Açık Lise Ders Geçme Notu 45 mi, 50 mi?

22 yorum
29.442

2-3 Ocak 2016 sınav sonuçları açıklandı. Açık Liseli öğrenciler için aöl ders geçme notu kaç sorusnu kaynak belirterek cevapladık: Açık Öğretim Lisesi ders geçme notu 45.


Açık Lise 2017 2. dönem sınav sonuçları açıklandı

Peki 31 Mart-1 Nisan 2018 tarihli 2. Dönem sınavlarına göre Açık Lise ders geçme notu kaç?

Açık Lise ders geçme notu kaç 2017 2. dönem? Sorusunun cevabı da netleşti. Açık Lise ders geçme notu 2017 2. dönem itibariyle halen 45.  Aşağıda bir açık liseli öğrencinin (evli, çocuklu, iş güç sahibi olunca maalesef derslerine pek çalışamayan) bir öğrencimizin 2017-2. dönem sınav sonuçlarını görüyorsunuz:

 

Bu tabloda sınav sonucu 45 olan derslerin karşısında da 2, yani geçti kodunu görebiliyoruz.


Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü resmi web sitesinin sıkça sorulan sorular kısmında (http://www.aol.meb.gov.tr/) şöyle diyor:

Sınavlarda her ders için çoktan seçmeli 20 soru sorulmaktadır. Açık Öğretim Lisesinde dersler 100’lük not sistemi ile değerlendirilmektedir. Bir dersten başarılı olmak için, en az 9 soruya doğru cevap vererek 45 puan almanız gerekmektedir.

2014 1. dönem sınav sonuçlarının açıklanacağı günlerde geçme notunun 50 olduğunu duyurmuştu.

Ancak bu duyuru resmi siteden kaldırılmış ve sıkça sorulan sorular kısmında ve facebook’ta geçme notunun 45 olduğu belirtilmiştir.

Açık Lise Ders Geçme Notu 50 Oldu, Peki 3-4 Ocak 2015 Sınavlarında Uygulanacak mı? Tartışmaları geride kaldı…

Açık lise ders geçme notu, kaç doğru yapan açık lise dersinden geçer?  

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Açık Lise Yazı ve Haberler

Admin'in Notu: Arkadaşlar. çözdüğünüz testlerle ilgili yorum yazarak bize çalışmamızda yol gösterin. Hangi dersten test eklenmesini istediğinizi, hangi testleri çözdüğünüzü kendi adınız veya nickname'inizle yorum yazarak belirtirseniz sevinirim.

Doğru soru sormak, doğru cevaplara ulaşmanın ilk koşuludur. Yorum yazın, soru sorun, cevaplayalım.


Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 30 Ocak 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Açık Lise Ders Geçme Notu 45 mi, 50 mi? (22 Yorum)

  • Kayıt yenileme ve sınav tarihlerini atlamayın. Ders seçimini kendiniz zamanında ve bilinçli yapın. Sınavlara çıkmış soruları çözerek ve kitaplara göz atarak girin.
   Bu söylediklerimin her birinin açılımı olacaktır. Bunlarla ilgili sorularınız olursa yine yazabilirsiniz.

   • 122 krediyle ne zaman mezun olurum yani bi bilgim yok bu konuda 192 tamamlamak lazim diyor ama yardimci olursanız sevinirim

    • 192-122= 70. Bu 70 krediyi iki dönemde almak mümkün. Yani ne zaman mezun olacağınız size bağlı. Bir dönemde 35 kredi toplarsanız 2 dönem sonunda, yani 2019’da ek sınavlara filan kalmadan, Mart’ta mezun olursunuz. Ya da dönemde 25 kredi toplarsanız 3 dönemde yani Temmuz’da mezun olursunuz. Değilse ek sınava kalırsınız.
     Sonuç olarak biraz gayret ederseniz önümüzdeki yıl mezun olursunuz.

 1. Iyi günler açık lise ek sınav girme 1 senede iki defa girme hakkı varmı ek sınavları hangi siteden takip edeceğiz ek sınavlar izmir içindemi yapılıyor

  • Ek sınavın kayıt yenileme tarihi, Temmuz sonunda 3. dönem sınav sonuçları açıklandıktan sonra Ağustos-Eylül ayında açıklanır. Ağustos ayından itibaren takip etmek lazım. 2017’de tek ek sınav yapıldı. Bu yıl ne olur? Şimdiden bir şey söylemek erken. Takip etmek lazım. Güncel ve doğru bilgi için MEB’in resmi sitesini, doğru ve rehberlik edici bilgi için bu siteyi tavsiye ederim. Site admini rehberlik öğretmeni ve açık lise yayınları yöneticisi, doğru rehberlik için tavsiye ederim.

 2. Iyi günler açık lise kredileri 160 krediye düşme ihtimali varmı acaba keşke öyle birşey yürürlüğe girse

  • 192 kredinin azalması gibi bir ihtimal veya plan yok. (Şimdilik yok, ileride sistem değişebilir mi, onu da zaman gösterecek).

  • Hemşirelik bölümü yok. Yaşlı ve hasta bakımı bölümleri için bazen büyük şehirlerde kontenjan verilebiliyor. Kontenjan sorgulayarak güncel duruma kendi okumaya devam edeceğiniz il bazında bakmanız lazım.

  • 21 Nisan’daki telafi sınavından sonra bir hafta 10 güne açıklanır. Sonrasında 3. dönem kayıt yenileme işlemleri başlar.

 3. Toplam 192 kredi olursa bide derslerin en az 45 olur sami mezun olunuyor.diyelim 200 kredim oldu ama iki dersim 40 puan mezun olaamiyormuyum

  • 192 kredi ve 8 dönemi tamamladı isen ve ortak dersin kalmadı ise mezun olursun. Bu şartları sağlayanın notuna 40-45’e bakılmaz.