Bakanlık işe el koydu, MEB'ten "açıköğretim kurumları sınavları" basın açıklaması

AÖLMEB’den “açıköğretim kurumları sınavları” basın açıklaması, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından (MEB), açıköğretim kurumları sınavlarına 4’ten fazla ders için giren adayların cevap kağıtlarında, teknik bir hatadan dolayı eksik kodlama alanı ayrıldığı bildirildi.

Açıköğretim kurumları sınavlarının 31 Mart – 1 Nisan tarihlerinde yapılmakta olan 2. dönem sınav oturumlarında 4’ten fazla dersten sınava giren adayların cevap kağıtlarında teknik bir hatadan dolayı 4 ders için kodlama alanı ayrılmıştır.
4’ten fazla ders için sınava giren açık liseli öğrenciler için 21 Nisan 2018 Cumartesi günü saat 9.30’da telafi sınavı yapılacak!

4’ten fazla dersten sınava katılan adaylara yönelik, cevap kağıtları eksik basılan dersler için, 21 Nisan Cumartesi günü saat 09.30’da telafi sınavı yapılacaktır.

MEB öğrencilerden özür diledi.

Konu ile ilgili açıköğretim kurumları öğrencileri herhangi bir mağduriyet yaşamayacaktır. Yapılan bu teknik hata nedeniyle bütün öğrencilerimizden özür diliyoruz.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Kaynak: Meb.gov.tr

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN!

Açık Lise Yazı ve Haberler


Etiketler:
Eklenme Tarihi: 31 Mart 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Bakanlık işe el koydu, MEB'ten "açıköğretim kurumları sınavları" basın açıklaması (2 Yorum)

    • Allah aşkına ne özürü?!!
      Ben bu sene üni. başvurusu yaptım benim zamanımı çalmaya ne hakkınız var ben mecburmuyum internetin başında ha açıklandı ha açıklanacak diye gecemi gündüzümü sitres yapmaya?!! Krediler de gözükmüyor ne biçim iş.. hadi söyleyin ben ne yapacam üniversite sınavını mı düşüneyim açık lisede girdiğim sınavı mı eğer beceremiyorsanız açık lise bitmeden sınav hakkı tanımayın bize..