Mesleki Açık Öğretim Lisesi Alan/Dal/Bölümleri

Mesleki Açık Öğretim Lisesi öğrencileri ve kayıt yaptırmak isteyen öğrenci adaylarının en çok sordukları sorulardan birisi de “Mesleki Açık Lisede hangi alan dal ve bölümlerin bulunduğu”dur. Özellikle iş ve meslek garantili olan Adalet, Tapu Kadastro, Ebelik, Hemşirelik, Acil Tıp Teknisyenliği gibi Sağlık Meslek Lisesi bölümlerinin Açık Lisede var olup olmadığı en çok sorulan sorulardır.

Bu sorulara genel olarak ve Türkiye çapında bir cevap vermek maol.meb.gov.tr adresinden yapılacak bir sorgulama ile mümkün olabilir. Biz belli başlı bir kaç il-şehir düzeyinde cevap verdik. Aşağıdaki bağlantıları izleyerek Ankara, Antalya, Bursa, İstanbul, İzmir gibi bir kaç şehirdeki meslek ve teknik meslek liselerinde Mesleki Açık Öğretim Lisesi için hangi alan/dal/bölümlerden kaçar kişilik kontenjan ayrıldığını günümüz itibariyle görebilirsiniz.

MAÖL ALAN/DAL/BÖLÜM OKUL KONTENJANLARI

(Bu tablo ilerleyen günlerde güncellenebilir, son duruma bakmak için tablonun altındaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.)

mesleki-acik-ogretim-lisesi-bolumleri-2016
Dikkat: 2017-2018 öğretim yılı yeni kayıt ve kayıt yenilemeleri öncesinde MAÖL Alan/dal/bölüm-Okul Kontenjanları 11 AĞUSTOS 2017 itibariyle tüm Türkiye il ve ilçeler bazında güncellenecek. Mesleki Açık Lise kontenjan sorgulamalarınızı bu tarihten sonra yapmanızı tavsiye ederiz.


MESLEKİ AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ ALANLARA GÖRE MEZUNİYET KREDİSİ

Mesleki Açık Öğretim Lisesi Çocuk Eğitimi ve Gelişimi Alan/Kol/Bölümü Kontenjan Sorgulama için tıklayın!

Açık Meslek Lisesi Çocuk Eğitimi ve Gelişimi Alanı Ders Çizelgesi ve Mezuniyet Kredisi

MAÖL İmam Hatip Programı Haftalık Ders Programı

MAÖL Bölümlere Göre Haftalık Ders Çizelgeleri ve Mezuniyet Kredileri

MAÖL Çocuk Gelişimi Bölümü mezuniyet kredileri, kaç kredi ile mezun olunur!

Bu linki takip ederek il ve ilçelerde bölümlere göre hangi okullarda kontenjan olduğunu görebilirsiniz. Yine www.maol.meb.gov.tr adresinden en son güncel durumla ilgili sorgulamayı da bu linki takip ederek yapabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN!

Açık Lise Yazı ve Haberler

Doğru soru sormak, doğru cevaplara ulaşmanın ilk koşuludur. Yorum yazın, soru sorun, cevaplayalım.


Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 21 Kasım 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Mesleki Açık Öğretim Lisesi Alan/Dal/Bölümleri (31 Yorum)

 1. Açık öğretim lisesi öğrencilerine örgün eğitim yada belirli günlerde eğitim verilemezmi bence ihtiyaç olmalı

  • Yüz yüze eğitim iki şekilde veriliyor zaten. Birincisi mesleki açık lise öğrencilerinin yüz yüze alan derslerini zorunlu olarak okul veya mesleki eğitim merkezlerinde alması. İkincisi yeterli talep olduğunda halk eğitim merkezlerinin veya ilçe milli eğitim müdürlüklerinin belirlediği bir okulda ortak derslerden ücretsiz kurslar verilmesi şeklinde. Siz de ilçe milli eğitime başvurabilirsiniz. Yeterli talep olursa kurs verilir veya mevcut bir kursa yönlendirilirsiniz.

 2. Ben suanda acik lisesinde yeni kayit yapmis bulunmaktayim ve ben aciktan okuyarak hangi meslekler elde edebilme sansimiz var ?

  • İşte yukarıdaki yazı tam olarak açık lisedeki mevcut meslekleri anlatıyor. Yukarıdaki alan/kol/bölümler açık meslek lisesinde eğitim alabileceğiniz bölümler. Ancak yüz yüze eğitim için kendi şehrinizdeki meslek liseleri ve mesleki eğitim merkezlerinin kontenjanlarını sorgulamanız lazım. Kontenjan sorgulaması için gerekli linkte yazımızda mevcut.

 3. Himm ek puan gelirse istedigim bolumu kazana bilirim demek istedigim cevp buydu sizin bana bastan anlatmaniz benin cok isime yardi tesekur ederim:) iyi geceler;)

 4. Son bir soru ork veriyorum tibbi labaratuvar teknikerligi okumqk istuuieum ve cocuk gelim geliyor cocuk gelimi de okumak istemiyorum veya okuduktan sonra bolumu deyise bilme imkani oluyor mu cocuktan tibbi labaravura veya cocuk gelimisi 2 yillik 2 yillk bolum ile deyise bilme imkani oluyoe mu olmuyor okuyarak bolum deyiskligi yapmak

  • Ben size baştan anlatayım: Üniversitede Tıbbi Laboratuar okumak için meslek lisesinde aynı bölümü okuma zorunluluğunuz yok. (Aynı bölümü okursanız ek puan gelir) ancak ek puansız da istediğiniz bölümü kazanabilirsiniz. Ek puan dediğimiz şey 250 puanın içinde 15 puan gibi bir şeydir. Taban puanlara bakın: http://www.aciktercih.com/Sayfalar/Tibbi%20Laboratuvar%20Teknikleri
   Bölüm değişikliği için sınava tekrar girmek gerekebilir; bazı üniversiteler fakülte içinde çift dal veya yan dal gibi imkanlar sunuyor… Şu anda lisede ne okuyacağınız, gelecekte yapacağınız tercih için çok hayati DEĞİL. Önemli olan sizin hangi bölümü ne kadar istediğiniz ve sabrınız ve denemeye devam edecek parasal ve sosyal imkanlarınızın bulunması.

 5. Tesekurler simdi gordum yorumunuzu ve sizden de net bilgi almadim saglik olsun en azindan guzel yonlendkrme yaptiniz tesekur ederim

 6. Benim burda yaptigim yorumu goremedim ayriyeten adminin belki yaptigu yorumjda henuz net bir bilgi alamis deyilim MAOL den yardimci olsnaiz artik

 7. Merhaba oncelikle ben A.O.O siyim 9 sinifa gecine acik ogretime kayit deyilde meslekiye yapmak istiyorum cunku benim istedigim dal saglik ama acik ogretim yok deniliyor meseleki ye kayit olup belirlk bi puan alip saglik icin ordan okuyabilirsiz denilyo bendeki hedef saglik ama bilakis bi de sorun var milli egitim bakanligi aradim bi bayan la gorustum orda ki bayan bana saglik bolumunden sadece sunlar bulunuyor dedi yasli ve hasta bakimi tibbi labaratuvar ve son olarak bi tane daha soyledi hatirliyamadkm suan benjm istedigim acil tip teknisyeni puan yuksek olursa eyer hemsirelige yetecek kadar olsa bile teecih hemsirelikten yana ama bana att in olmadigi hemsireligin de olamadiginj soyledi bu 81 il icin gecerliymis simdj mesleki okul da saglik da hemsirelik veya att var mi yok mu benim icin cok onemli arastiriykrum ama yarim yamalak sonuclar yada bunlari okumak icjn att hemsireligi hangi yere kayit yapmam gerekiyor ve tekrarliyarak da acik ogretim ogrencisiyim lutfen yardimci olun simdiden tesekurler:)