Kayıt Yenileme Ücretini Yanlış Hesaba Yatırdım, Sınavlara Giremeyecek miyim?

Konya’dan Abit Bey’in kayıt yenileme ücretini yanlış hesaba yatırma ile ilgili sorusu:

KIZIM MESLEKİ AÇIKLİSE ÖĞRENCİSİ FAKAT KAYIT YENİLEME İŞLEMİNDE YANLIŞLIK YAPARAK BAŞKA BÖLÜME PARA YATIRMIŞ ELİMİZDE DEKONTU VAR AMA YANLIŞLIK YÜZÜNDEN ÖĞRENCİ DURUMU AKTİF DEĞİL ARALIKTAKİ İMTİHANA GİRMESİ İÇİN NASIL BİR YOL İZLEMELİDİR. YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.

Kayıt ücreti yatırılmış, ancak farklı bölüme yatırıldığı için Açık Öğretim Lisesi 2018-2019/1. dönem kayıt yenileme işlemi yapılmamış görünüyor ve öğrencilik durumu aktif görünmüyor.

Bu durumda şu adımları izleyebilirsiniz:
1) Kayıt ücretinin yanlışlıkla yatırıldığı hesap hangi okul veya kuruma ait ise o kurumla da bağlantı kurarak ücretin Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü hesabına aktarılması yine faks ile (sonrasında dilekçenin orijinali ilgili kuruma iadeli taahhütlü olarak ulaştırılmalı) istenmeli.
2) İkinci adımda doğrudan Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü’ne faks ve telefon yoluyla ulaşarak ücretin hesaplarına aktarıldığı bilgisi ile kayıt güncelleme talebinde bulunabilirsiniz.
Bu tür bir düzeltme için kayıt yenileme ve ders seçimi işlemlerinin devam ettiği tarihlerde girişimde bulunmak daha doğru olurdu. Sınavlara bir ay kaldığı için şansınızı iyice zora sokmuşsunuz. Ancak yine de bir girişimde bulunabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

8-9 Aralık 2018 sınav soruları ile ilgili duygu, düşünce, yorum ve katkılarınızı aşağıya yorum olarak yazıp paylaşabilirsiniz.

Açık Lise Yazı ve Haberler

Admin'in Notu: Arkadaşlar. çözdüğünüz testlerle ilgili yorum yazarak bize çalışmamızda yol gösterin. Hangi dersten test eklenmesini istediğinizi, hangi testleri çözdüğünüzü kendi adınız veya nickname'inizle yorum yazarak belirtirseniz sevinirim.

Doğru soru sormak, doğru cevaplara ulaşmanın ilk koşuludur. Yorum yazın, soru sorun, cevaplayalım.


Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 8 Kasım 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın