlerden hareketle ders seçimini kendisi yapamayan öğrenciler için AÖL sistem otomatik ders seçimi, daha doğrusu sistem ders ataması yapar.

Peki atanan, daha başka bir ifadeyle sizin yerinize seçilen dersleri nasıl göreceksiniz? Bunun için sisteme öğrenci girişi yapmanız ve Dönem Dersleri sekmesinden “2016 / 2. Dönemi” seçmeniz yeterlidir.

Böylece 18-19 Mart 2017 tarihinde 2. dönem sınavında sınava gireceğiniz dersleri görebilirsiniz.

Bir çıktısını alarak Halk Eğitim Merkezlerinden bu derslerin kitaplarını da alabilirsiniz.

Açık lise sınav tarihi ve diğer önemli tarihler için Açık Öğretim Lisesi iş takvimi burada!

Açık Lise Ders Seçimi nasıl yapılır?

Açık Öğretim Lisesi 2016-2. dönem ders seçme işlemi bitti, peki ders seçimi yapamayanlar ne yapacak?

Kaynak: www.aol.meb.gov.tr AÖL Ders Seçimi Yapamayanlar

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Son Yazı ve Testler

Güncel Yazı ve Haberler


Etiketler:
Eklenme Tarihi: 13 Şubat 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Yandex.Metrica