Açık Lise 9-10 Aralık 2017 sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Binlerce Açık Lise (AÖL) öğrencisi sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak ediyor. 9-10 Aralık 2017 Açık Lise çıkmış sınav soru ve cevapları da henüz açıklanmadı. Açık Öğretim Lisesi sınav sonuçları için resmi aol.meb.gov.tr siteden de henüz duyuru yapılmadı. Aöl.meb.gov.tr adresinde her yıl yayınlanan AÖL iş ve sınav takvimi de bu yıl halen yayınlanmadı.

 

9-10 Aralık 2017 yapılan 2017 1. dönem AÖL sınavının ilk gün oturumu dün ikinci gün oturumu ise bugün gerçekleştirildi. Özellikle mezuniyet aşamasında olan ve üniversiteye ön kayıt yaptırmış olan öğrenciler, sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihi merak ediyor. Peki, AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak. Açık Lise sınav sonuçlarını merak eden öğrenciler için işte detaylar…9-10 Aralık 2017 AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 

Eğitimini açıktan sürdüren öğrenciler için 9-10 Aralık’ta 2017 1. dönem AÖL sınavı yapıldı. Sınav sonuçlarına göre mezun olabilecek ve kredi notunu yükseltmek için uğraşan öğrenciler sonuçların açıklanacağı tarihi araştırıyor. Fakat MEB Açık Öğretim Lisesi 2017-2018 iş takvimini henüz yayınlamadığı için sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı görülemiyor. MEB tarafından AÖL sınav sonuçlarının ne zaman açıklancağı bilgisi paylaşıldığı zaman sitemizden öğrenebilirsiniz.

Açık Öğretim Lisesi’nden nasıl mezun olabilirim?

Toplam Dönemi en az 8 ve üzeri, Toplam Kredi 192 ve üzeri olup ortak ders kalmaması şartıyla mezun olabilirsiniz.

MAÖL öğrencilerinin mezuniyet koşulları ve kredileri için buraya bakın:

Mesleki Açık Öğretim Lisesi alanlara göre mezuniyet kredileri için tıklayın!

MEZUN OLAN ÖĞRENCİLER

Diplomaları sonuçları açıklanmasından sonra en kısa süre içerisinde hazırlanarak koordinatör Halk Eğitim Merkezlerine gönderilecektir.

Mezun olduğuna dair belgeye ihtiyaç duyanlar işlemlerini yaptırdıkları irtibat bürolarına (Halk Eğitim Merkezi ve Mesleki Eğitim Merkezi) başvurabilirler. (Çok zorunlu olmadıkça, çıkma belgesi istemeyiniz bunun yerine “İlgili Makama”mezuniyet yazısı alabilirsiniz.)

“Mezuniyet incelemesinde” olan öğrenciler çıkma belgesi alamazlar. Mezuniyet İncelemesinde olan öğrencileriin durumları gerekli çalışmalar yapıldıktan sonra mezun konuma geleceklerdir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN!

Açık Lise Yazı ve Haberler


Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 11 Aralık 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın