Üniversite kazanan ancak mezun olamayan açık liseliler için son mezuniyet tarihi: 31 Aralık 2018

Aşağıda üniversiteyi kazanan, ancak açık liseden mezun olamayanlar için resmi duyuru yer alıyor. Daha anlaşılır ve bilgilendirici bir yazı için buraya tıklayın: Üniversiteye yerleştim, ancak liseden mezun olamadım diyenler! Aşağıdaki duyurunun en çarpıcı satırları Açık Lise 2018 Ek Sınavı ile ilgili, yazının sonuna bakın:…

2018 YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI SINAVI (YKS) YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMLARI VE KONTENJANLARI KILAVUZU’nun 7. Sayfasında

“Bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan ancak, ortaöğretim kurumlarından mezun olamayarak bütünleme veya tek ders sınava girecek adayların da belirlenen tarihlerde yükseköğretim kurumlarına geçici kayıtları yapılacaktır. Bu adayların mezun olduklarına ilişkin belgelerini, 31 Aralık 2018 tarihine kadar yükseköğretim kurumuna ibraz etmeleri halinde asıl kayıtları yapılacaktır. Bu tarihe kadar mezun olduklarını belgelemeyenlerin geçici kayıtları silinecek ve bu durumda olup belirlenen tarihlerde geçici kayıtlarını yaptırmayan adayların kayıtları yapılmayacaktır.” denmektedir.
 
Mezun olamayan öğrencilerimiz 31 Aralık 2018 tarihine kadar mezuniyetini belgelendirdikleri takdirde mağduriyet yaşamayacaktır.
 
Herhangi bir yükseköğretim kurumuna yerleşmiş ancak dönem sınavları sonucunda mezun olamamış öğrencilerimiz halk eğitimi merkezi müdürlüklerinden “İlgili Makama” hitaben yazılmış olan “mezun olabilir yazısı” ile kayıtlarını yaptırabilmektedirler.
 
III. dönem sınavları sonucunda mezun olan öğrencilerimizin diploma basım işlemleri devam etmektedir. Diplomaları basılmamış olan öğrencilerimiz halk eğitim merkezlerinden veya   e-devlet üzerinden geçici mezuniyet belgesi (çıkma belgesi) alabilirler.
 
EKSINAV İÇİN DUYURU
 
Ek sınavlar Açık Öğretim Lisesinin iş takviminde belirtilen dönem sınavlarından değildir. Bakanlık Makamının Oluru ile yapılmaktadır. Ek sınavla ilişkin bilgilendirme http://aol.meb.gov.tr/ internet adresinde yapılacaktır. Öğrencilerimizin takip etmeleri gerekmektedir.

www.aol.meb.gov.tr

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN!

Açık Lise Yazı ve Haberler

Doğru soru sormak, doğru cevaplara ulaşmanın ilk koşuludur. Yorum yazın, soru sorun, cevaplayalım.


Etiketler:
Eklenme Tarihi: 4 Eylül 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın