2019/1 Dönem Ders Seçim İşlemleri Başladı

2019/1 Dönem Ders Seçim İşlemleri Başlamıştır

Açık Öğretim Lisesinde kayıt yenileyen veya İlk Kayıt yaptıran öğrencilerimizden öğrencilik durumu AKTİF olanlar için ders seçme işlemleri başlamıştır.

Açık Öğretim Lisesine İlk Kayıt (Yeni Kayıt) yaptıran öğrencilerimiz, ilk kayıt ücretini (30 TL) anlaşmalı bankalara yatırdıktan sonra öğrencilik durumu Aktif olan AÖL öğrencileri 18 Ekim 2019 tarihine kadar ders seçme işlemini yapabilecektir.

Dikkat: AÖİHL öğrencileri ders seçme işlemleri 27 Eylül 2019 Cuma günü mesayi bitimine kadar yapılabileceklerdir.Ders seçimi yapmak için öğrenci girişi yapın!

Öğrenci girişi yaptıktan sonra sağdaki menüden “DERS SEÇME VE KAYIT YENİLEME” butonuna tıklayarak ders seçiminizi yapabilirsiniz.

2019/1 Dönem Ders Seçim ve Kayıt Yenileme Devam EdiyorDers seçimi nasıl yapılır? Ders seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

Ders seçimini yaparken öncelikle sistemde “ORTAK” olan derslerinizi seçiniz. Şunu unutmayınız; almanız gereken “ORTAK” dersleriniz dururken toplam kredinizi tamamlasanız bile mezun olamazsınız.

Öncelikle Birinci Dönem ortak derslerinden başlamak üzere ders seçimi yapılacaktır. Birinci Dönem ortak dersleri seçildikten sonra İkinci Dönem ve sonraki dönemlerin ortak dersleri seçilecek bu şekilde ders seçme işlemine devam edilecektir.

Ortak dersiniz kalmamış ve krediniz tamam değilse seçmeli dersleri seçebileceğiniz gibi daha önce muaf olduğunuz dersleri de seçebilirsiniz.

Ders seçiminizi “otomatik ders seçme” tıklayarak ta yapabilirsiniz. Otomatik ders seçme işlemi sonucunda seçilen derslerin toplam kredisi 35 krediye tamamlanmamış ise kendiniz yeni ders ekleyerek seçilen derslerin kredisini 35‘e tamamlayabilirsiniz.

Ders seçiminizi yarım bırakmayınız. Her oturum için 8 ders seçilebilmektedir. Bir oturum için 8 ders seçtikten sonra istem sizi uyaracaktır “Bu oturum için ders seçemezsiniz” bu durumda diğer oturumlardan ders seçiniz.

Sistem sizin seçebileceğiniz kredi sınırına geldiğiniz zaman uyaracaktır. “Seçebileceğiniz kredi miktarı dolmuştur” uyarısını görünceye kadar ders seçimine devam ediniz.

Yarım bırakılan ders seçimleri kesinlikle sistem tarafından tamamlanmamaktadır.

Hiç ders seçmeyenlere sistem rastgele ders seçimi yapmaktadır. Sınavlarda başarılı olabilmek için kendi dersinizi kendiniz seçiniz.

Ders seçimi süresince sınav giriş yerlerini değiştirebilirsiniz. 6-7 Aralık 2019 tarihlerinde yapılacak sınavlar için bu tarihte nerede bulunacak iseniz sınav giriş yeri olarak o merkezi seçiniz.

Ek sınavlar için sınav giriş yerini değiştirmiş öğrencilerin bu durumlarını düzeltmeleri gerekmektedir.

Sınav giriş yerlerini “Bilgi Düzenleme” menüsü altındaki “Sınav Bölgesi İrtibat Merkezi” sekmesine tıklayarak güncelleyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN!

Açık Lise Yazı ve Haberler


Etiketler:
Eklenme Tarihi: 11 Eylül 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın