Açık Lise Sınav Sonuçları Açıklandı.

3-4 Ocak 2015 2014 1. Dönem Açık Lise Sınav Sonuçları Açıklandı.

Açık Öğretim ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi öğrencilerinin 3-4 Ocak 2015 günü girdikleri 2014 1. dönem aöl sınav sonuçları açıklandı. Açık Lise takviminde yer aldığı gibi açık lise sınav sonuçları 13 Şubat 2015 günü öğleden sonra açıklandı. Şimdi sırada 2. dönem açık lise kayıt yenileme işlemleri var. Kayıt yenileme işlemleri ne zaman başlayacak, hangi tarihe kadar devam edecek, kimler kayıt yenileme yaptırmak zorunda?

I.DÖNEM SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI

2. Dönem sınavları için kayıt yenileme işlemleri 16 Şubat – 06 Mart 2015 tarihleri arasında yapılacaktır.1. dönem sınavları sonucunda mezun olamayan öğrencilerimizle sistemde donuk ve silik konumda olan öğrencilerimiz bu tarihler içerisinde kayıt yenileme işlemlerini yaptırabilirler.

Mezun olanların diplomaları iki ay içerisinde düzenlenerek koordinatör Halk Eğitim Merkezlerine gönderilecektir. İhtiyaç halinde işlemlerinizi yaptığınız irtibat bürolarından “çıkma belgesi” veya “mezuniyet yazısı” alabilirsiniz. (Mezuniyet incelemesinde olan öğrencilerimizin inceleme işlemleri tamamlandıktan sonra öğrencilik durumları mezun yapılacaktır. Bu öğrencilerimizin ayrıca bir işlem yapmasına gerek yoktur.)

  • 1- 3-4 Ocak 2015 tarihinde yapılan sınav sonuçları açıklanmıştır
  • 2- 2012 Yılı ve sonrasında ortaokulu tamamlayarak Açık Öğretim Lisesine kayıt olan (Tasdikname ile gelenler dahil) öğrencilerimiz zorunlu eğitime dahil olduklarından mutlaka kayıt yeniletmek ve sınavlara girmek zorundadır.
  • 3- Kayıt yenilemesi gereken öğrencilerimiz mutlaka Kayıt Yenileme Kılavuzunu okumalıdır.

Sınav Sonuç Belgresindeki Önemli Açıklamalar:

  1. 2014-2015 öğretim yılı 2. Dönem kayıt yenileme işleminizi Açık Öğretim Lisesi 16 Şubat – 6 Mart 2015 ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi için 16 -27 Şubat 2015 tarihleri arasında olup, sınav tarihi 30 – 31 Mayıs 2015 dir. Kayıt yenileme işleminizi son günlere bırakmayınız. Kayıt yenileme ücretini Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halk Bankasına ( Halk Bankası havale ücreti almaktadır ) yatırabilirsiniz.
  2. Kayıt yenileme işlemini Açık Öğretim Lisesi öğrencileri Halk Eğitimi Merkezi ve Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüklerinde, Mesleki Açık Öğretim Lisesi öğrencileri yüzyüze eğitim gördükleri okullarda yaptırdıktan sonra, acilen derslerinizi seçmeniz ve sınav merkezinizi güncellemeniz gerekmektedir.
  3. Başarılı olduğunuz derslerinizin kitaplarını kayıt yenileme yaptırdığınız Kurum Müdürlüğüne teslim ediniz.
  4. Mezun olan öğrencilerimizden acil çıkma belgesine ihtiyacı olanlar, Açık Öğretim Lisesi öğrencileri Halk Eğitim ya da Mesleki Eğitim Merkez Müdürlüklerine, Mesleki Açık Öğretim Lisesi öğrencileri Yüz Yüze Eğitim aldıkları okullara başvurmaları sonucunda belgelerini alabilirler.
  5. Diplomalar koordinatör Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerine gönderilecektir

Açık lise mezuniyet ve diploma notu hesaplama için tıklayın!

Açık Lise Kolay Mezun Olma TaktikleriAçık lise sınav sonucunuzu öğrenmek için TIKLAYINIZ .

Açık lise, açık öğretim lisesi, mesleki açık öğretim lisesi, sınav sonuçları

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN!

Açık Lise Yazı ve Haberler

Doğru soru sormak, doğru cevaplara ulaşmanın ilk koşuludur. Yorum yazın, soru sorun, cevaplayalım.


Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 13 Şubat 2015

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın