Açık Lise Kayıt İşlemleri Uzatıldı!

Açık Lise Kayıt İşlemleri Uzatıldı! AÖL, örgün eğitim okullarına yerleşemeyen öğrencilere 30 Ekim’e kadar kayıt hakkı verilmesi nedeniyle Kayıt İşlemlerini 30 Ekim 2017 mesai bitimine kadar uzattı.

AÖL Müdürlüğünün kayıt işlemleri tarihinin uzatılması ile ilgili duyurusu aşağıda:

Açık Öğretim Okullarının 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı 1. dönem ilk kayıt ve kayıt yenileme iş ve işlemleri, 22 Eylül 2017 tarihinde tamamlanmıştır. Ancak, Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından örgün eğitim okullarına yerleşemeyen öğrencilere, 30 Ekim 2017 tarihine kadar boş kontenjanlara başvuru hakkı verilmiştir. Bu nedenle, Genel Müdürlük Makamının 04.10.2017 tarih ve 15821464 sayılı Olur´u ile Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi ve Açık Öğretim İmam Hatip Lisesinin ilk kayıt işlemlerinin söz konusu öğrenciler için 30 Ekim 2017 mesai bitimine kadar açık olması ve ayrıca Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi ve Açık Öğretim İmam Hatip Lisesine herhangi bir nedenle ilk kayıt veya kayıt yenileme yaptıramayan öğrenciler için ilk kayıt ve kayıt yenileme iş ve işlemlerinin, 12 Ekim 2017 mesai bitimine kadar açık olması kararlaştırılmıştır.

Duyurulur…

AÖL

Kaynak: aol.meb.gov.tr

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN!

Açık Lise Yazı ve Haberler

Doğru soru sormak, doğru cevaplara ulaşmanın ilk koşuludur. Yorum yazın, soru sorun, cevaplayalım.


Etiketler:
Eklenme Tarihi: 6 Ekim 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Açık Lise Kayıt İşlemleri Uzatıldı! (11 Yorum)

  1. 2018 2. dönem kayıt yenileme tarihi uzarmı bazı nedenlerden dolayı kayıt olamadım ya inşallah kayıtlar uzar 🙁

  2. İyi günler admin. Alan 2 sistemi bu sene yani 2018 bitimine kadar kalktı mı? Zorunlu derslerimiz kalktı mı yani?Aol duyurusunda gördüm doğru mu anlamışım?

  3. merhaba ben ek sınavda kredimi tamamladım ama alan 2 ye gectıkten sonra 7 ders karsıma cıktı onceden butun derslerımden muhaf ya da basarılı oldum sımdı napmam gerekıyor halk egıtım merkezıne gıttım bızım bılgımız yok dıyor yardımcı olur musunuz

    • Biraz sabretmeniz ve bu arada sistemden durumunuzu takip etmeniz gerekiyor. Ek sınav sonuçları resmi olarak açıklandığında sizin durumunuz da netleşir.

  4. Ben oraya sordum ama bana mezun olduktan sonra girebilirsiniz felah dedi bende 2 ek sınava girmezsem ocakta mezun olacagım 1. Dönem paramı ek sınava cevirtemezmiyim acaba

    • Mezun olduktan sonra nereye giriyorsunuz? Anlamadım. Sorunuzu tam olarak ve baştan sorun. Kayıt parasını ek sınava saydırmak için (2. ek sınav duyurusu yayınlandığında) AÖL Müdürlüğüne başvurun.

  5. Ben 1. Dönem kayıt yenilemiştim sonra ek sınavlar çıktı benim puanım ek sınavla hal oluyo birinci dönem paramı alabilirmiyim veya o ücretle 2.Ek sınava girebilirmiyim (ankarada yaşıyorum) bu sene mezun olursam halk eğitim merkezinin ygs lys kursuna girebilirmiyim