2016 KPSS'ye başvuracak Açık Liseliler Dikkat!

2016 KPSS, ortaöğretim öğrenci ve mezunlarının da başvurabileceği bir sınav. Açık Öğretim ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi öğrenci ve mezunları da 2016 KPSS Ortaöğretim Sınavına girecekler. Kimler KPSS’ye girebilir? KPSS’ye başvuru koşulları nelerdir? Kaç kredisi olan ve dönemi kaç olan AÖL ve MAÖL öğrencileri KPSS’ye başvurabilir?


2016/2 KPSS Atama Kılavuzu Yayınlandı: Lise mezunları için de kadrolar var.

2016 /2 KPSS Atama Kontenjan Kılavuzu Yayınlandı! Tercihler bugün başladı, son gün 30 Aralık 2016!… Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından gerçekleştirilen Kamu Personeli


2016-KPSS sınavına; Açık Öğretim Lisesi’nden mezun olanlar ile sınavın geçerlilik süresi olan iki yıl içinde mezun olabilecek durumda olan öğrencilerimiz müracaat edebilirler. Başvuru tarihi yaklaştığında şartlar kesinleşir ve sizin döneminiz ve kredi toplamınız, ne zaman mezun olabileceğiniz de netleşir, kpss başvuru şartları kesinleştikçe sitemizden duyuracağız.


2016-Ortaöğretim KPSS Sonuçları Yayımlandı

20 Kasım 2016 tarihinde uygulanan ve yaklaşık 3 buçuk milyon adayın katıldığı 2016-KPSS Ortaöğretim sınav sonuçlarına, 09 Aralık 2016 tarihinde saat 16:00’dan….
Herhangi bir nedenden dolayı mezun olamayan öğrencilerimiz, girmiş oldukları KPSS sınavındaki sorumluluk tamamen kendine aittir.
KPSS sınavı için gerekli olan belge, bölgenizde bulunan Açık Öğretim Lisesi işlerini yürütmekle görevli Halk Eğitimi Merkezi Müdürlükleri ile Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüklerinden alınabilir.
Daha ayrıntılı bilgi  ve kılavuz için ;


2016-kpss-aol-acik-lise-kpssye-girme-kosullari

2016 KPSS Lise Başvuruları Başladı

2016 KPSS Lise Başvuruları Başladı, Son gün ne zaman, açık liseliler başvurabilir mi, kimler başvurabilir, başvuru ücreti ve başvuru koşulları nelerdir? AÖL Müdürlüğü 2016 KPSS..

AÖL, Haberler, KPSS9 Ağustos 2016

2016 KPSS Başvuru Koşulları ve İşlemleri

2016 KPSS Başvuru Koşulları ve İşlemleri 2016 KPSS Başvuru Koşulları Sınava, ortaöğretim okullarından, ön lisans programlarından mezun olanlar ile sınava başvuru sırasında mezun durumda olmayan..


2014-KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans’a, ortaöğretim ve ön lisans mezunları ile mezun olabilecek durumda olan adaylar gireceklerdir. Bu durumda olan adaylardan, Diyanet İşleri Başkanlığında din hizmetlerinde görev almak isteyenlerin de bu sınav ile birlikte Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testine (DHBT-Ortaöğretim/Ön Lisans)  katılmak için başvuru yapmaları zorunludur. Başvuru süresi içinde başvurusunu tamamlamayan adayların, 27-28 Eylül 2014 tarihlerinde yapılacak 2014-KPSS’ye ve 18 Ekim 2014 tarihinde yapılacak Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testine (DHBT) katılmaları mümkün değildir.
Adaylar başvurudan önce sınav ücretini yatırmış olmalıdır.  Sınav ücretini yatırmak sınava başvuru için yeterli değildir. Sınav ücretini yatırmış olduğu halde başvurusunu kılavuzda/duyuruda belirtildiği şekilde tamamlamayan adayların başvurularını başvuru süresi içinde tamamlamaları gerekmektedir. Sınav ücretini yatırmış olsa bile sınava başvuru işlemini kılavuzda/duyurularda belirtildiği şekilde tamamlamayanların sınava katılmaları mümkün değildir.
İnternet’ten bireysel başvuru yapacak adayların başvurularının tamamlanabilmesi için onay kodunu sisteme girmeleri, başvuru ekranında “Başvuru işlemi başarıyla tamamlandı.” açıklamasını mutlaka görmeleri ve aday başvuru kayıt bilgilerinin bir dökümünü yazıcıdan edinmeleri gerekmektedir.
Başvuru Merkezi aracılığı ile başvuru yapan adaylar, Aday Başvuru Kayıt Bilgilerinde yer alan başvuru bilgilerinin doğruluğunu kontrol etmek amacı ile görevli tarafından kendilerine verilen çıktıyı kontrol ettikten sonra çıktı üzerinde yer alan ONAY KODUNU görevliye bildirecekler ve görevli onay kodunu sisteme girdikten sonra başvuru tamamlanacaktır. Onay kodu girilmeyen başvurular tamamlanmayacağı için geçersizdir ve sorumluluk adaya aittir.
Başvuru merkezleri, resmi iş gününde ve resmi iş saatlerinde başvuru alacaklardır. İnternet’ten bireysel başvurular  24 Temmuz 2014 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.
Başvurusunu tamamlayan tüm adaylar, başvuru süresi içinde ÖSYM’nin İnternet sayfasında bulunan Aday İşlemleri Sisteminden (ais.osym.gov.tr) başvuru bilgilerini mutlaka kontrol etmeli, başvurusunun tamamlandığını teyit ederek sınavın diğer aşamalarında gerekebileceğinden aday başvuru kayıt bilgilerinin yazıcıdan bir dökümünü edinmelidir.
Sınava katılmak isteyen adaylar, Kılavuz ile Aday Başvuru Formuna, başvurma süresi içinde ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr  internet adresinden ulaşacaklardır. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacaktır. 2014-KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans Kılavuzunda; başvurma, sınav, değerlendirme ve yerleştirme ile ilgili ayrıntılı bilgiler yer almaktadır. Sınava başvuracak adayların bu kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir. Adayların başvurularını tamamladıktan sonra başvuru süresi içinde ÖSYM’nin http://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden başvuru bilgilerini kontrol etmeleri önemle hatırlatılır.
Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

KPSS’de hangi puan türüyle hangi kurumlara ve kadrolara girilir?

Etiketler: kpssde puan türleri, kpss hangi puan türüyle, hangi kadrolar, hangi kurumlar tercih edilir, girilir

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN!

Açık Lise Yazı ve Haberler


Etiketler: , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 9 Ağustos 2015

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın