Açık Lise sınav giriş yeri öğrenme

18 yorum
81.033

Açık Lise (AÖL ve MAÖL) sınav yerlerinin açıklandı. Peki sınav giriş yerlerini nasıl öğreneceğiz, aol.meb.gov.tr adresinden sınav giriş yeri belgelerini nasıl göreceğiz ve çıktılarını nasıl alacağız. Aşağıda öğrenci giriş yaparak sistemden sınav giriş yerlerini öğrenme ve belgelerin çıktısını alma işlemini adım adım ve resimli olarak açıkladık.


18-19 Mart 2017 günleri yapılacak 2016-2. Dönem Açık Lise Sınav Giriş Yerleri yarın açıklanıyor


Açık Lise 1. Dönem Sınav, sınav giriş yeri ve sınav sonucu açıklama tarihleri 2016-2017


7-8 Ocak 2017 Açık Lise 1. dönem sınav giriş yerleri açıklandı


24 Temmuz 2016 tarihinde yapılacak Açık Öğretim Lisesi EK sınavı ile ilgili AÖL duyuru yayınladı. Duyuruda açık lise sınav giriş yerlerinin açıklanması, sınav giriş yeri değiştirme işlemleri ve belge çıkartma ile ilgili açıklamalar yapıldı.

11-12 Haziran 2016 Açık Lise 3. dönem sınav giriş yerleri açıklandı

Açık Öğretim Lisesi 2015-2016 3. dönem sınav giriş yerlerinin açıklanması

19-20 Mart 2016 günü yapılacak olan Açık Lise 2. dönem sınav giriş yerleri açıklandı

19-20 Mart 2016 tarihlerinde yapılacak Açık Lise 2. Dönem sınavlarının sınav giriş yerleri açıklandı Bazı il ve ilçelerimizde güvenlik nedeni ile sınav yeri değişiklikleri olmuştur.

Açıköğretim Lisesi güncel İş Takvimi 2016 yılı sınav tarihleri ve sınav giriş yerleri açıklama tarihleri için tıklayın!


Açık Lise sistemden sınav giriş yeri öğrenme – 2

11-12-haziran-2016-acik-lise-3-Donem-Sinav-giris-yerlerinin-belgesininsistemden-cikartilmasi-aolSistemden sınav giriş belgenizi çıkartmanın üçüncü adımında sisteme giriş yaptıktan sonra kendi sayfanız açılacaktır. Açılan sayfada soldaki menülerden “öğrenci bilgilerini” tıkladığınızda alt menüler açılır. Alt menüler içerisinden “Sınav giriş belgesi”ni tıkladığınızda “… tarih / …. Dönem Sınav Giriş Belgesi” açılır. Bu belgede Cumartesi (saat 09.30) ve öğle (saat 14.00) ve Pazar sabah (saat: 09.30) oturumlarında sınava gireceğiniz dersler ve sınav yeri adresi (sınava gireceğiniz okul adı ve adres bilgisi) yer alır. Bu belgenin bir çıktısını yazdır butonuna basarak almalısınız.

Açık Öğretim ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi Sınavları ile ilgili açıklamalar:

 • Sınava girerken Sınav Giriş Belgensi ve mutalka NÜFUS CÜZDANIZIZI (Yoksa Sürücü Belgesi veya Pasaportunuzu) yanınızda bulundurun. Ayrıca Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartınızı yanınızda bulundurmanız lehinizedir.
 • Sınavlara cep telefonu, silah, bıçal vb. araç gereçlerle girilmesi yasaktır.
 • Sınav başlama saatinden yarım saat önce sınav yerinde hazır bulunun.
 • Bir oturumdaki sınav süresi 180 dakikadır. Sınavlara 20 dakikadan fazla geciken alınmaz. Sınavlarda kopya analizi uygulanmaktadır. Sınavınızın iptal olmaması için kopya çekmeyin ve kopya vermeyin.
 • Yedek salonda sınava girecek adayların sınava girecekleri dersin adını cevap kağıdına kodlaması zorunludur.
 • Not: Öğrenci Kimliği Zorunlu Değildir. 

Seçmiş olduğunuz derslerden Dil ve Anlatım dersinden başarılı olmak zorundasınız. Bunun dışındaki derslerden 3 kez sınavına girip başarısız olduğunuz derslerden muaf olursunuz. Muaf olduğunuz dersin kredisini kazanamazsınız. Bunun yerine bir sonraki dönemde seçmeli bir ders seçebileceğiniz gibi muaf olduğunuz dersi de tekrar seçebilirsiniz.

Açık Lise sistemden sınav giriş yeri öğrenme – 2. adım için tıklayın!

acik-lise-sinav-giris-yeri-ogrenme-www.aol.meb.gov.tr-ogrenci-girisi

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Son Yazı ve Testler

Güncel Yazı ve Haberler


Etiketler: , , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 27 Temmuz 2015

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Açık Lise sınav giriş yeri öğrenme (18 Yorum)

 1. Ek sınav okulları ilçelerden gidecek ve bilmeyenler için ana yola çok uzakta ya okulu bulmak için gezerken yorgun düşecekler yada bulamayıp geç kalacaklardır yazık oldu izmitte ana yola hatta duraklara yakın pek çok okul var tek araçla gidilebilecek yada izmit çarşı içi okulları var bu neden düsünülmedi.

 2. Ben yer değişikliği yaptım zaten ama okul bana 1 bucuk 2 saatlik yolda. Ben baglum da oturuyorum okul kuzey ankara da. Ben semti değil sınava gireceğim okulu değiştirmek istiyorum. Bu mümkün mü

 3. Sınav yerleri bugün açıklandı. Sınava gireceğim okul bana uzak acaba sınav gününe kadar bu okulu değiştirebilir miyim cebap verin lütfen zor durumdqyım

 4. Ben sınav giriş yerime baktığımda belirtilen dönemde sınavınız yoktur diye mesaj geliyor öğrenemiyorum lütfen bilen varsa yardımcı olsun

  • Kayıt yenilemeyi en son ne zaman yaptırdınız? Bu ocak – şubat’ta kayıt yenileme ücreti yatırdınız mı? Yatırdınız ise de sınav giriş yerleri 14 Mart’ta açıklanacak, henüz açıklanmadı

 5. YA BEN SİSTEME GİRİŞ YAPAMADIM SINAV GİRİŞ YERİNE GİRİŞ YAPAMADIM VE ONUN YUZUNDEN ÇIKTI FALAN ALAMADIM VE SINAVA GİREMEDİM BU NE SAÇMALIK PARAYI GEÇTİK BİR DÖNEMDEN OLDUK BU KADARDA OLMAZ

  • Bence de bu kadar da olmaz! Bunu sınavlar bittikten sonra değil, sınavdan önce 147’yi arayarak onlara iletseydin sınava girebilirdin. 147’den sisteme giriş için eksik olan şeyi (öğrenci numaranı ve şifreni) öğrenebilirsin. Yine kayıt işlemlerini yaptırdığın okul veya merkeze başvurabilrdin. Evet bu işte bir saçmalık var, ama saçmalayan, daha doğrusu sorunu çözmek için zamanında girişimde bulunmayıp hakkını göz göre göre kaybeden sensin.
   Kendisini çok inançlı ve Allah’ın sevgili kulu sayan bir adam varmış, derken bu adam ölmüş ve öte dünyada hesaba çekilirken meleklere itiraz etmiş. Ben Allah’In sevgili bir kuluydum, neden beni o sel baskıınından kurtarmadı? demiş. Bunun üzerine melekler de adama anlatmışlar: Sel baskını başladığında önce komşuların geldi, hadi buradan gidelim sel geliyor dediler. Sen gitmedin. Sonra sel binanın yarsına gelince bir botla gelenler oldu, sen de bin bota dediler, sen binmedin. Daha yükselince itfaiye ekibi geldi, sen yine Allah beni kurtaracak sizin yardımınıza ihtiyacım yok dedin. Sonra sel bina boyunu bulunca helikopterle sana ip attılar, sen yine “gerek yok, Allah beni kurtaracak” dedin. Allah sana daha ne yapacaktı? İsteyen için yollar var. İstemeyene Allah ne yapsın, öğretmen ne yapsın, okul ne yapsın?

 6. İş takviminde yazılan tarihlerde verilenler o gün maalesef yapılmıyor. Örneğin;bugün 21 Aralık pazartesi, iş takvimine göre sınav yerlerinin açıklanması gerek. Fakat sisteme giriş yaptığımda buna dair birşey göremiyorum. Bir an önce bu duruma açıklık getirip bizi bilgilendirmenizi ve bu bilgilerin tam tarihinde verilmesini istiyorum.

 7. 8-9 Ağustos 2015 3. dönem açık lise sınavları sınav giriş yerleri 3 Ağustos günü açıklanacak. Daha erken de açıklanabilir. http://www.aol.meb.gov.tr adresinden sisteme öğrenci girişi yaparak sınav giriş belgelerinizin çıktısını alabilirsiniz, sınav giriş yerlerinizi 3 Ağustos’ta öğrenebilirsiniz.

Yandex.Metrica