AÖL Ders Seçimi ve Sınav Giriş Merkezi Belirleme Konularında Sık Yapılan İhmal ve Hatalar Konusunda Uyardı

AÖL Müdürlüğü, Kayıt Yenileme Döneminde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar başlığı altında “ders seçimi” ve “sınav giriş merkezi” belirleme konularında sık yapılan ihmal ve hatalar konusunda öğrencileri uyardı

Ders seçimini ya tam yapın, ya hiç yapmayın! Eksik bırakılan ders seçimlerini sistem düzeltmez:

1- Ders seçimi yapmayan öğrencilerin dersleri, sistem tarafından otomatik olarak seçilmektedir. Ancak bir ders ya da eksik ders seçimi yapılmış ise sistem ders ataması yapmamaktadır. Mağduriyet yaşamamak için, öğrenci ve HEM lerin ders seçimini yaparken dikkat etmeleri gerekmektedir.

Varsa sınav bölgesi/merkezi değişiklik ve güncellemelerini, Yabancı Dil değişikliklerini unutmayın!

2-Sınav bölgesi değişikliğinin(Adres bilgisi değişikliği sınav bölgesi değişikliği anlamına gelmemektedir ) ve yabancı dil değişikliğinin zamanında ve hatasız yapılması gerekmektedir. Bu değişlikleri HEM ler Bilgi Düzenleme menüsü altında yer alan Sınav Bölgesi İrtibat Merkezi butonu kapanana kadar yapabilmektedirler.

Özel durumunuz yoksa aşağıdaki sınav bölgelerini seçmemelisiniz:

3-Özel durumu olmayan öğrencilerin aşağıdaki sınav merkezlerini şeçmemeleri gerekmektedir. Seçtikleri takdirde bu merkezlerde sınava alınmayacaklardır.

  • Ankara Atatürk Bakım ve Sosyal Rehabilitasyon Merkezi
  • Ankara Ayaş Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi
  • Ankara Pursaklar Saray Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğü
  • Sağlık Bakanlığı Üniversitesi Gaziler Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi
  • Askeri Üst Bölgeleri

Cezaevinden çıkanların durumu:

4-Cezaevinden çıkan öğrencinin sistemdeki durumu ; “Özel Durum Yok” olarak değiştirilmelidir. Aksi takdirde sınav yeri cezaevi olarak kalacaktır.

Engelli öğrencilerin durumu:

5-Engelli öğrencilerin, raporlarına göre engel durumlarının, sisteme hatasız işlenmesi gerekmektedir. Engelli olmayıp engelli olarak sisteme işlenen öğrencilerin durumlarının da ivedilikle düzeltilmesi gerekmektedir.

İletişim bilgilerinin doğru ve güncel olması:

6- Öğrencilere ulaşabilmek için iletişim bilgilerinin güncellenmesi gerekmektedir. İletişim bilgilerinde değişiklik olduğu takdirde güncelleme yapılması gerektiği öğrenciye hatırlatılmalıdır. Mümkünse ikinci bir telefon numarası da sisteme girilmelidir.

Öğrenci şifreleriniz:

7-Öğrenciler, şifrelerini başkaları ile paylaşmamalıdırlar.

Kayıt yenileme süresi boyunca bu işlemlerin özenle yapılması gerekmektedir. Ölçme ve Değerlendirme Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü ne sınav kütükleri gönderildikten sonra hiçbir düzeltme yapılamamaktadır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN!

Açık Lise Yazı ve Haberler

Doğru soru sormak, doğru cevaplara ulaşmanın ilk koşuludur. Yorum yazın, soru sorun, cevaplayalım.


Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 7 Mayıs 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın