Açık Lise sistemden sınav giriş yeri öğrenme – 2

Açık Lise sistemden sınav giriş yeri öğrenme – 2

Bu adımda sisteme giriş yapacaksınız. Ekranda gördüğünüz güvenlik kodunu ve öğrenci no ile şifrenizi yazıp giriş butonuna basacaksınız.

Açık Lise 3. dönem online sınavına giriş yerleri, online sınava nereden gireceksiniz, nerede gireceksiniz?

Açık lise 2. dönem sınav giriş yerleri ve sınav giriş belgesi  www.aol.meb.gov.tr öğrenci girişi yapılarak öğrenilebilir ve çıktısı alınabilir. Sınav giriş yerleri en geç 27 Mart Salı gününe kadar açıklanır (muhtemelen daha erken açıklanacak).

AÖL Sınav Giriş Belgesini Sistemden Yazdırma

2. Adım: Aol.meb.gov.tr adresinden sisteme öğrenci girişi yapınız

Sistemden sınav giriş belgenizi çıkartmanın üçüncü adımında sisteme giriş yaptıktan sonra kendi sayfanız açılacaktır. Açılan sayfada soldaki menülerden “öğrenci bilgilerini” tıkladığınızda alt menüler açılır. Alt menüler içerisinden “Sınav giriş belgesi”ni tıkladığınızda “4-5 Ocak 2014 / 1. Dönem Sınav Giriş Belgesi” açılır. Bu belgede Cumartesi (saat 09.30) ve öğle (saat 14.00) ve Pazar oturumlarında sınava gireceğiniz dersler ve sınav yeri adresi (sınava gireceğiniz okul adı ve adres bilgisi) yer alır. Bu belgenin bir çıktısını yazdır butonuna basarak almalısınız.

 

Açık Öğretim ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi Sınavları ile ilgili açıklamalar:

  • Sınava girerken Sınav Giriş Belgesi ve mutlaka NÜFUS CÜZDANINIZI (Yoksa üzerinde TC. Kimlik Nosu olan Sürücü Belgesi veya Pasaportunuzu) yanınızda bulundurun. Ayrıca Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartınızı yanınızda bulundurmanız lehinizedir.
  • Sınavlara cep telefonu, silah, bıçal vb. araç gereçlerle girilmesi yasaktır.
  • Sınav başlama saatinden yarım saat önce sınav yerinde hazır bulunun.
  • Bir oturumdaki sınav süresi 180 dakikadır. Sınavlara 20 dakikadan fazla geciken alınmaz. Sınavlarda kopya analizi uygulanmaktadır. Sınavınızın iptal olmaması için kopya çekmeyin ve kopya vermeyin.
  • Yedek salonda sınava girecek adayların sınava girecekleri dersin adını cevap kağıdına kodlaması zorunludur.
  • Not: Öğrenci Kimliği Zorunlu Değildir. 

Seçmiş olduğunuz derslerden Dil ve Anlatım dersinden başarılı olmak zorundasınız. Bunun dışındaki derslerden 3 kez sınavına girip başarısız olduğunuz derslerden muaf olursunuz. Muaf olduğunuz dersin kredisini kazanamazsınız. Bunun yerine bir sonraki dönemde seçmeli bir ders seçebileceğiniz gibi muaf olduğunuz dersi de tekrar seçebilirsiniz.

3. Adım: SINAV GİRİŞ BELGENİZİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN!

Açık Lise Yazı ve Haberler


Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 21 Mart 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın