8-9 Ağustos 2015 AÖL Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

8-9 Ağustos 2015 tarihinde yapılan Açık Öğretim Lisesi 2014-3. dönem sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? AÖL İş Takvimi’nde 18 Eylül  2015. Ama özellikle mezun olma aşamasına gelen ve bir üniversiteye yerleşmiş olan açık lise öğrencileri daha erken açıklanmasını bekliyor. AÖL Müdürlüğü de Ağustos ayı sonuna kadar sınav sonuçlarını açıklamak için çalışıyor.

Açık Öğretim ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi öğrencilerinin 8-9 Ağustos 2015 cumartesi ve pazar günleri girdikleri 2014-3. dönem sınavlarının sonuçlarının ne zaman açıklanacağı sorusuna AÖL İş Takvimi’nde verilen tarih 18 Eylül 2015. Ancak, bu yıl üniversiteyi kazanan açık liseli öğrencilere kayıt için 8 Ekim’e kadar süre verilmesi nedeniyle ve MEB’in daha önce açıkladığı sınav takviminde Açık Öğretim Lisesi Ek-Sınav tarihinin 12 Eylül olması nedeniyle 3. dönem sınav sonuçlarının 18 Eylül’den önce açıklanmasını bekliyoruz. Özellikle mezun olma aşamasına gelen ve bir üniversiteye yerleşmiş olan açık lise öğrencileri daha erken açıklanmasını bekliyor. AÖL Müdürlüğü de Ağustos ayı sonuna kadar sınav sonuçlarını açıklamak için çalışıyor.

Açık lise sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN!

Açık Lise Yazı ve Haberler

Doğru soru sormak, doğru cevaplara ulaşmanın ilk koşuludur. Yorum yazın, soru sorun, cevaplayalım.


Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 10 Ağustos 2015

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


8-9 Ağustos 2015 AÖL Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? (5 Yorum)

  1. 8-9 Ağustos da yapılan sınav sonuçları 18 Eylül de açıklanacaktı fakat bugün ayın 19 u ve hala açıklanmadı. Bunun sebebi nedir?

    • Sema hanım 8-9 Ağustos’ta yapılan 2014-3. dönem sınav sonuçları açıklanalı çok oluyor. Sisteme öğrenci girişi yapın ve “Dönem Dersleri”nden 2014-3. dönemi seçin. Sınav sonuçları görebilirsiniz.

  2. Evet, geçen yıllarda dediğiniz gibi oldu. Bu yılda açık lise ek sınavlarının ilk üç dönem sınav sorularından seçme olması muhtemeldir. Ek sınavın 12 eylülde yapılacağını MEB sınav takviminde açıklamıştı. Ancak henüz kayıt ücretlerini yatırma tarihi ve kesin sınav tarihi açıklanmadı. Bir ihtimal değişiklik olabilir. Takip etmek lazım. Ek sınav tarihi ve kimlerin girebileceği ile bilgi için bu http://www.aol-acik-ogretim-lisesi.com/acikogretim_lisesi_rehberlik/acik-lise-ek-sinav-ne-zaman-ve-kimler-girebilir.aspx sayfaya bakabilirsiniz.

  3. Ek sınav tarihi açılandı mı? Açık lise ek sınavlarında aynı yılın 1. 2. ve 3. dönem sınav sorularından seçme soruların sorulduğu doğru mu? N’olur öyle olsun.