Açık Lise 3. Dönem Sınav Tarihi ve Sınav Saatleri belli mi?

[no_toc]

Haziran ayı sonuna geldiğimiz şu günlerde yaklaşan seçimler ve YKS sınavları kadar Açık Lise öğrencilerinin merak ettiği bir konu da Açık Lise 2017-2018 3. dönem sınavları. Bir yandan sınava kaç gün kaldığı, sınav tarihi, sınav tarihinin ertelenmesi ihtimali olup olmadığı, sınav giriş yerlerinin ne zaman açıklanacağı ve sınav oturumlarının saat kaçta başlayacağı gibi sorulara cevap arayıp öte yandan sınavlarına hazırlanmaya devam ediyorlar. Sınav tarihi ve saati hakkında detaylar aşağıda…

Açık Lise 2017-2018 Öğretim Yılı 3. Dönem Sınav Tarihi 7-8 Temmuz 2018 olarak AÖL İş Takviminde açıklandı. İş Takvimine göre:

Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi III. Dönem Sınav Giriş Yerlerinin İnternette Yayınlanması.03 TEMMUZ 2018
AÖL, MAÖL, AÖİHL III. DÖNEM SONU SINAVLARI7 – 8 TEMMUZ 2018
Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı III. Dönem Sınav Sonuçlarının İnternette Yayınlanması.31 TEMMUZ 2018Ancak önümüzde 24 Haziran Seçimleri ve arkasından 30 Haziran-1 Temmuz 2018 tarihlerinde YKS sınavları var. Seçim veya diğer sınavlardan kaynaklanan bir erteleme-öteleme olmaması durumunda Açık Lise 3. dönem sınavları yukarıdaki takvime uygun olarak gerçekleştirilecektir.
Sınav giriş yerlerinin açıklaması da 3 Temmuz 2018 günü internet üzerinden AÖL Öğrenci girişi yapılarak öğrenilebilecektir.
Yine 2 gün ve 3 oturum halinde yapılan Açık Lise sınavlarının normal oturum saatleri:
I. Oturum: Cumartesi sabahı saat 09.30;
II. Oturum: Cumartesi öğle saat 14.00;
III. Oturum: -Pazar sabahı saat 09.30 itibariyle başlayacaktır.
3. dönem sınav sonuçlarının ise 31 Temmuz 2018 tarihinde açıklanması planlanmaktadır.
Olası değişiklikler Açık Lise resmi web sitesi üzerinden duyurulacaktır; duyuruları takip etmekte fayda, hatta zorunluluk vardır. Güncel gelişme ve duyurular için sitemizin anasayfasını da test çözmede teneffüs yaptığınız aralarda ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Olası gelişmeleri gününden önce görebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN!

Açık Lise Yazı ve Haberler

Doğru soru sormak, doğru cevaplara ulaşmanın ilk koşuludur. Yorum yazın, soru sorun, cevaplayalım.


Etiketler:
Eklenme Tarihi: 21 Haziran 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın