Sınavsız Geçiş Yapılabilecek 2 Yıllık Meslek Yüksek Okulları

Sınavsız Geçiş Yapılabilecek 2 Yıllık Meslek Yüksek Okulları. Meslek Liseliler hangi bölümlere sınavsız geçiş yapabilirler? 2015-2016 YGS – LYS adaylarının merak ettikleri sorunun cevabını aşağıda bulabilirsiniz. Sınavsız geçiş kuralları, koşulları ve öncelikleri için buraya tıklayın.Sinavsiz_gecis_meslek_lisesi_universite_2_yillik_yuksek_okulu

MESLEK LİSELİ ARKADAŞ! SINAVSIZ GEÇİŞ DÜŞÜNÜYORSAN BU TABLOYU MUTLAKA İNCELE: Hangi meslek lisesi alan/kol/bölümlerinden hangi 2 yıllık programlara sınavsız geçiş yapılabilir? ÖSYS hangi bölümlere sınavsız geçiş hakkı vardır?

Hangi bölümlere sınavsız geçiş yapılabilir sorusu anlamsız hale geldi. ÖSYM, 2015 ÖSYS itibariyle lisans programları için Tablo 3A ve Tablo 3B şeklinde iki yarı tablo yayınlamaya ve sadece YGS ile girilebilecek ve sınavsız geçiş öncelikli olan kalan kontenjanları alan dışı adaylara YGS puanıyla açan iki farklı tablo uygulamasını bitirdi. Artık önlisans programları için tek tablo var: Tablo 3. Bu tablodaki bütün bölümlerin kontanjanları SGK (Sınavsız Geçiş Kontenjanı) ve YGSK (YGS Puanlı Geçiş Kontenjanı) olarak ayrılmıştır. Bu nedenle sınavsız geçiş kontenjanlı bölümler ve YGS puanlı önlisans bölümleri ayrımının anlamı kalmamıştır. (Not: Önlisans programlarının kontenjanlarından yarsından fazlası SGK -sınavsız geiş kontenjanı- olarak ayrılmış. Meslek liseliler önlisans programlarında hala çok avantajlı.)

MESLEKİ VE TEKNİK ORTAÖĞRETİM KURUMLARINDAN MESLEK YÜKSEKOKULLARI İLE AÇIK ÖĞRETİM ÖN LİSANS PROGRAMLARINA SINAVSIZ GEÇİŞ KOŞULLARI VE ÖNCELİKLERİ İÇİN BURAYA TIKLA!

Tablo – 3 Önlisans programlarının 2015 taban puanları dosyası için bağlantıya tıklayın: Tablo-3. Merkezi Yerleştirme İle Öğrenci Alan Yükseköğretim Ön Lisans Programları

Hangi meslek lisesi alan/kol/bölümlerinden hangi 2 yıllık programlara sınavsız geçiş yapılabilir? ÖSYS hangi bölümlere sınavsız geçiş hakkı vardır?

Meslek Lisesi mezun ve öğrencilerinin Ek-Puanla girebilecekleri 4 yıllık lisans programları için tıklayın.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN!

Açık Lise Yazı ve Haberler

Doğru soru sormak, doğru cevaplara ulaşmanın ilk koşuludur. Yorum yazın, soru sorun, cevaplayalım.


Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 16 Haziran 2015

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın