Açık Lise Sistemden Ders Seçme İşlemi Nasıl Yapılır?

6 yorum
93.677

Açık lise sistemden ders seçimi nasıl yapılır? Öğrencilerin ders seçebilmesi ve sınavlara girebilmesi için her dönem yeni kayıt veya kayıt yenileme işlemlerini yaptırdıktan, yani ilgili bankalara kayıt ücretini yatırdıktan sonra dekontuyla birlikte, görevlendirilen okul müdürlükleri ya da Halk Eğitim Merkezine gidip, dekontu işletmesi gerekmektedir. Bu işlem yapıldıktan sonra, öğrenci o döneme ait almak istediği dersleri seçebilir, sınavlara girebilir.

Açık lise 3. dönem ders seçimi nasıl, ne zaman, en kolay dersler hangileri?Açık Lise 2017/1. dönem ders seçimi işlemleri ne zaman başlayacak? AÖL Müdürlüğü açıkladı 2017/1 dönem ders seçimleri… Devamı için tıklayın!

açık-lise-ders-seçimi-2015-1-aol-5

Açık Lise Ders Seçimi Nasıl Yapılır-videolu anlatım?

AÖL Ders Seçimi İşlemleri Bitti, Ders Seçimi Yapmayanlar Ne Yapacak?

Açık Lise ders seçimi nasıl yapılır, hangi dersler seçilmeli, ortak ve zorunlu dersler hangileridir, seçmeli dersler hangileridir?

1. Adım: Aol.meb.gov.tr adresinden sisteme öğrenci girişi yapınız: Sonraki adım için tıklayın!www.aol.meb.gov.tr-ogrenci-girisi-sinav-sonuclari

Sonraki adım için resme tıklayın!

Etiketler: AÖL Ders seçme işlemi, açık lise sistemden ders seçme işlemi

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Son Yazı ve Testler

Güncel Yazı ve Haberler


Etiketler: , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 31 Temmuz 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Açık Lise Sistemden Ders Seçme İşlemi Nasıl Yapılır? (6 Yorum)

  1. Açık lise ders seçimi yaparken en fazla 35 kredilik ders seçimi mi yapılıyor, ben neden 35 kredilik ders seçimi yapamıyorum

    • İbrahim evet bir dönemde en fazla 35 kredilik ders seçebilirsin. Ancak İbo, açık lise ders seçimi tarihleri geçti, sen neredeydin, 12 mayıs’ta ders seçimi bitti. Senin adına sistem otomatik ders ataması yapmıştır. Açık lise http://www.aol.meb.gov.tr‘den sisteme öğrenci girişi yap ve dönem derslerinden 2015-3. dönemi seç. orada senin adına seçilen dersleri görebilirsin. 11-12 Haziran’da o derslerden sınava gireceksin.

  2. Benim kredim 197 ingilizce 8’den iki defa sınava girdim bu üç olcak sistem diğer secmelileri de seçmiş, sadece ingilizce 8’den girsem mezun olurmuyum? Diyen arkadaşlar!
    Evet mezun olursunuz.

Yandex.Metrica admatic.com.tr, adm-pub-131415332592, DIRECT improvedigital.com, 912, RESELLER