Açık Lise 2017 1. dönem Ders Seçimi ile ilgili önemli duyuru

AÖL Müdürlüğü, Açık Lise 2017 1. dönem Ders Seçimi ile ilgili önemli duyuru yayınlayarak ders seçimi yapamayan öğrencilerin sorularını yanıtladı. Neden ders seçimi yapamıyorum? İlk defa kayıt yaptırdım, ders seçimini nasıl yapacağım, kim yapacak v.s. soruların cevapları aşağıdaki kısa duyuruda…


AÖL – MEB duyarsız kalmadı, eski Açık Lise öğrencilerinin yine Alan Yok’tan mezun olmaları için bu öğretim yılında bir fırsat daha verildi. Geçen yıllarda Açık Liseye kayıt olanlar için Alan Yok 2 Uygulaması gelecek yıla ertelendi, ders seçimleri otomatik yapıldı.

KAYIT YENİLEME işlemini gerçekleştiren öğrencilerimiz 7-8 Ekim 2017 tarihlerinde yapılacak olan EK SINAV SONUÇLARI SİSTEME AKTARILDIKTAN SONRA ders seçimlerini yapabileceklerdir. İLK KAYIT yaptıran öğrencilerimizin ise ders seçimleri OTOMATİK olarak yapılacaktır.

Bilgilerinize sunulur.

denildi.Buna göre:

2017 / 1. Dönem için Kayıt Yenileme yaptıran öğrencilerin ders seçimi 7-8 Ekim 2017’de yapılacak ek sınavın sonuçları sisteme aktarıldıktan sonra başlayacak.

İlk Kayıt yaptıran öğrencilerin ders seçimleri ise otomatik olarak yapılacak.

Peki otomatik olarak ders seçimi yapılan yeni açık liseli arkadaşlar seçilen ve Ocak’ta sınavına girecekleri dersleri nerede görecekler?

Otomatik seçilen dersleri sisteme öğrenci girişi yaptıktan sonra “Dönem Dersleri”ni tıklayıp 2017 / 1. dönemi seçerek görebilirler.

Kaynak: aol.meb.gov.tr

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN!

Açık Lise Yazı ve Haberler

Doğru soru sormak, doğru cevaplara ulaşmanın ilk koşuludur. Yorum yazın, soru sorun, cevaplayalım.


Etiketler:
Eklenme Tarihi: 27 Eylül 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Açık Lise 2017 1. dönem Ders Seçimi ile ilgili önemli duyuru (2 Yorum)

    • Bazı derslerden konu anlatımı eklendi, tamamının eklenmesi zaman ve emekle ilgili. Tabii bir de müfredat değişimleri var. En iyisi konu anlatımı için MEB Ders Kitapları linkini kullanmanız. Bütün ders kitaplarının pdf’leri orada var.