2019/1 Dönem Ders Seçim İşlemleri

2019/1 Dönem Ders Seçim İşlemleri Ne Zaman ve Nasıl Yapılacak!

Açık Öğretim Kurumları Bilgi Yönetim Sisteminde İlk Kayıt İşlemleri değişikliği sebebiyle gerekli kontroller ve incelemeler devam ettiğinden “Ders Seçim İşlemleri”yapılamamaktadır.

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı için kayıt yenileme ve ilk kayıt yaptıran öğrencilerimiz ders seçimi işlemleri için sistem açıldığında duyurusu web sitemizden yapılacaktır.

Öğretim Yılı Açık Öğretim Lisesi 1. Dönem Ders Seçme işlemleri 27 Eylül 2019 tarihine kadar devam edecektir. Öğrenciler bu tarihine kadar ders seçme işlemlerini yapabileceklerdir.

Ders seçiminde dikkat edilecek hususlar:

Ders seçimini yaparken öncelikle sistemde “ORTAK” olan derslerinizi seçiniz. Şunu unutmayınız; almanız gereken “ORTAK” dersleriniz dururken toplam kredinizi tamamlasanız bile mezun olamazsınız.

Öncelikle Birinci Dönem ortak derslerinden başlamak üzere ders seçimi yapılacaktır. Birinci Dönem ortak dersleri seçildikten sonra İkinci Dönem ve sonraki dönemlerin ortak dersleri seçilecek bu şekilde ders seçme işlemine devam edilecektir.

Ortak dersiniz kalmamış ve krediniz tamam değilse seçmeli dersleri seçebileceğiniz gibi daha önce muaf olduğunuz dersleri de seçebilirsiniz.

Ders seçiminizi “otomatik ders seçme” tıklayarak ta yapabilirsiniz. Otomatik ders seçme işlemi sonucunda seçilen derslerin toplam kredisi 35 krediye tamamlanmamış ise kendiniz yeni ders ekleyerek seçilen derslerin kredisini 35‘e tamamlayabilirsiniz.

Ders seçiminizi yarım bırakmayınız. Her oturum için 8 ders seçilebilmektedir. Bir oturum için 8 ders seçtikten sonra istem sizi uyaracaktır “Bu oturum için ders seçemezsiniz” bu durumda diğer oturumlardan ders seçiniz.

Sistem sizin seçebileceğiniz kredi sınırına geldiğiniz zaman uyaracaktır. “Seçebileceğiniz kredi miktarı dolmuştur” uyarısını görünceye kadar ders seçimine devam ediniz.

Yarım bırakılan ders seçimleri kesinlikle sistem tarafından tamamlanmamaktadır.

Hiç ders seçmeyenlere sistem rastgele ders seçimi yapmaktadır. Sınavlarda başarılı olabilmek için kendi dersinizi kendiniz seçiniz.

Ders seçimi süresince sınav giriş yerlerini değiştirebilirsiniz. 6-7 Aralık 2019 tarihlerinde yapılacak sınavlar için bu tarihte nerede bulunacak iseniz sınav giriş yeri olarak o merkezi seçiniz.

Ek sınavlar için sınav giriş yerini değiştirmiş öğrencilerin bu durumlarını düzeltmeleri gerekmektedir.

Sınav giriş yerlerini “Bilgi Düzenleme” menüsü altındaki “Sınav Bölgesi İrtibat Merkezi” sekmesine tıklayarak güncelleyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN!

Açık Lise Yazı ve Haberler


Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 9 Eylül 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın