KR Açık Lise Rehberiniz

Açık lise, mebaciklise, www.aol.meb.gov.tr açık lise sınavları, açık lise kayıt yenileme tarihleri, öğrenci girişi, açık lise ders seçimi, aol meb ve meb açık lise konusunda en güncel haber ve bilgiler aciklise-dershanesi.com'da.

KR Açık Öğretim Lisesi Tüm Ortak Dersler Soru Bankası - Yeni Baskı

Açık Öğretim Lisesi

Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü'nden mesajınız var:


MEB Açık Öğretim Lisesi AÖL'den açık lise yeni kayıt tarihleri ve işlemleri ile ilgili bir duyuru:

YENİ KAYIT YAPTIRACAK ÖĞRENCİ ADAYLARIMIZIN DİKKATİNE :2014/2015 eğitim öğretim yılı 2. dönem yeni kayıt işlemleri 13 şubata kadar devam edecektir. Yeni kayıt yaptıracak öğrencilerimizin öncelikle web sayfamızda bulunan yeni kayıt kılavuzunu okumalarını tavsiye ederiz. Yeni kayıt işlemi yaptırmadan önce ilgili bankalara (ZİRAAT BANKASI ,VAKIFLAR BANKASI VE HALK BANKASI ) 20 TL yeni kayıt bedeli yatırılmaktadır. Bu işlem genellikle para yatırmalı bankamatiklerden yapılmaktadır. Yanlış hesaba para yatırılması halinde kayıt işlemi yapılamayacağı gibi para iade işlemlerinde de sorun yaşayabilirsiniz. Sorun yaşamamak için parayı mutlaka "MEB ödemelerinden Açık Öğretim Lisesi 2014/2015 2. dönem yeni kayıt /sınav ücreti" olarak yatırmanız gerekmektedir. Para yatırma konusunda tecrübe sahibi değilseniz mutlaka bir bilene danışınız. Ziraat Bankası Bankamatiklerinden ödeme işleminin nasıl yapılacağına dair işlem sırası aşağıda verilmiştir.(İŞLEMLERİ YAPTIRMADAN ÖNCE KAYIT İŞLEMİNİ YAPTIRACAĞINIZ İRTİBAT BÜROSU İLE GÖRÜŞMENİZ YARARINIZA OLACAKTIR.20 TL HARİCİNDE 5 TL DE İLGİLİ İRTİBAT BÜROSU OKUL AİLE BİRLİĞİ ADINA YATIRILMAKTADIR.) 3.02.2015 MEB Açık Öğretim Lisesi AÖL


 

3-4 ocak 2015 tarihinde yapılacak Açık Öğretim Lisesi 1. dönem sınavları ile ilgili AÖL Müdürlüğü facebook hesabından duyuru yayınladı. Duyuruda açık lise ders seçimi yapmayanların durumu, sınav giriş yerlerinin açıklanması tarihi, sınav giriş yeri değiştirme işlemleri ile ilgili açıklamalar yapıldı. Duyuru:

1) Kayıt yenileme, ders seçme, sınav merkezi güncelleme işlemleri tamamlanmıştır. Ders seçimi yapmayanların dersleri de sistem tarafından atanmıştır.

2) Bütün öğrencilerimiz seçmiş olduğu (veya sistem tarafından seçilen)derslerden ve kendilerince belirlenen sınav merkezlerinde sınavlara katılmak zorundadır.

3) Öğrencilerimiz sınavına girecekleri derslerini sistemde Genel Bilgiler menüsü altında bulunan "dönem dersleri " kısmından (2014/1 dönemi açılarak ) görebilirler.

4) 15 kasım 2014 tarihinden itibaren sınav işlemleri süreci başladığından seçilen dersler ve sınav merkezleri ile ilgili değişiklikler yapılamamaktadır. Bu konularla ilgili değişiklik tekliflerinde (irtibat büroları, alo 147 ve A O L Müdürlüğüne ) bulunulmaması önemle rica olunur.

5) Sınav giriş yerleri sınavlardan 10 gün önce açıklanacaktır .

Şimdiden başarılar..

AÇIK LİSE 2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI SINAV TARİHLERİ

2014-2015 ÖĞRETİM YILI SINAV TARİHLERİ
1. DÖNEM SINAV TARİHLERİ: 03-04 OCAK 2015
 2. DÖNEM SINAV TARİHLERİ: 30-31 MAYIS 2015
 3. DÖNEM SINAV TARİHLERİ: 08-09 AĞUSTOS 2015
İŞ TAKVİMİ   İLE İLGİLİ DİĞER (YENİ KAYIT, KAYIT YENİLEME  VE SINAV SONUÇLARI VB.) BİLGİLER YAKINDA WEB SAYFAMIZDAN YAYINLANACAKTIR. (23.11.2014)

AÇIK LİSE KİTAP VE SINAV

3 - 4 OCAK 2015 TARİHİNDE YAPILACAK OLAN 1. DÖNEM SINAVLARI İÇİN SEÇTİĞİNİZ ( VEYA SİSTEMCE SEÇİLEN ) DERSLERİN KİTAPLARINI HALK EĞİTİMİ MERKEZZLERİNDEN ALABİLİRSİNİZ. KAYIT YENİLEMEİŞ ANCAK DERS SEÇMEMİŞ ÖĞRENCİLERİMİZİN DERSLERİ DE SEÇİLMİŞ OLUP, SINAVA GİRECEĞİNİZ DERSLERİ, ÖĞRENCİ GENEL BİLGİLER MENÜSÜ ALTINDAKİ DÖNEM DERSLERİ KISMINDAN 2014_1 SEÇEREK GÖREBİLİRSİNİZ. SINAV GİRİŞ YERLERİ SINAVDAN ÖNCE İLAN EDİLECEKTİR. (19.11.2014)

DERS SEÇME İŞLEMLERİ ..

DERS  SEÇME İŞLEMİNİ YAPMADIYSANIZ  11 KASIM 2014 TARİHİNE KADAR YAPABİLİRSİNİZ. AÇIK ÖĞRETİMLE İLGİLİ DUYURU VE  BİLGİLERİ WEB SAYFAMIZIN YANINDA  SOSYAL MEDYADAN DA TAKİP  EDEBİLİRSİNİZ. FACEBOOK  HESABINIZ VARSA" MEB AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ A Ö L"(HTTPS://WWW.FACEBOOK.COM/MEBAOL)  SAYFASINI BEĞENEREK  DUYURULARIMIZI  BURDAN DA TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.1. DÖNEM SINAVIMIZ 3-4 OCAK 2015 TARİHİNDE YAPILACAKTIR. SEÇMİŞ OLDUĞUNUZ DERSLERİN KİTAPLARINI HALK EĞİTİMİ MERKEZLERİNDEN ALABİLİRSİNİZ... (06.11.2014)

Açık Lise Kayıt Yenileme İşlemleri
Açık Lise Sistemden Ders Seçme İşlemi
Açık Lise Sistemden Adres ve Telefon Değiştirme
Açık Lise Sınav Giriş Yeri Değiştirme
Açık Lise sınav giriş yeri öğrenme
Açık Lise Sınav Sonucu Öğrenme
 

Kimler kayıt yaptırabilir?

Açık Öğretim Lisesi'ne kayıt şartları, evrakları ve işlemleri.

Yeni kayıt işlemleri

Yeni kayıt işlemleri ve tarihleri için başlığa tıklayın.

Kayıt yenileme işlemleri

Kayıt yenilemeyle ilgili açıklamlar için tıklayınız.

Yurtdışı Eğitim Programları

Batı Avrupa Programı 
Orta Doğu Programı

Açık Lise Ders Kitapları

Açık Lise kitap içerikleri
Kitap dağıtımı

Açık Lise çıkmış sorular

Açık Lise çıkmış sınav soruları

Ders seçimi

Kolay mezun olma için doğru ders seçimi nasıldır?

Nasıl mezun olurum?

Açık Lise mezuniyet şartları nelerdir?

YGS - LYS 2012

2012 YGS-LYS'ye kimler başvurabilir?

Açık Lise Dersleri

4 yıllık sistemde Açık Öğretim Lisesi'nde hangi dersler var?

Açık Lise Dilekçe Örnekleri

Çıkma belgesi, diploma, diploma kayıp vb. dilekçeler...

Açık Lise Sınavları

Kaç sınav ve ne zaman yapılır, kimler girebilir?

 

Yorumlar

ygs  26.08.2014 12:02:39

ygs  /   5

Acık ögretim ögrencisi YGS ye girmesi için ne kadar kredi lazım?
Açık Lise  31.03.2013 22:55:59

Açık lise aol.meb.gov.tr  /   5

Arkadaşlar, açık lise ile ilgili tüm sorularınızın cevapları burada. Ben sıkı bir takipçisiyim. Açık lise www.aol.meb.gov.tr öğrenci girişi ile yapılabilecek bütün işlemlerle ilgili resimli açıklamalar burada var. Haber ve duyurular da. Açık liseli bütün arkadaşlara tavsiye ederim. KR Açık Lise Rehberliğine teşekkür ederim.
Admin  29.08.2013 10:54:02

Açık lise teşekkür  /   5

Açık liseli arkadaşımıza teşekkür ederiz. Arkadaşlar bu yorum bölümü ile ilgili şunu belirtelim. Bu bölümde açık lise ve açık lise ile ilgili haber ve yazılar hakkında siz de görüş ve yorum belirtebilir, değerlendirme yapabilirsiniz. Sorularınızı ise yukarıdaki kırmızı banda tıklayarak "KR Açık Lise Rehberliği İletişim Formu"ndan gönderin. Sorularınızı bir kaç dk ile bir kaç saat arasında cevaplıyoruz.
meraklı  29.10.2013 15:29:12

lise  /   2

merhaba.ben hem açık lise 11.sınıf okuyorum hemde mesleki açık lisede gıda okuyorum.öğrendim ki açık lisede kredi tamamlarsam mezun da olabilirmişim. şimdi ben mesleki açık liseye gitmek istemiyorum. mesleki açık liseyi bırakma şansım var mı??
Aslı  21.05.2014 23:52:36

açık lise sınav giriş yeri  /   5

Açık lise sınav giriş yerleri ne zaman açıklnacak, sınava az bir zaman kaldı, sınav giriş yerimi hala öğrenemedim, sınav giriş belgesi olmadan sınava girilemiyor, ama sınav giriş belgesi hala açıklanmadı. yetkililer uyuyor mu?
Subject *  
Email *  
Nick Name * Rate    
 Confirm Image  Refresh
 
Add Comment

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ana Sayfa

|

YGS - LYS

|

Açık Lise İş Takvimi

|

SBS

|

AOF

|

KPSS

 

                   

Açık Lise Kursu

|

Açık Lise Kitapları

|

Açık Tercih.Com

|

DGS

|

ALES

|

iletisim

 

 

 

 

Açık Lise.Biz - AOL Açık Öğretim Lisesi - Açık Lise Dershanesi - KR Açık Lise Soru Bankaları - KR Açık Lise Fasikülleri - KR Açık Lise Kitapları

 

KR Açık Lise: www.aciklise-dershanesi.com  A. Tanrıkulu tarafından programlanmıştır.

 

Açık Lise Öğrencileri,

Artık genel liselerin müfredatına, dönemlerine ve sınav takvimine göre (yıllık dersler ve yılda bir kaç yazılı sınava dayalı) eğitim yapan dershanelere mecbur değilsiniz. Açık lisenin her yıl üç dönemden ve her dönemde farklı dersler almanıza ve bu yolla 2.5 yılda mezun olmanıza imkan veren açık lise programına uygun bir program sunan bir dershane var: Açık Lise Dersanesi

 Ankara Açık Lise Dersanesi,

Ankaralı açık lise öğrencileri için, açık lise dersleri dershanesi açıldı. Tek işi Açık Lise olan dersane, KR Açık lise dersanesi kayıtlarına devam ediyor. Ankara aöl dersanesi Açık Lise Dershanesi 15 Eylül 2011 tarihinde derslerine Matematik ve Geometri ile başlıyacak. Açık liseye özel dersane için geç kalmayın, kontenjanımız sınırlıdır. Akademi

Kızılay / Ankara tıklayınız.

 

Aol.meb.gov.tr adresinde öğrenci girişi yaparak aol meb gov tr sisteme kayıtlı aöl ve maöl, açık öğretim lisesi ve mesleki açıköğretim lisesi öğrencilerinin yapabileceği açık lise ders seçimiaçık lise kolay mezun olma ve doğru ders seçimi için, aol yeni kayıt, açık lise kayıt yenileme, aöl sınav yeri öğrenme, açık lise sınav giriş belgesi çıkartma, açıköğretim lisesi öğrenci bilgileri değiştirme, aol kayıt yenileme tarihlerini öğrenme, açık lise yeni kayıt tarihlerini görme, açık öğretim lisesi sınav tarihlerini ve zamanlarını öğrenme, açık öğretim lisesi (aol) ve mesleki açıköğretim lisesi (maöl) iş takvimini inceleme, açık lise batı avrupa programı iş takvimini ve sınav tarihlerini öğrenme gibi konularda bütün bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.