Açık Lise Ders Geçme Notu 45 mi, 50 mi?

46 yorum
80.696

2-3 Ocak 2016 sınav sonuçları açıklandı. Açık Liseli öğrenciler için aöl ders geçme notu kaç sorusnu kaynak belirterek cevapladık: Açık Öğretim Lisesi ders geçme notu 45.


6-7 Nisan 2019 Açık Lise Sınav Sonuçları Açıklandı6-7 Nisan 2019 Açık Lise Sınav Sonuçları Açıklandı Açık Lise sınav sonuçları AÖL İş Takvimi’nde belirtilen tarihten bir gün önce açıklandı.

Peki 6-7 Nisan 2019 tarihli 2. Dönem sınavlarına göre Açık Lise ders geçme notu kaç?

Açık Lise ders geçme notu kaç 2018-2019 2. dönem? Sorusunun cevabı da netleşti. Açık Lise ders geçme notu 2018-2019 2. dönem itibariyle halen 45.  Aşağıda bir açık liseli öğrencinin (evli, çocuklu, iş güç sahibi olunca maalesef derslerine pek çalışamayan) bir öğrencimizin 2018-2019/2. dönem sınav sonuçlarını görüyorsunuz:
Bu tabloda sınav sonucu 45 olan derslerin karşısında da 2, yani geçti kodunu görebiliyoruz.


Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü resmi web sitesinin sıkça sorulan sorular kısmında (http://www.aol.meb.gov.tr/) şöyle diyor:

Sınavlarda her ders için çoktan seçmeli 20 soru sorulmaktadır. Açık Öğretim Lisesinde dersler 100’lük not sistemi ile değerlendirilmektedir. Bir dersten başarılı olmak için, en az 9 soruya doğru cevap vererek 45 puan almanız gerekmektedir.

2014 1. dönem sınav sonuçlarının açıklanacağı günlerde geçme notunun 50 olduğunu duyurmuştu.

Ancak bu duyuru resmi siteden kaldırılmış ve sıkça sorulan sorular kısmında ve facebook’ta geçme notunun 45 olduğu belirtilmiştir.

Açık Lise Ders Geçme Notu 50 Oldu mu, Peki bu dönem sınavlarında AÖL ders geçme notu kaç olacak? Tartışmaları geride kaldı…

Açık lise ders geçme notu, kaç doğru yapan açık lise dersinden geçer?  

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN!

Açık Lise Yazı ve Haberler

Doğru soru sormak, doğru cevaplara ulaşmanın ilk koşuludur. Yorum yazın, soru sorun, cevaplayalım.


Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 30 Ocak 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Açık Lise Ders Geçme Notu 45 mi, 50 mi? (46 Yorum)

 1. Ek sınavlar 1 yılda kaç ke yapılıyor 18 yaşında oldunmu 2 sinav 3o yaşının üstünde oldunmu 3 sınav hakkı tanınıyormu

  • Ek sınavlar teke düşürüldü. İkinci ek sınav yerine aynı yılda mezun olabilmeniz için önceki yıllarda Ocak aylarında yapılan Açık Lise 1. dönem sınavları Aralık ayına çekildi. (Ek sınavlarda yaş şartı yok, tek şart 8 dönemi doldurmuş olmanız)

  • Açık Lise 2018 Ek Sınav Başvuruları Başladı. AÖL’den yapılan duyuruya göre AÖL 2018 Ek Sınav Kayıt Tarihleri 11-18 Eylül 2018. Yine çok önemli bir farklılık: Mutlaka.. devamı için tıklayın!

  • Kayıt yenileme ve sınav tarihlerini atlamayın. Ders seçimini kendiniz zamanında ve bilinçli yapın. Sınavlara çıkmış soruları çözerek ve kitaplara göz atarak girin.
   Bu söylediklerimin her birinin açılımı olacaktır. Bunlarla ilgili sorularınız olursa yine yazabilirsiniz.

   • 122 krediyle ne zaman mezun olurum yani bi bilgim yok bu konuda 192 tamamlamak lazim diyor ama yardimci olursanız sevinirim

    • 192-122= 70. Bu 70 krediyi iki dönemde almak mümkün. Yani ne zaman mezun olacağınız size bağlı. Bir dönemde 35 kredi toplarsanız 2 dönem sonunda, yani 2019’da ek sınavlara filan kalmadan, Mart’ta mezun olursunuz. Ya da dönemde 25 kredi toplarsanız 3 dönemde yani Temmuz’da mezun olursunuz. Değilse ek sınava kalırsınız.
     Sonuç olarak biraz gayret ederseniz önümüzdeki yıl mezun olursunuz.

 2. Iyi günler açık lise ek sınav girme 1 senede iki defa girme hakkı varmı ek sınavları hangi siteden takip edeceğiz ek sınavlar izmir içindemi yapılıyor

  • Ek sınavın kayıt yenileme tarihi, Temmuz sonunda 3. dönem sınav sonuçları açıklandıktan sonra Ağustos-Eylül ayında açıklanır. Ağustos ayından itibaren takip etmek lazım. 2017’de tek ek sınav yapıldı. Bu yıl ne olur? Şimdiden bir şey söylemek erken. Takip etmek lazım. Güncel ve doğru bilgi için MEB’in resmi sitesini, doğru ve rehberlik edici bilgi için bu siteyi tavsiye ederim. Site admini rehberlik öğretmeni ve açık lise yayınları yöneticisi, doğru rehberlik için tavsiye ederim.

 3. Iyi günler açık lise kredileri 160 krediye düşme ihtimali varmı acaba keşke öyle birşey yürürlüğe girse

  • 192 kredinin azalması gibi bir ihtimal veya plan yok. (Şimdilik yok, ileride sistem değişebilir mi, onu da zaman gösterecek).

  • Hemşirelik bölümü yok. Yaşlı ve hasta bakımı bölümleri için bazen büyük şehirlerde kontenjan verilebiliyor. Kontenjan sorgulayarak güncel duruma kendi okumaya devam edeceğiniz il bazında bakmanız lazım.

  • 21 Nisan’daki telafi sınavından sonra bir hafta 10 güne açıklanır. Sonrasında 3. dönem kayıt yenileme işlemleri başlar.

 4. Toplam 192 kredi olursa bide derslerin en az 45 olur sami mezun olunuyor.diyelim 200 kredim oldu ama iki dersim 40 puan mezun olaamiyormuyum

  • 192 kredi ve 8 dönemi tamamladı isen ve ortak dersin kalmadı ise mezun olursun. Bu şartları sağlayanın notuna 40-45’e bakılmaz.