Açık Lise ders seçimleri ne zaman başlıyor, ne zaman bitiyor?

Açık Lise yeni kayıtları ve kayıt yenilemelerinden hemen sonra merak edilen en önemli konu, ders seçimlerinin ne zaman başladığı ve ne zaman bittiğidir. KR Açık Lise Rehberliği olarak çok soru gelen bu konuyu aşağıda açıkladık.


AÖL Ders Seçimi İşlemleri Bitti, Ders Seçimi Yapmayanlar Ne Yapacak?

Açık Lise Ders Seçimi başladı, Kaç kredilik Ders Seçebileceksiniz, siz hala 30 mu sanıyorsunuz? Tıklayın!


Açık Lise Sistemden Ders Seçme İşlemi Ne Zaman Başlayacak?

Açık lise ders seçimi işlemleri ne zaman başlayacak? 2014-2015 2. dönem yeni kayıtları 3 Şubat 2015 günü başladı ve 13 Şubat 2015 günü bitecek. Peki ilk defa (yeni) kayıt yaptıran öğrenciler için ders seçimleri ne zaman başlayacak?

Açık Lise Sistemden Ders Seçme İşlemi Ne Zaman Bitecek, Son Gün Hangi Tarih 2014-2015 2. Dönem?

Öğrencilere sistem üzerinden ders seçme ve bilgi güncelleme işlemlerinin kapatılması 10 Nisan 2015. Yani ders seçimi, adres ve diğer bilgileri güncelleme için son gün 10 Nisan 2015.


Açık Lise ders seçimi 25 Ekim 2013'de bitti, ders seçimi yapamayanlar için AÖL Müdürlüğü ders ataması yaptı! Detaylar için tıklayın! (31.10.2013)

Açık Lise Ders Seçimi Pazartesi günü başlayacak demişti, AÖL, fakat 25 Eylül Çarşamba günü başladı.

Ders seçiminin Açık Öğretim Lisesi 2013-2014 İş Takviminde öngörülen tarihlerden sonra ve gecikmeli olarak başladığı ortadadır. Bu durum bilinçli ve ders kitaplarını bir an önce alıp derslerine çalışmaya başlamak isteyen öğrenciler için can sıkıcı olmuştur. Ancak yine bilinçli ve her gün internete girme imkanı olan öğrencilerin ders seçiminde son gün ne zamandır gibi bir soruyu sormayacakları da açıktır. Ancak istekli ve bilinçli olmasına rağmen internete ulaşma ve haber alma imkanları kısıtlı olan öğrencilerimiz için ders seçiminde son gün ne zamandır sorusu önemli ve cevaplanması gerekli bir sorudur. 

Peki açık lise ders seçiminde son gün ne zamandır? İş Takvimine ve Açık lise 1. dönem kayıt yenileme kılavuzuna bakarsak son gün 4 Ekim 2013'dir. Yeni kayıt olanlar için de son gün 27 Eylül 2013'dür. Uzatma ihtimali olmakla birlikte, siz bu günlerden önce ders seçiminizi yapın ve kitaplarınızı alıp derslerinize çalışmaya başlayın. Malum Açık lise 1. dönem sınav tarihi Aralık ayına alındı. Zaman azalıyor.

2013-2014 Yeni Kayıt ve 1. Dönem Kayıt Yenileme yaptıran Açık liseli ve Mesleki Açık Liseli öğrencilerimiz için ders seçimi ne zaman başlaycak, ne zaman bitecektir? Tıklayın!

 

Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü, 2013 2. dönem yeni kayıt kılavzunda açıkladı. Ders seçimleri kayıt yenileme ile başlayıp kayıt yenileme işlemlerinin son günü bitecek. Dikkat edilecek hususlar, madde 5: Kaydını yenileyen örgenciler ders seçme işlemlerini kayıt yenileme süresi içinde yapacaklardır.

Açık Öğretim Lisesi (AOL) Müdürlüğü açıkladı: Açık Lise'ye yeni (ilk defa) kayıt yaptırıp durumu aktif olanlar için ders seçme işlemleri 23 Eylül'de başlıyor.

 

  • Öncelikle ders seçimlerinin yapılabilmesi için ilk defa veya uzun bir aradan sonra (kaydı silik veya donuk olanlar ve düz liseden açık liseye yeni geçenler için) yeni kaydını veya kayıt yenileme işlemini yaptırmış olmak gerekiyor.

  • Yeni kayıt ve/veya kayıt yenileme işlemini tamamlayan ve aol.meb.gov.tr'de durumu "aktif" hale gelen öğrencilermiz ders seçimlerini yapabilirler.

Sistemden ders seçme işlemi nasıl yapılır

  • Peki durumunuz aktif hale geldikten sonra ne zamana kadar ders seçiminizi yapabilirisiniz?

    Durumu aktif hale gelen öğrencinin ders seçimini beklemeden yapması ve seçtiği derslerin kitaplarını alıp bir an önce derslerine çalışmaya başlaması en doğrusudur. Ancak en son ne zamana kadar ders seçimi yapabilirim denilirse: İrtibat bürolarınca yeni kayıtları alınarak veri girişi yapılan öğrencilerin veri girişlerinin, sistem üzerinden AÖL tarafından kontrolünün yapılarak gerekli düzelmelerin yaptırılması/yapılmasI tarihine kadar, yani 2013/2. dönem için 22 Mart 2013 tarihine kadar ders seçiminizi tamamlamanız gerekir. (Sistem halen aktif, kayıt yenileme işlemlerini gününde tamamyanlar için ders seçimi halen mümkün! KR - 24.03.2013)

AÖL Müdürlüğü, ders seçimini yapmayanların 29 Mart'a kadar yapabileceğini duyurdu, detaylar için tıklayın!...

  • Peki bu tarihe kadar ders seçiminizi yapmazsanız ne olur?

    Bu durumda AÖL Müdürlüğü sizin yerinize (resen)ders ataması yapar. Sınavlar yaklaştığında sisteme girip atanan (sınava gireceğiniz) dersleri görebilirsiniz.

(Not: Bu durum sizin ilgisiz bir öğrenci olduğunuz ve kendi işinizi takip etmediğiniz anlamına gelir, bu durumda bile sınavlarda başarılı olup okulu bitirebilirseniz siz süper zeki bir öğrencisiniz demektir. Ama kendinize ve zekanıza bu kadar güvenmek yerine işinizi takip edip derslerinizi kendiniz seçerek ve seçtiğiniz derslerin kitaplarını alıp sınavlara hazırlanarak girmeniz gerekmez mi?)

 

Benzer bağlantılar AÖL 2013 İş Takvimi, kayıt yenileme, ders seçme ve sınav tarihleri

 

Etiketler:  Açık Lise ders seçimleri ne zaman başlıyor, ne zaman bitiyor?, Açık Lise ders seçimi son gün, Açık Lise ders seçimi ne zaman bitiyor, Açık Lise ders seçimi yapmak istiyorum

 

KR Açık Lise Soru Bankaları 2015 Yeni Baskı "Açık Lise Sınavlarında Kesin Başarı İçin"

Açık Lise Dershanesi İndirimli Ön Kayıt Formu: Tıkla - formu doldur indirim kazan!

GUL  13.07.2014 12:13:12

ders seçimi tarihleri  /   5

YA bn ders secimi yapamiyorum bna verdikleri adrese girdim ama ders secimine dair bsy yok... BU knuda billgi sahibi olan war mi
AÖL Ders seçimi  20.02.2014 16:07:52

Açık lise ders seçimi son gün  /   5

Açık lise ders seçimi 2013-2014/2. dönem için en son ne zaman yapılabilceği açıklandı. Bu adrese bakın millet: www.acik-lise.biz
Admin  22.10.2013 16:44:58

Açık lise ders seçimi  /   5

Açık lise ders seçimi için ek süre verildi. Daha önce 22 Ekim'e kadar uzatılmıştı. Son açıklama ile açık lise ders seçimlerinin 25 Ekim akşam 17.00 ye kadar yapılabileceği duyuruldu. Ders seçme işlemlerini bir an önce yapıp kitaplarınızı almanızı tavsiye ediyoruz.
erg  03.10.2013 14:13:47

ders secimi  /   5

arkdaslar ben acık liseye yeni kayıt oldum ve kaydım henüz isleme gecmemiş ve gecmediği icinde ders secimi yapamıyorum ve ders secimi son gun 4 ekim bilgisini aldım.kayıt oldugum halk eğitim merkezini aradığımda ise yeni kayıt olanlara sure uzaltıldi bilgisini veriyorlar ama internet sitesinde öyle bir bilgiye raslıyamadım anlamadım bit turlu 147 müsteri hizmetlerini de arayıp bilgi aldım 2 defa birinci konustuğum müsteri temsilcisi 4 ekim son gun dedi 2. si ise yeni kayıt olanlara ek sure var takip edin kaydınızın isleme gecmesini bekleyin ve kaydınız gerceklersinde ders secimi yapabilirsiniz dedi.peki ben sınava girebilicekmiyim dedim girersiniz dedi.kimin ne dediği billi deil kafam karıstı :S
kemal ege  03.10.2014 22:50:14

DERS SECME  /   5

2014-2015ders secme islemi 10 ekim 07 kasim arasinda yapilacaktir 1.donem sinav tarihi 4-5ocak tir saygilar
Atılhan Ders Seçici  13.07.2014 12:12:13

ders seçimi son gün  /   5

Açık öğretim lisesi müdürlüğü, 2013/3. dönem açık lise ders seçimi için pazartesi yani 14 temmuz son gün diyor duyuruda. Yani kayıt yenileme yaptıranların pazartesi akşamına kadar ders seçimini yapmanız lazım. Yoksa aöl müdürülük bilgisayara ders seçimi yaptırır. Sınav giriş belgesini alıncaya kadar hangi dersten sınava gireceğinizi bile öğrenemeden sınava gşrmeniz gerekebilir.
deniz  05.10.2013 16:56:36

ipek  /   1

arkadaslar sayfanız aktif oldugunda ders seçimi vs yazılmıs olcaktır .. arkadaslar benim sayfam suan aktif ders seçimi yapabiliyorum ama benim aklımda olan sey.ben yeni kayıt yaptım.ben hayıt oldugum yere bastan sıfırlanıp olemi ders vercem die sormustum ama bana sen 10.sınıftan tekrar baslıcaksın okul hayatında sorumlu olarak kaldıgın dersleri verceksin dediler.benim sorum sorumlu oldugum derslerimi seççcem yardımcı olursanız sevinirim
aol_ders_secimi  09.09.2014 09:22:46

acik_lise_ders_secimi_ne_zaman  /   5

Açık liseye yeni kaydımı yaptırdım halk eğitim merkezindekiler ders seçimi yapacağımı söylediler. ders seçimini aol.meb.gov.tr den yapacağımı öğrendim sisteme giriyorum ders seçimi diye bir şeg yok. nasıl yapacağım, daha zamanı gelmedi mi, ders seçimi ne zaman yapılır. daha kitaplarımı almadım, ders çalışmaya başlamak iistiyorum yardım edin lütfen.::((
açık liseli erdi  16.02.2013 23:39:37

Aol ders seçimi  /   5

Arkadaşlar hepimiz ders seçimlerinin ne zaman başlayacağını merak ediyoruz. Ben sağlam ve içeriden bir kaynaktan öğrendim, açık lise ankara merkezden, ismi saklı bir yetkili diyor ki, açık lise 2. dönem ders seçme işlemleri 4 martta başlayacak, 24 martta bitecek. Eee bilmem doğru, bilmem yalan, ama bana mantıklı gelince burada paylaşayım dedim.
Açık lise ders seçme  16.03.2013 20:32:52

Açık lise ders seçim  /   5

Erdi sen ne diyorsun, açık lise ders seçiminin ne zaman biteceğini araştırmaya gerek var mı? Yukarıda zaten bir an önce ders seçiminizi yapıp çalışmaya başlayın demişler zaten. Tutup son günü beklemeye gerek var mı? Zaten açık lise 2. dönem sınavlarına 2 ay bile kalmadı. Ders seçimini kitapları almayı bir an önce halledip ders çalışmaya başlamak lazım. Akıllı olmak lazım.
Admin  24.03.2013 21:52:13

Ders seçimi son gün  /   5

Açık Lise ders seçimi için resmi açıklanan bir son gün yok, ama 2013 2. dönem kayıt yenileme yönergesinde AÖL Mdlüğü, kayıt yenileme ve ders seçme işleminin 15 Marta kadar tamamlanmasını istedi, sonra bildiğiniz gibi bu süre 22 Marta kadar uzatıldı. Peki bu gün itibariyle ders seçimi bitti mi? Hayır, halen sisteme girip ders seçiminizi yapabiliyorsunuz? Son gün ne? AÖL ne zaman kapatırsa o zaman son. Siz en iyisi son günü beklemeden hemen girip derslerinizi seçin...
Sani  12.07.2013 11:59:21

Açık lise ders seçimi  /   5

Açık lise ders seçimi ile ilgili en doğru bilgi ve açıklamaları kr açık lise rehberliğinden aldım. buradan özelikle erkan hocama teşekkür ediyorum. Aradığımda ders seçiminin nasıl yapılacağını bana uzun uzun anlattı. tavsiye ettiği fasiküllerle sınava hazırlanmam da kolay oldu. Herkese tavsiye ediyorum.
Roshani  12.07.2013 12:05:30

Açık lise kitap seçimi  /   5

Açık öğretim lisesi ders seçimi ne zaman bitti? Sistemden ders seçimi yapamıyorum, açık lise müdürlüğünü aradım, yerime ders seçimi yaptıklarını söylediler. Bakıyorum sistemde en son 2012-3 dönem dersleri görünüyor. 2013-3. dönem dersleri olması gerekmez mi?
Subject *  
Email *  
Nick Name * Rate    
 Confirm Image  Refresh
 
Add Comment