AÖL 31 Mart – 1 Nisan 2018 Tarihli 2. Dönem Sınavı 3. Oturum Saati 15.00 oldu.

AÖL 2. dönem sınavı 3. oturumu sabah değil, ÖĞLEDEN SONRA YAPILACAK. AÖL 31 Mart – 1 Nisan 2018 Tarihli 2. Dönem Sınavı 3. Oturum Saati 15.00 oldu.

Açık Lise 2017-2018 İş Takvimi’nde 17-18 Mart 2018 tarihinde yapılacağı açıklanan 2017 – 2. dönem sınavının baskı makinelerinde yaşanan arıza nedeniyle 31 Mart – 1 Nisan 2018 tarihlerine ertelendiği duyurulmuştu.


Aynı duyuru ile 1 Nisan 2018 Pazar günü yapılacak 3. oturumun saati de 15:00 olarak açıklandı. Daha önce öğleden sonra yapılacağı duyurulan 3. oturumun ÖSYM sınav takviminde yer alan  Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavının sabah saat 10.15’ te  yapılacak olması nedeniyle saat 15:00’de yapılacağı açıklandı.
Kaynak: aol.meb.gov.tr

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN!

Açık Lise Yazı ve Haberler

Doğru soru sormak, doğru cevaplara ulaşmanın ilk koşuludur. Yorum yazın, soru sorun, cevaplayalım.


Etiketler:
Eklenme Tarihi: 15 Mart 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


AÖL 31 Mart – 1 Nisan 2018 Tarihli 2. Dönem Sınavı 3. Oturum Saati 15.00 oldu. (25 Yorum)

 1. Merhaba bana 1 Nisan da yayınlanan seçmeli çağdaş türk dünya tarihi 2 seçmeli dil anlatım 5 seçmeli dil anlatım 6 atarmısınız

 2. 21 nisanda olucak olan telafi sınavında başkaokuldamı olucak yoksa yine sınav giriş belgesi verilecekmi

  • 21 Nisan telafi sınavı giriş belgesi sınavdan bir kaç gün önce yayınlanır. Bir haftaya kadar kimlerin ve nasıl sınava alınacağı konusunda bir duyuru yayınlanır. Takipte olalım

 3. 31 Mart Cumartesi sınavına giren arkadaşlar, sabah oturumda mı, öğlen oturumunda mı, yoksa iki oturumda da aynı optik form hatası var mıydı? Yani 21 Nisan’daki telafi sınavı iki oturum için mi, yoksa sadece sabah oturumu için mi yapılacak? Bilgisi olanlar buradan yorum yazabilir mi?

  • herkesin farklı mesela benim cumartesi iki pazar bir dersim yokdu o üç dersden giricem telafi hepsinde eksik olanlr için herkesin frklı oturumlarda eksiği olabilir…

 4. 31 marttaki sınavda 1.oturumda, 3 dersim eksikti tutanak tutulcaktı denildi.ancakTelafi sınavı yapılcak haberi geldi meb ten. tutanak tutulmaktan vazgeçildi 21 nisan günü sıkıntı olur mu bu tutanak olayı ?

  • Tutanak olayı sorun olmaz. Duyuruda 4’ten fazla dersi olanlar için telafi sınavı yapılacağı açıklandı. Tutanak var yok önemli değil; bir oturumda 4’ten fazla dersi olanlar telafi sınavına katılır.

   • hangi duyurudan bahsediyorsunuz? aöl sitesindeki duyuruyu bende okudum neresinde sadece 4 ten fazla dersi olanlar için teleafi sınavı yapılacağı yazıyor? söyleyin bizde bilgi sahibi olalım.RESMİ DUYURU AŞAĞIDA
    Açıköğretim kurumları sınavlarının 31 Mart – 1 Nisan tarihlerinde yapılmakta olan 2. dönem sınav oturumlarında 4’ten fazla dersten sınava giren adayların cevap kağıtlarında teknik bir hatadan dolayı 4 ders için kodlama alanı ayrılmıştır.
    4’ten fazla dersten sınava katılan adaylara yönelik, cevap kağıtları eksik basılan dersler için, 21 Nisan Cumartesi günü saat 09.30’da telafi sınavı yapılacaktır.
    Konu ile ilgili açıköğretim kurumları öğrencileri herhangi bir mağduriyet yaşamayacaktır. Yapılan bu teknik hata nedeniyle bütün öğrencilerimizden özür diliyoruz.
    Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

    • 4’ten fazla dersten sınava girenleri etkileyen bir sorun olduğu duyuruda açıkca belirtilmiş.
     Sonra da “4’ten fazla dersten sınava katılan adaylara yönelik, cevap kağıtları eksik basılan dersler için, 21 Nisan Cumartesi günü saat 09.30’da telafi sınavı yapılacaktır.” denilmiş. Barış neye itiraz ettiğini anlayamadım!
     Alıntıladığın duyurunun aynısı burada da var: http://aciklisesinavsorulari.com/haber/bakanlik-ise-el-koydu-mebten-acikogretim-kurumlari-sinavlari-basin-aciklamasi.aspx

     • Benim itiraz ettiğim bir şey yok. Bende idrak ettim 4 ten fazla dersi olanların bu sorunu yaşadığını, ancak sizin 21 nisandaki sınava sadece eksik ders sayısı 4 ten fazla olan kişilerin girebileceğini beyan etmeniz üzerine yukarıdaki yazıları yazdım.

     • Sınava sadece 4’ten fazla dersi olduğu için sorun yaşayanalar mı girecek, herkes mi tekrar girecek tam açıklanmamış; ancak “Telafi Sınavı” denilince sadece (bir oturumda 5-6-7-8-… dersi olup da) sorun yaşayanların girmesi daha mantıklı. Bekleyelim görelim: Beklerken de sınava tekrar girecek olanların bu üç haftayı biraz daha göz atarak, soru çözerek geçirmesi avantajlı olacaktır.

   • tutanak nasıl önemli değil tek tek her oturumumda tutuldu ona göre kimin ne eksiği varsa bakılıcak biz sorduk göztmene falanda yani kimin eksiği varsa tcsi alındı boşa yapılmamıştır herhalde …

    • Evet haklısınız, sınav saatlerinde yazılan ilk yorumda ben tek (münferit) bir olay sanmıştım. Olay ciddi bir hatadan kaynaklanan ve çok fazla sayıda öğrenciyi etkileyen bir olaymış. Zaten bu nedenle Bakanlık özür ve telafi sınavı duyurusu yaptı. Takip edelim….

 5. Bugün ilk oturumda aynısey benimde başıma geldi sınıfta max4 ders vardı.benim biyoloji eksik,sınıfta benim gibi 5 kişi daha vardı tutanak tutuldu sonucunu merakla bekiyorum…

 6. bugun ilk iki oturuma girdik fakat yanilmiyosam herkesin optiginde max 4 ders mevcuttu eger yarinki 15.00da yapilacak ucuncu oturuma girilemeyen dersler yanstilimazsa kayda deger bi magduriyet yasanicak ve bunun hakkinda bi bilginiz var mi

  • Nasıl bir mağduriyet oluşacak? Sınav giriş belgelerinde Cumartesi ve Pazar günü hangi oturumda hangi derslerin sınavına gireceğiniz bellidir. Sonradan girilemeyen derslerin yansıtılması gibi bir olay olmaz. Sınav giriş belgenizi inceleyerek tekrar buradan nasıl bir mağduriyet gördüğünüzü yazarsanız herkes aydınlanır.

   • “fakat yanilmiyosam herkesin optiginde max 4 ders mevcuttu” sinav giris belgelerinde belirlenen oturumlarda 5 ve uzeri dersi alanlarin bazi derslerinin optikte bulunmamasindan oturu calismalarin bi kisminin bosa gitmesi ve hicbir gerekce gosterilmemesi

   • Merhabalar, Ben konu hakkında biraz bilgi vereyim. Dünkü sınavda Sınav Giriş Belgesinde 5 adet ders var ama cevap anahtarında 4 tane ders var buda şundan kaynaklanıyor. Cevap Anahtarı kağıdı 17.03.2018 tarihinde basılmıştır. Zaten Cevap anahtarına bakarsa bugün herkes 18.03.018 yazacaktır. Cevap kağıtları önceden basıldı sistem onceden zaten ders vermişti veya seçtirmişti, ama şimdi bir daha aynı sistemi yaptı bazılarında 1 2 ders fazla geldi onları atlasın dedi geçti gitti. Yani kısacası sınav soru kitapcığı bence bu kadar kalın bir sayfa yoktu bu zamana kadar şimdi baya baya herşeyi tek bir kitapa sığdırmışlar.

  • 4 dersten fazla ders koymamışlar optiklere internette gerekli açıklama var telafi sınavı yapılacakmış ayın 20lerinde bakarsanız öğrenebilirsiniz.