Açık Lise Sistemden Sınav Yeri Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

14 yorum
26.403

Sınavlar yaklaşıyor. Sınav giriş yerleri ne zaman açıklanacak. Sınav giriş yerleri açıklandıktan sonra, sınav giriş yerinizi değiştirmeniz mümkün. Peki açık lise (AÖL ve MAÖL) sınav giriş yerinizi nasıl değiştirebilirsiniz? Aşağıda açıkladık:


24 Temmuz 2016 tarihinde yapılacak Açık Öğretim Lisesi EK sınavı ile ilgili AÖL duyuru yayınladı. Duyuruda açık lise sınav giriş yerlerinin açıklanması, sınav giriş yeri değiştirme işlemleri ve belge çıkartma ile ilgili açıklamalar yapıldı.


acik-lise-ders-secimi-www.aol.meb.gov.trAol.meb.gov.tr adresinden sisteme öğrenci girişi yapınız, sonra:

Sınava Girmek İstediğiniz Yeri (Sınav Bölgesi) Değiştirme İşlemi

1.  BİLGİ DÜZENLEME menüsü altındaki Sınav Bölgesi İrtibat Merkezi seçeneğine tıklayınız.

2.  Şekil 4’te görüldüğü gibi, Sınav Bölgesi alanından sınava girmek istediğiniz yeri seçiniz.

3.  Kaydet butonuna basınız.

Aol.meb.gov.tr açık lise sınav giriş yeri değiştirme işlemi yapın:

aol_acik_lise_sinav_giris_yeri_degistirme-aol.meb.gov.tr

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Son Yazı ve Testler

Güncel Yazı ve Haberler


Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 15 Şubat 2015

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Açık Lise Sistemden Sınav Yeri Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır? (14 Yorum)

  1. Merhabalar sınava giriş yerimi değiştirdiğim zaman kayıtlı olduğum kayıt yenilemede yaptırdığım yerde sınava girmeme gerek kalmayacak seçtiğim şehirde sınava girebileceğim değil mi?

    • Normal ders seçimi süreleri içinde kendiniz sisteme öğrenci girişi yaparak değiştirebilirdiniz. Şimdi ise 147’yi arayarak veya en yakın Halk Eğitime giderek veya AÖL Müdürlüğü arayıp değiştirmeye çalışabilirsiniz.

  2. Ben sinav yerimi deistirmek istiyorum sinav gunune az kaldi ama sisteme giris yapamiyorum vede sinavdan 55 gun once deismesi lazim dio ben bu sinav yeri deistirmeyi nasi yapabilirim baska bi yolu varmi

    • Sınav merkezini düzenleme için ise normalde değişiklik yapılabilmesi lazım. 147’yi arayın veya halk eğitim merkezine basvurun. İlk defa yeni kayıt yaptıranlardan işlemleri tamamlanmayanlar var. Aol duyuru yayınladı. http://www.aol.meb.gov.tr ye bakabilirsiniz

Yandex.Metrica