EK Sınav Başvuru ve Sınav Tarihleri Değişti: Başvurular 25-28 Eylül 2017 tarihinde

Açık Lise EK Sınav Başvuru ve Sınav Tarihleri Değişti: Başvurular 25-28 Eylül 2017 tarihinde

Açık  Öğretim  Liseleri(Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık  Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi) Ek Sınavının 06/09/2017 tarih ve 13157476 sayılı Bakanlık Makam Onayı ile :

Açık Lise Ek Sınavının 07 – 08 Ekim 2017 tarihlerinde yapılması kararlaştırılmıştır.

Ek Sınav müracaatları 25-28 Eylül 2017 tarihleri arasında yapılacaktır.

Ek Sınava, toplam dönem sayısı 2016/3 dönemi itibarıyla 8  ve üzeri olan öğrenciler katılabilecektir.

Sınav 3 oturum şeklinde aşağıdaki listede gösterilen 32 il merkezinde yapılacaktır.

Katılım Bedeli 30 TL olarak belirlenmiştir.

 

2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Ek Sınav İl Merkezleri

 

Sıra No İl Adı Sıra No İl Adı
1 Adana 17  Kayseri
2 Ankara 18  Kocaeli
3 Antalya 19  Konya
4 Aydın 20  Malatya
5 Balıkesir 21  Manisa
6 Bursa 22  Mardin
7 Denizli 23  Mersin
8 Diyarbakır 24  Muğla
9 Erzurum 25  Ordu
10 Eskişehir 26  Sakarya
11 Gaziantep 27  Samsun
12 Hatay 28  Sivas
13 İstanbul 29  Şanlıurfa
14 İzmir 30 Tekirdağ
15 Kahramanmaraş 31  Trabzon
16 Karabük 32  Van

 

Öğrencilerimize ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Kaynak: aol.meb.gov.tr

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN!

Açık Lise Yazı ve Haberler

Doğru soru sormak, doğru cevaplara ulaşmanın ilk koşuludur. Yorum yazın, soru sorun, cevaplayalım.


Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 10 Eylül 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


EK Sınav Başvuru ve Sınav Tarihleri Değişti: Başvurular 25-28 Eylül 2017 tarihinde (52 Yorum)

 1. Gecen yıl 3. ek sınavı 1. dönem sınavına 15 gun kala yaptılar hocam. Bu yılda yapılabilir Hersey Bakanlık onayına kalmıs durumda talep cok zaman var yapılabilir zaten 2 gunde cevpları acıklıyorlar .. Strese girdik Alan 2 maduruyuz 15 kredi icin 1 yılım bosa gidecek 6 sayısal zorunlu ders eklendi

 2. hocam 2.ek sınav olmayacak mı? Bu hafta bir acıklama olabilir mi sizce ? zorunlu dersim kalmamıstı 15 kredi eksigim vardı sadece Alanyok 2 denen sistemi getirdiler 1. dönem sınav tarihide yaklaştı. Yarın alanyok 2 den 6 zorunlu ders vermişler onları secicem mecbur eger 2. ek sınav acarlarsa 1.dönem icin sectigim dersler problem olur mu ?

 3. Hocam acil cevaplardan ıs sevinirim 2. Ek sınavı bekliyorum ancak dönem ders seçimi açıldı ne yapacagım ders secersem ek sınava ders kalmıyor secmezssem ya ek sınav yapılmazsa ne olacak lütfen birşeyler diyin panik yaptım valla 13 Kr kaldı benim ders seçmeli miyim ek sınav olacak mı?

  • Ders seçmeyebilirsiniz, daha sonra sizin adınıza otomatik seçim yapılır. Ya da sadece Alan Yok 2’den gelen dersleri seçebilirsiniz. 2. ek sınav olur diye tahmin ediyoruz.

   • Hocam benim matematiğin berbat sayısal dersler kaldı genelini sayısal seçer diye düşünüyorum ben secmezssem benim yerime seçerse onun seçtiği dersleri tekrar secebilirmiyim ki?

    • Sistem öncelikle Ortak dersleri seçer, sayısal da olsa ortak dersleri zaten seçmek zorundasın. Biliyorsunuz ki, ortak dersleri geçmek veya 3 kere sınavına girerek muaf olmak şartı var.

     • Benim zorunlu dersim kalmadı 13 kredili seçmeli ders kaldı tahmininizce sınav ne zaman yapılır Kasım’da yapılır mı? Ben sayısal dersleri 1. Döneme sevsem sözel dersleri de ek sınava sevsem sıkıntı olur mu?

 4. Benim alan yok 2 ye geçirilmeden önce ortak derslerim bitmişti. Sonra alan yok 2 ye geçirildiğimde yeniden ortak derslerim çıkmıştı. Bugün ek sınav için kayıt oldum. Şuan ders seçicektim fakat zorunlu ortak derslerim gözükmüyor ve alan yok diye gözüküyor şuan. Bu neden böyle oldu? Sorum buydu. İlginiz için teşekkür ederim.

  • Kayıt yenileme yaptıranlar 2017/1 dönem için ders seçimi ek sınavdan sonra başlayacak: http://aciklisesinavsorulari.com/haber/mazeretli-kayit-islemleri-18-eylulde-basliyor-ders-secimi-islemleri-ek-sinavdan-sonra.aspx detaylar burada. İlk defa kayıt yaptıranlar için ders seçimi otomatik olarak yapılıyor. Siz sisteme girip Dönem Derleri’nden 2017 – 1. Dönemi seçince sizin adınıza sistemin seçtiği ve Ocak ayında sınavına gireceğiniz dersleri görebilirsiniz.

   • hocam merhabalar. 2. bir ek sınav olacak mı olmayacaksa dönem sınavımız ne zaman yapılacak. benim sadece biyoloji 2 dersim kaldı bu sınava 2 kez girdim veremedim yapılacak olan ek sınav veya dönem sınavında bu dersi olurda yine veremezsem muaf olup mezun olabiliyormuyum bunuda öğrenmek istiyorum. kredim tamam 223 kredi

    • Sınava girerseniz muaf olabilir ve mezun olabilirsiniz. 2. Ek sınav yapılacak diye umuyoruz.

     • sınav yapılsın artık sadece üniversite kazananlara degıl 8. donem ustu kredısı az kalan alan2den zorunlu derslerı eklenen magdur kişileride kapsasın strese gırdık lutfen bır acıklama yapılsın artık

 5. toplam 174 kredim 12. sınıfım yeni kayıt oldum 192 ye tamamlamak için 18 krediye ihtiyacım var. alanı yok-2 yazıyor bu ne demek? aol okuduğu dönem:1 yazıyor toplam dönem:7 diyor bu ne demektir yardımcı olursanız çok sevinirim

 6. Benim alan yok 2 ye geçirilmeden önce ortak derslerim bitmişti. Sonra alan yok 2 ye geçirildiğimde yeniden ortak derslerim çıkmıştı. Bugün ek sınav için kayıt oldum. Şuan ders seçicektim fakat zorunlu ortak derslerim gözükmüyor ve alan yok diye gözüküyor şuan. Bu neden böyle oldu?

  • Admin alan yok ile ilgili dün soru sormuştum neden cevap vermediniz. Cevap verirseniz çok sevinirim lütfen.

   • Fark etmemiş veya araya giren bir şey yüzünden unutmuş olabilirim, kusuruma bakma. Sorunu tekrar yazarsan sevinirim.

 7. 5 Zorunlu ders eklenmişti, ek sınav kaydını yapınca 1’e düşmüş sebebi nedir? Sayfamda ki derslerde zorunlu ders de görünmüyor?