Açık Lise Ders Geçme Notu 45 mi, 50 mi?

2-3 Ocak 2016 sınav sonuçları açıklandı. Açık Liseli öğrenciler için aöl ders geçme notu kaç sorusnu kaynak belirterek cevapladık: Açık Öğretim Lisesi ders geçme notu 45.


6-7 Nisan 2019 Açık Lise Sınav Sonuçları Açıklandı6-7 Nisan 2019 Açık Lise Sınav Sonuçları Açıklandı Açık Lise sınav sonuçları AÖL İş Takvimi’nde belirtilen tarihten bir gün önce açıklandı.

Peki 6-7 Nisan 2019 tarihli 2. Dönem sınavlarına göre Açık Lise ders geçme notu kaç?

Açık Lise ders geçme notu kaç 2018-2019 2. dönem? Sorusunun cevabı da netleşti. Açık Lise ders geçme notu 2018-2019 2. dönem itibariyle halen 45.  Aşağıda bir açık liseli öğrencinin (evli, çocuklu, iş güç sahibi olunca maalesef derslerine pek çalışamayan) bir öğrencimizin 2018-2019/2. dönem sınav sonuçlarını görüyorsunuz:
Bu tabloda sınav sonucu 45 olan derslerin karşısında da 2, yani geçti kodunu görebiliyoruz.


Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü resmi web sitesinin sıkça sorulan sorular kısmında (http://www.aol.meb.gov.tr/) şöyle diyor:

Sınavlarda her ders için çoktan seçmeli 20 soru sorulmaktadır. Açık Öğretim Lisesinde dersler 100’lük not sistemi ile değerlendirilmektedir. Bir dersten başarılı olmak için, en az 9 soruya doğru cevap vererek 45 puan almanız gerekmektedir.

2014 1. dönem sınav sonuçlarının açıklanacağı günlerde geçme notunun 50 olduğunu duyurmuştu.

Ancak bu duyuru resmi siteden kaldırılmış ve sıkça sorulan sorular kısmında ve facebook’ta geçme notunun 45 olduğu belirtilmiştir.

Açık Lise Ders Geçme Notu 50 Oldu mu, Peki bu dönem sınavlarında AÖL ders geçme notu kaç olacak? Tartışmaları geride kaldı…

Açık lise ders geçme notu, kaç doğru yapan açık lise dersinden geçer?  

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN!

Açık Lise Yazı ve Haberler

Doğru soru sormak, doğru cevaplara ulaşmanın ilk koşuludur. Yorum yazın, soru sorun, cevaplayalım.


Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 30 Ocak 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Açık Lise Ders Geçme Notu 45 mi, 50 mi? (46 Yorum)

 1. İyi günler aol ek sınav icin seçtigim seçmeli demokrasi 2 seçmeli sosyoloji 2 seçmeli kimya1 seçmeli çoğrafya 3 seçmeli türk dilive edebiyatı 2 seçmeli türk dili ve edebiyatı 4 t.c inkilap tarihi 2 kitabım vardiger dersler için kitap verilmedi bana çikmış sorular çözüceksiniz dedi elimde olmayan kitaplara calışmam gerekiyormu internetten hangi kitaplara çalışıcam seçmeli olanlardan

 2. Merhaba maol okuyorum şuan kredim 216 mezun olabilmem için 4 kredi lazım 3.dönem sınavına girip kredimi de tamamladıktan sonra yls ye girip üniversiteye gidebilir miyim?

 3. Merhabalar. Benim 190 kredim var ama mezun olmak için de 2 krediye daha ihtiyacım var. Ben kredilerim eksikken 16 haziran da yapılacak olan üniversite sınavını girip ondan sonra 3. Dönem sınavına girip kredilerimi tamamlayıp mezun olunca üniversiteye girebilir miyim?(bir sene daha uzamaması için çabalıyorum)

  • Evet, uzamaz. Dediğiniz gibi Haziran’da YKS’ye gireceksiniz; Temmuz’daki AÖL 3. dönem sınavına girip 2 kredi alırsınız. Hem mezun olur, hem de inşallah YKS’de istediğiniz bir üniversiteye yerleşirsiniz. (3. Dönem kayıt yenileme tarihleri 2-14 Mayıs; tarihleri kaçırmayın ve sınavlarınıza çalışmaya devam edin, sorun yok. Başarılar dilerim)

  • Buna sadece yaklaşık bir cevap verilebilir. Eylül’de Ek sınav kayıtları, Ekim’de de Ek sınav olabilir. Son iki yıl (2017 ve 2018’de) böyle yapıldı. Kesin açıklama Eylül’de yapılır.

 4. İyakşanlar türk dili ve edebiyatı 4.5.6 seçtim secmeli türk edebiyatı 4.5.6 konularında çalışmam gerekiyormu

  • Hayır, Seçmeli türk dili ve edebiyatı 4.5.6 ayrı dersler, türk dili ve edebiyatı 4.5.6 ayrı. Seçmeli türk dili ve edebiyatı 1-2-3-4 dersi var ve bu seçmeli derslerin kitapları da farklı:
   Seçmeli türk dili ve edebiyatı 1 için türk dili ve edebiyatı 5 kitabına;
   Seçmeli türk dili ve edebiyatı 2 için türk dili ve edebiyatı 6 kitabına;
   Seçmeli türk dili ve edebiyatı 3 için türk dili ve edebiyatı 7 kitabına;
   Seçmeli türk dili ve edebiyatı 4 için türk dili ve edebiyatı 8 kitabına çalışılacak.

 5. İyi günler türk edebiyatı 4.5.6 sorularını çözüyorum türk dili ve edebiyatı 4.5.6 sorularını internette bulmak zor oluyor türk edebiyatının soruları türk dili ve edebiyatindada çıkıyormu

  • TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI dersi Türk Edebiyatı ve Dil Anlatım derslerinin birleşimi. Ancak çakışma ne kadar olur bilemeyiz. Yine de kitaptan çalışmakla birlikte aynı konularla ilgili eski Türk Edebiyatı ve Dil Anlatım derslerinin soruları çözülebilir.

 6. İyi akşamlar türk dili ve edebiyatı 4.5.6. Seçtim türk edebiyatı 5 ve 6 verildi ve türk dili edebiyatı 10 verildi bana dil ve anlatım 5 dende çalışmak gerekiyormu