TS Puanlı Bölümler (Türkçe-Sosyal) Puanıyla Girilen Bölümler

 

 ÖSYS MF puanlı lisans bölümleri

 ÖSYS TM puanlı lisans bölümleri

 ÖSYS TS puanlı lisans bölümleri

 ÖSYS DİL puanlı lisans bölümleri

 
*

Açık Tercih.Com 2015 "Üniversite Tercih Robotu" Üniversiteler-Bölümler-Taban Puanlar- Kontenjanlar

*

2015 ÖSYS Tercihleri: Kimler Hangi Tablodan Tercih Yapacaklar?

* 2015 LYS Başvuruları için 2015 ÖSYS Kılavuzu

TS (Türkçe - Sosyal / Sözel) Puanlı Lisans Programları

TS - 1 Puanlı Lisans Programları

TS - 2 Puanlı Lisans Programları

 

TS puan türüyle girilebilen bölümler neler, Türk Dili ve Edebiyatı bölümü hangi puan türüyle öğrenci alıyor, TS-1 ve TS-2 puanlarıyla hangi bölümler tercih edilebilir? vb. sorularınızın cevapları yukarıda. Ayrıca TS puanlı bölümlerin 2012-2013 taban puanları, başarı sıralamaları, kontenjanları, hangi üniversitelerde bulunduğu gibi sorularınızın cevapları için tercih etmeyi düşündüğünüz, merakettiğiniz bölümün yukarıdaki linkini tıklamanız yeterlidir. 

TS puan türünde hangi oturumlar, hangi testler etkilidir, derslerin ve testlerin katsayıları kaçtır görmek için tıklayın.

TS ve bütün YGS-LYS puan türlerine göre puan hesaplama için tıklayın

 

2010 LYS TS-1 puanıyla girilebilecek bölümler, 2010 LYS TS-2 puanıyla girilebilecek bölümler, 2010 LYS DİL-1 puanıyla girilebilecek bölümler, Bir türkçe - sosyal (TS) öğrencisi hangi bölümleri tercih edebilir, edebiyat öğretmenliğine hangi puan türüyle girilebilir, türkçe öğretmenliğine hangi puan türüyle girilebilir, basın yayın bölümüne hangi puan türüyle girilebilir, radyo sinema televizyon - tv bölümüne hangi puan türüyle girilebilir, coğrafya öğretmenliği bölümüne hangi puan türüyle girilebilir? türkçe öğretmenliğine hangi puan türüyle girilebilir? taban puanı kaçtır?, lys - 4, lys - 3 2010 edebiyat türkçe, coğrafya, sosyal blimler testi, lys 2010 ts - 1, ts - 2, t puanıyla tercih edebileceğiniz bölümler.

 

KR Açık Lise Soru Bankaları 2015 Yeni Baskı "Açık Lise Sınavlarında Kesin Başarı İçin"

 

Ts ek kontenjan  09.09.2014 22:19:55

ek kontenjan ts puanlı bölümle  /   5

Ts puanlı bölümlerin ek kontenjanla tercihinde puan şartı var mı, yani ben 280 ts puanıyla taban puanı 280 den fazla olan edebiyat öğretmenliği bölümünü tercih edebilir miyim?
Ts puanıyla girilen  01.08.2014 16:08:06

ts puanlı bölümler üniversite  /   5

Ts puanıyla girilen bölümler nelerdir, ts puanıyla Türkçe sosyal öğrencilerinin tercih edebileceği üniversite bölümleri hangileri ve taban puanları, başarı sıralamaları, kontenjanları 2013-2014 ygs lys sonuçlarına göre yuıkarıda verilmiş. hocalarıma teşekkür...
tsci akar  01.08.2014 10:10:36

ts puanlı bölümler  /   5

Ts puanlı bölümler denilince akla hemen türk dili edebiyetı ve türkçe öğretmenliği bölümleri geliyor, oysa tarih, coğrafya, basın yayın, radyo, sinema televizyon, iletişim, halkla ilişkiler, reklamcılık ve tanıtım gibi bir çok alternatif bölüm var. Aslında ts puanlı bölümler 100 binden fazla kontenjanla üniversite adayları için iyi bir alternatif. Ama okumayı sevmek lazım, konuşmayı sevmek lazım, ha bir de insanlarla rahat diyalog kurabilmek lazım.
Admin  27.11.2014 21:39:40

ts puanıyla girilen bölümler  /   5

Bir çarpıklık ve bir fırsat:Ts puanıyla girilen bölümlerden en yüksek puanlı bölümler arasında türk edebiyatı yer alıyor. Ama açıköğretim edebiyat bölümü de var. Açıköğretim edebiyat bölümünü lys sınavlarına hiç girmeden sadece ygs den baraj puanı geçerek kazanmak mümkün. O zaman ben kendimi niye yorayım? Sadece ygs için biraz test çözüp, kalan zamanınmda bolca roman, şiir, deneme, edebiyat tarihi okusam daha iyi olmaz mı?
Subject *  
Email *  
Nick Name * Rate    
 Confirm Image  Refresh
 
Add Comment