Açık Lise Sistemden Ders Seçme İşlemi Nasıl Yapılır?

yorumsuz
37.404

Açık lise sistemden ders seçimi nasıl yapılır? Öğrencilerin ders seçebilmesi ve sınavlara girebilmesi için her dönem yeni kayıt veya kayıt yenileme işlemlerini yaptırdıktan, yani ilgili bankalara kayıt ücretini yatırdıktan sonra dekontuyla birlikte, görevlendirilen okul müdürlükleri ya da Halk Eğitim Merkezine gidip, dekontu işletmesi gerekmektedir. Bu işlem yapıldıktan sonra, öğrenci o döneme ait almak istediği dersleri seçebilir, sınavlara girebilir.
Dikkat: 2018-1. dönem için seçtiğiniz dersler değişmiş olabilir! 9.11.2018 tarihinde gireceğiniz sınavda sorun yaşamamak için mutlaka seçilen dersleri kontrol edin.

Açık Lise Ders Seçimi Nasıl Yapılır-videolu anlatım?

 

Bunları yapmazsanız 2018-1. dönem sınavlarına giremezsiniz!

2018-2019 1. dönem Açık Öğretim Liseleri Kayıt Yenileme ile ilgili önemli sorular ve cevaplar:… 2018-2019 1. dönem Açık Öğretim Liseleri Kayıt Yenileme başvuruları başladı.

 

AÖL Ders Seçimi İşlemleri Bitti, Ders Seçimi Yapmayanlar Ne Yapacak?

 

Açık Lise ders seçimi nasıl yapılır, hangi dersler seçilmeli, ortak ve zorunlu dersler hangileridir, seçmeli dersler hangileridir?

 

Ders seçiminde ortak dersleri ve seçmeli dersleri dikkatli seçin.

Unutmayın ortak dersleri mutlaka almanız ve ya başarmanız ya da 3 defa başarısız olup muaf olmanız gerekiyor (Bildiğiniz gibi Dil ve Anlatım dersinden muafiyet yoktur, mutlaka geçilmesi şarttır). Ancak 3 defa alıp muaf olmak demek bir dönemde bitirebileceğiniz bir dersi 3 döneme uzatmak demek. Örneğin Matematik 1 ve 2, Geometri 1 ve 2, Fizik 1 ve 2, Kimya 1 ve 2 derslerini ben yapamam diyen ve bu dersleri seçmeyen bir öğrenci 192 krediyi tamamlasa bile mezun olamayacaktır.

Biz diyoruz ki, bu dersleri bir an evvel seçin ve çalışarak geçmeye bakın. Çünkü 3 dönem üstüste bu dersleri alıp muaf olmayı beklemek de sizin liseden bir yıla yakın bir zaman geç mezun olmanıza sebep olacaktır.

 

1. Adım: Aol.meb.gov.tr adresinden sisteme öğrenci girişi yapınız: Sonraki adım için resme tıklayın!

Sonraki adım için resme tıklayın!

Etiketler: AÖL Ders seçme işlemi, açık lise sistemden ders seçme işlemi

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN!

Açık Lise Yazı ve Haberler


Etiketler: , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 10 Temmuz 2015

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın