Açık Lise Tarih 1 Online Test 3

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Açık Lise Tarih 1 Online Test 3 (20 Yorum)

 1. Merhaba benim bi tane zorunlu dersim kaldı ve son 17 kredim var tamamlamam gereken bu sınavda bitirmek istiyorum artık bana bi yol gösterebilir misiniz nasıl bi yöntem kullanmam gerekiyor ders çalışırken

  • Ders seçimini yaptınız mı, hangi derslerden sınava gireceğinizi biliyor musunuz? Biliyorsanız sorun yoktur, oturup çalışın, bolca test çözün.

 2. Mezun olabilmem icin 13 Krediye ihtiyacm var ama ortak derslerin kredisini hesapladigimda bu 17 Kredi oluyor. Ben hangi durumda lise mezunu olabilirim? Kredilerin tamamlanmasi mi yoksa ortak derslerin bitmesi mi ?

  • İki yolu var:
   1) Ortak dersleri geçerek veya
   2) 13 kredi daha alıp kalan ortak derslerden de muaf olarak mezun olabilirsin

  • Öncelikle tesekkür ederim. Bi sorum daha var. Ben alman vatandasiyim ve türkiyeden mezun oldugum taktirde almanyaya göre bru mezuniyet neye esdeger??

   • Bilmiyorum, bu soruyu AÖL Batı Avrupa temsilciliğine sorsanız daha iyi olur. Alman eğitim sisteminde bir kaç çeşit lise var (Gymnasium, Halfshule, Realshule gibi bir şeyler hatırlıyorum, muhtemelen yazılışlarını da yanlış yazdım), hangisine karşılık geliyor ben de bilmiyorum.

 3. Merhaba, ben 3 sınav sonra mezun olacağım inşAllah yani 3 dönemim var 2. dönem kayıt oldum ama benim 1. dönemim ilk sınav mart ayında 3. dönem benim 2. dönemime denk gelecek yani 1-2 temmuz ben bu sınavada gireceğim değil mi? ve diğer sorum da temmuz ayındaki sınava girecek isem 18yaşıma giriyorum eylülde felan sınav yok mu 3. dönemim olması için gelecek yıl ocak ayına mı kalacak ben uamaını istemiyorum da lütfen bilgilendirirseniz ciddi anlamda mutlu olacağım teşekkürler ilginiz için.

  • Büşra şu anki (2016/2. dönem itibariyle) toplam dönemini, toplam kredini ve doğum tarihini gün/ay/yıl olarak yazarsan sana kesin bilgi verebilirim. Değilse sadece kuralları hatırlatırım.

    • 3. dönem sınavlarına girebilirsin. Ancak Eylül-Ekim’deki ek sınavlar için dönemin ve kredin yeterli değil. Gelecek yıla mezun olabilirsin. Gelecek yıl Haziran’da mı, ek sınavlarda mı mezun olacağın senin çabana ve çalışmana bağlı.

     • yani 2018 haziran mı ama bana ocak sınavına girip mezun olabileceğimi söylediler hazirana çok uzamış oluyor şimdi mart sınavları 1, temmuz sınavı 2 ,ocak sınavı 3 olmuyor mu? 2018 ocak bitmiş olmayacak mı ?

     • En erken Mart’ta biterebilirsin. (Mart’ta bitirebilmek için her dönem 27-28 kredilik ders geçmen gerekiyor) Ama senin performansına bakınca Haziran’a kadar uzayabilir demiştim. Zaten Mart’ta bitirmek ile Haziran bitirmek arasında bir fark yok.

    • Yorumlara cevapları görmek için iki yol var. 1) Anasayfada veya ilgili sayfada sağ sütundaki reklamın altında yer alan “Yorumlarınız-Sorularınız” kısmında veya
     2) Yorum yazdığınız sayfa, test veya yazının altında görebilirsiniz. Samimi olarak itiraf edelim ki, yorumlarınıza aynı saat içinde cevap veremeyebiliyoruz.
     Yorumlarınızı görün!

 4. bu testleri pc ye indirip intenet kullanmadan çalışabilirmiyim yada öyle bir program varmı?

  • Bu soruları indirebilirsiniz, ancak bu şekilde (online test olarak) çözemezsiniz. Sadece normal bir düz dosya olarak indirebilirsiniz. Bu şekilde internet olmadan çözebileceğiniz bir yol biz bilmiyoruz.