Dikkat: Açık Lise Sınav Giriş Yerleri Ekrana Düştü!

7-8 Temmuz 2018 Tarihli Açık Lise 3. Dönem Sınav Giriş Yerleri Ekrana Düştü.

Açık Lise 3. dönem sınav giriş yerleri ne zaman açıklanacak?

AÖL Sınav Giriş Belgesini Sistemden Yazdırma

Aol.meb.gov.tr adresinden sisteme öğrenci girişi yapın. 
07 – 08 Temmuz 2018 tarihlerinde 3 oturum olarak gerçekleştirilecek   Açık Öğretim Liseleri (Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi) 2017-3. Dönem sınav yerleri açıklandı. Sınava katılacak öğrencilerimiz Sistemden öğrenci numarası ve şifrelerini girerek sınav giriş belgelerine ulaşabilirler.
 

 
07 Temmuz 2018 Cumartesi
 
 
1.   Oturum Saat 9.30
 
2.   Oturum Saat 14.00
 
08 Temmuz 2018 Pazar
 
 
3.   Oturum Saat 09.30

 

 Sınav yeri bilgisi için tıklayınız.

Sisteme giriş yaptıktan sonra kendi sayfanız açılacaktır. Açılan sayfada soldaki menülerden “öğrenci bilgilerini” tıkladığınızda alt menüler açılır. Alt menüler içerisinden “Sınav giriş belgesi”ni tıkladığınızda “4-5 Ocak 2014 / 1. Dönem Sınav Giriş Belgesi” açılır. Bu belgede Cumartesi (saat 09.30) ve öğle (saat 14.00) ve Pazar oturumlarında sınava gireceğiniz dersler ve sınav yeri adresi (sınava gireceğiniz okul adı ve adres bilgisi) yer alır. Bu belgenin bir çıktısını yazdır butonuna basarak almalısınız.

Açık Öğretim ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi Sınavları ile ilgili açıklamalar:

  • Sınava girerken Sınav Giriş Belgesi ve mutlaka NÜFUS CÜZDANINIZI (Yoksa üzerinde TC. Kimlik Nosu olan Sürücü Belgesi veya Pasaportunuzu) yanınızda bulundurun. Ayrıca Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartınızı yanınızda bulundurmanız lehinizedir.
  • Sınavlara cep telefonu, silah, bıçal vb. araç gereçlerle girilmesi yasaktır.
  • Sınav başlama saatinden yarım saat önce sınav yerinde hazır bulunun.
  • Bir oturumdaki sınav süresi 180 dakikadır. Sınavlara 20 dakikadan fazla geciken alınmaz. Sınavlarda kopya analizi uygulanmaktadır. Sınavınızın iptal olmaması için kopya çekmeyin ve kopya vermeyin.
  • Yedek salonda sınava girecek adayların sınava girecekleri dersin adını cevap kağıdına kodlaması zorunludur.
  • Not: Öğrenci Kimliği Zorunlu Değildir. 

Seçmiş olduğunuz derslerden Dil ve Anlatım dersinden başarılı olmak zorundasınız. Bunun dışındaki derslerden 3 kez sınavına girip başarısız olduğunuz derslerden muaf olursunuz. Muaf olduğunuz dersin kredisini kazanamazsınız. Bunun yerine bir sonraki dönemde seçmeli bir ders seçebileceğiniz gibi muaf olduğunuz dersi de tekrar seçebilirsiniz.

3. Adım: SINAV GİRİŞ BELGENİZİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ.


Açık Lise 2017-2018 Öğretim Yılı 3. Dönem Sınav Tarihi 7-8 Temmuz 2018 olarak AÖL İş Takviminde açıklandı. İş Takvimine göre:

Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi III. Dönem Sınav Giriş Yerlerinin İnternette Yayınlanması.03 TEMMUZ 2018
AÖL, MAÖL, AÖİHL III. DÖNEM SONU SINAVLARI7 – 8 TEMMUZ 2018
Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı III. Dönem Sınav Sonuçlarının İnternette Yayınlanması.31 TEMMUZ 2018



Ancak önümüzde 24 Haziran Seçimleri ve arkasından 30 Haziran-1 Temmuz 2018 tarihlerinde YKS sınavları var. Seçim veya diğer sınavlardan kaynaklanan bir erteleme-öteleme olmaması durumunda Açık Lise 3. dönem sınavları yukarıdaki takvime uygun olarak gerçekleştirilecektir.
Sınav giriş yerlerinin açıklaması da 3 Temmuz 2018 günü internet üzerinden AÖL Öğrenci girişi yapılarak öğrenilebilecektir.
Yine 2 gün ve 3 oturum halinde yapılan Açık Lise sınavlarının normal oturum saatleri:
I. Oturum: Cumartesi sabahı saat 09.30;
II. Oturum: Cumartesi öğle saat 14.00;
III. Oturum: -Pazar sabahı saat 09.30 itibariyle başlayacaktır.
3. dönem sınav sonuçlarının ise 31 Temmuz 2018 tarihinde açıklanması planlanmaktadır.
Olası değişiklikler Açık Lise resmi web sitesi üzerinden duyurulacaktır; duyuruları takip etmekte fayda, hatta zorunluluk vardır. Güncel gelişme ve duyurular için sitemizin anasayfasını da test çözmede teneffüs yaptığınız aralarda ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Olası gelişmeleri gününden önce görebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN!

Açık Lise Yazı ve Haberler

Doğru soru sormak, doğru cevaplara ulaşmanın ilk koşuludur. Yorum yazın, soru sorun, cevaplayalım.


Etiketler:
Eklenme Tarihi: 4 Temmuz 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Dikkat: Açık Lise Sınav Giriş Yerleri Ekrana Düştü! (1 Yorum)