2015 TEOG Sonuçlarına Göre Açık Liseye Yerleştirilen Öğrencilerin Durumu Ne Olacak?

AÖL, TEOG sonuçlarına göre Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesine yerleştirilen öğrencilerin içini rahatlatacak bir duyuru yayınladı.

teog-suncunda-acik-liseye-yerlestirilen-ogrenciler

Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü, 2015 TEOG sonuçlarına göre Açık Liseye yerleştirilen, ancak örgün liselerde eğitimlerine devam etmek isteyen öğrenciler için bir duyuru yayınlayarak nakil başvurusu tarhlerini hatırlattı ve Açık Liseye kesin kayıt yaptırmak isteyenler için açık lise yeni kayıt tarihlerini ve yerlerini duyurdu.

17.08.2015

TEOG Yerleştirmeleri Sonucunda, Açık Öğretim Kurumlarına Yerleşen Ortaokul Mezunu Öğrenciler

2014-2015 Eğitim-Öğretim yılı içerisinde yapılan TEOG sınavları sonucuna göre bir Ortaöğretim Kurumuna yerleşmek için başvuruda bulunan öğrencilerin, yerleşme sonuçları 14 Ağustos 2015 tarihi itibariyle açıklanmıştır.

TEOG süreci içerisinde tercihte bulunmayan öğrencilerle, tercihte bulunup bir ortaöğretim kurumuna yerleştirilemeyen öğrenciler, Açık Öğretim Kurumlarına yerleştirilmişlerdir. Bu yerleştirme işlemleri kesin kayıt anlamına gelmemektedir.

Açık Öğretim kurumlarına yerleştirilen öğrenciler, istemeleri halinde 17-21 Ağustos 2015, 24-28 Ağustos 2015, 31 Ağustos-4 Eylül 2015 tarihlerinde e-okul.meb.gov.tr adresinden, mezun oldukları ortaokuldan, yerleştirmeye esas nakil (yeniden yerleşme) başvurusunda bulunabileceklerdir. Nakil başvuruları sonrasında hiçbir ortaöğretim kurumuna yerleşemeyen öğrenciler, 7 Eylül 2015 tarihinden sonra, Açık Öğretim Lisesi ile Mesleki Açık Öğretim Lisesi (İmam Hatip, Endüstri Meslek, Kız Meslek ve Ticaret Meslek Lisesi) ne kayıt işlemlerini il ve ilçelerde bulunan irtibat büroları aracılığı ile yaptıracaklardır.

14 Ağustos 2015 tarihinde açıklanan sonuçlar sonrasında, nakil (yeniden yerleşme) başvurusu yapmayan öğrenciler, Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesinin yeni kayıt süreleri içerisinde, kesin kayıt işlemlerini irtibat bürolarından yaptıracaklardır.

Açık Öğretim Lisesi (kesin) yeni kayıt tarihleri 2015-2016 1. dönem

Not: TEOG yerleştirmeleri ile ilgili bilgi almak için, mezun olduğunuz ortaokula başvurabilir, Milli Eğitim Bakanlığı İletişim Hattı Alo 147′ yi arayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN!

Açık Lise Yazı ve Haberler


Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 17 Ağustos 2015

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın