Açık Lise 2018 Ek sınavı ne zaman ve Ek sınava kimler girebilir?

Açık Lise 2018 Ek sınavı ne zaman ve Ek sınava kimler girebilir?

7-8 Temmuz 2018 tarihli Açık Lise 3. dönem sınavı bitti. Maalesef bazı arkadaşlar sınava giremedi. Sınava giremeyen veya girdiği halde henüz 192 krediye ulaşıp mezun olamayan öğrenciler ve özellikle 2018 YKS’ye giren üniversite adayı açık liseliler şimdi Ek sınavı bekliyorlar. Açık Lise 2018 EK Sınavı ile ilgili gelişmeler burada…

Açık lise 2018 ek sınav ile ilgili merak ettiğiniz soruların cevaplarını bu yazımızda vereceğiz.


Açık Lise 2018 Ek Sınav Başvuruları Başladı

Açık Lise 2018 Ek Sınav Başvuruları Başladı. AÖL’den yapılan duyuruya göre AÖL 2018 Ek Sınav Kayıt Tarihleri 11-18 Eylül 2018. Çok önemli bir farklılık var. DİKKAT: Aynı tarih aralığında Halk Eğitim Merkezine başvurarak öğrenci durumunu aktif hale getirme ve sınav giriş merkezini belirleme şart.… Detaylar için tıkla!


Ek sınav tarihi ve ek sınav kayıt yenileme-başvuru tarihi ne zaman?
Açık Lise 2018 Ek Sınav kayıt-başvuru ve sınav tarihlerini şimdiden söylemek mümkün değil. Çünkü ek sınav tarihleri her yıl Bakanlıktan onay alınarak belirlenir ve önceden açıklanan bir tarih olsa bile değişme ihtimali vardır. Nitekim geçen yıl ilk açıklanan ek sınav tarihi sonradan 7-8 Ekim 2017’ye kaydırılmıştı. Ek sınav tarihi ve kayıt tarihleri Temmuz sonunda Açık Lise 3. dönem sınav sonuçları açıklandıktan sonra kesinleşir ve Ağustos ayında açıklanır. Dolayısıyla şu anda ek sınav tarihi için duyuruları takip etmek en garantili yoldur. Her hafta başında ortasında ve sonunda mutlaka duyurulara bakmak lazım. Duyuruları takip etmek lazım çünkü başvuru ve kayıt için verilen tarih aralığı sadece bir kaç gün olabilir. Örneğin geçen yıl ek sınav kayıt yenileme tarihleri 25-28 Eylül tarih aralığında yani toplam 4 gün ile sınırlıydı.

Peki 2018 Açık Lise ek sınava kimler girebilir?

Önce geçen yılın ek sınavını hatırlayalım:
Ek Sınava, toplam dönem sayısı 2016/3 dönemi itibarıyla 8  ve üzeri olan öğrenciler katılabilecektir.
Sınav yerleri ile ilgili önemli değişiklik var: Mutlaka Halk Eğitim Merkezine başvurarak EK Sınav için sınav giriş yerinizi belirleyin (AÖL 2018 Ek Sınav Yerleri, 2017-4 Ek Sınav Merkezi Olan İl ve İlçeler Hangileri?).
Katılım Bedeli 30 TL olarak belirlenmiştir.

Buradan hareketle 2018 ek sınava kimler girebilir?

Ek Sınava toplam dönem sayısı, 2017/3 dönemi (7-8 Temmuz 2018 sınavları) itibarıyla 8  ve üzeri olan öğrenciler katılabilecektir.
Sınav 3 oturum şeklinde aşağıdaki listede gösterilen 32 il merkezinde yapılacaktır.
denilebilir.
Geçen yıl ek sınav tarihi ve ek sınava girme koşullarını merak edenler için ilgili yazılar aşağıdaki linklerde:

Açık Lise ek sınav ne zaman ve kimler girebilir?

Açık Lise Ek Sınav 2017 başvuru ve sınav tarihleri açıklandı.

Bu dönem Açık Lise sınavlarına giremedim, şimdi ne olacak?

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN!

Açık Lise Yazı ve Haberler

Doğru soru sormak, doğru cevaplara ulaşmanın ilk koşuludur. Yorum yazın, soru sorun, cevaplayalım.


Etiketler:
Eklenme Tarihi: 9 Temmuz 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Açık Lise 2018 Ek sınavı ne zaman ve Ek sınava kimler girebilir? (3 Yorum)

  1. Benim toplam donemim 8 ve uzeri ama üniversiteye girme hakkim yok yani yks sinavina girmedim. Ben bu seneki ek sinava girebilir miyim? Cunku bazi sitelerde üniversiteye girme hakki olanlar bu ek sinava girebilirler diyor.

  2. Benim toplam donemim 8 ve uzeri ama üniversiteye girme hakkim yok yani yks sinavina girmedim. Ben bu seneki ek sinava girebilir miyim? Cunku bazi sitelerde üniversiteye girme hakki olanlar bu ek sinava girebilirler diyor.