MAÖL Kayıt Yenileme İşlemleri

yorumsuz
895

MAÖL Kayıt Yenileme İşlemleri

mesleki-acik-ogretim-lisesi-kayit-yenileme

Yeni Kayıt ile Kayıt Yenileme Arasındaki Fark Nedir?

Mesleki Açık Öğretim Lisesine ilk defa kayıt yaptırmak “yeni kayıt”, Mesleki Açık Öğretim Lisesine kayıtları kabul edilen öğrencilerin, öğrenimlerine devam edebilmek ve sınavlara girebilmek için yaptırdıkları işleme ise “kayıt yenileme” denilmektedir.

MAÖL Kayıt Yenileme Nasıl Yapılır?

  • Mesleki Açık Öğretim Lisesi öğrencilerinden, öğrencilik durumu aktif veya donuk olan (2011-2012 Öğretim yılı II. Dönem yeni kayıt olanlar hariç) tüm öğrenciler kayıt yenileme işlemini yapabilirler.
  • Kayıt yenileme ücretini yatıran öğrenciler, Kayıtlı oldukları okul müdürlüklerine başvurarak kayıt yenileme işlemini yaptırabilirler,
  • Ücret muafiyeti olan öğrenciler durumlarını belgelendirmeleri halinde kayıt yenileme ücreti yatırmayacaklardır.
  • Kayıt yenileme ücretinin yatırıldığına dair banka dekontu kayıt işlemlerinin yapıldığı okul müdürlüklerinde kalacaktır.
  • Kayıt yenileme yapan öğrencilerimiz ders seçim işlemlerini yaptıktan sonra okul müdürlüklerinden kitaplarını alabileceklerdir.
  • Kayıt yenileme işlemi yaptıran öğrenciler II. Dönem sınavları için 02 Nisan 2012 tarihine kadar ders seçimini yapabilirler, sınava girmek istedikleri yeri, adres ve telefon bilgilerini güncelleyebilirler
  • Öğrencilik durumu silik olduğu halde Açık Öğretim Lisesine geçiş yapmak isteyen öğrencilerde kayıt yenileme işlemi yaptırabilirler.
  • Belirtilen tarihlerde kayıt yenileme işlemi yaptırmayan öğrenciler yüz yüze eğitime devam edemezler, 12-13 Mayıs 2012 tarihlerinde yapılacak olan 2. Dönem uzaktan eğitim dersleri sınavlarına katılamazlar.

Kayıt Yenileme Ücreti Kaç Liradır ve Nereye Yatırlır? (2015-2016 2. Dönem Kayıt Yenileme Ücretleri Zamlanabilir!)

Mesleki Açık Öğretim Lisesinde yeni kayıt ücreti iki kısım olarak yatırılacaktır. İlk kısım olan 20,00 TL.’yi Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası veya Halk Bankasının herhangi bir şubesine T.C. Kimlik numarası bildirilerek, Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü hesabına yatırılacak, ikinci kısım olan 5,00TL ise kaydını yaptıracağı Okul/Kurumun okul aile birliği hesabına, kırtasiye, personel ve diğer giderlerinde kullanılmak üzere makbuz karşılığında yatırılacaktır.

2011-2012 öğretim yılında Mesleki Açık Öğretim Lisesi kapsamında yüz yüze eğitime devam eden imam hatip lisesi öğrencileri 20,00 TL diğer alanlarda yüz yüze eğitime devam eden öğrenciler 35,00 TL. her dönem için temrinlik ücreti öderler. Kayıtlı olduğu halde yüz yüze eğitime devam etmeyen öğrencilerden bu ücret alınmaz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Son Yazı ve Testler

Güncel Yazı ve Haberler


Etiketler:
Eklenme Tarihi: 23 Kasım 2015

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Yandex.Metrica