KR Kariyer Rehberlik

Sponsor bağlantı:

LYS Felsefe Grubu (Psikoloji-Sosyoloji-Mantık-Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi) soruları ve cevapları için tıklayın!

 

TS Puanlı Bölümler (Türkçe-Sosyal) Puanıyla Girilen Bölümler

 

 ÖSYS MF puanlı lisans bölümleri

 ÖSYS TM puanlı lisans bölümleri

 ÖSYS TS puanlı lisans bölümleri

 ÖSYS DİL puanlı lisans bölümleri

 
*

Açık Tercih.Com 2015 "Üniversite Tercih Robotu" Üniversiteler-Bölümler-Taban Puanlar- Kontenjanlar

*

2015 ÖSYS Tercihleri: Kimler Hangi Tablodan Tercih Yapacaklar?

* 2015 LYS Başvuruları için 2015 ÖSYS Kılavuzu
*

2014 ÖSYS Tercih Kılavuzu

TS (Türkçe - Sosyal / Sözel) Puanlı Lisans Programları

TS - 1 Puanlı Lisans Programları

TS - 2 Puanlı Lisans Programları

 

TS puan türüyle girilebilen bölümler neler, Türk Dili ve Edebiyatı bölümü hangi puan türüyle öğrenci alıyor, TS-1 ve TS-2 puanlarıyla hangi bölümler tercih edilebilir? vb. sorularınızın cevapları yukarıda. Ayrıca TS puanlı bölümlerin 2012-2013 taban puanları, başarı sıralamaları, kontenjanları, hangi üniversitelerde bulunduğu gibi sorularınızın cevapları için tercih etmeyi düşündüğünüz, merakettiğiniz bölümün yukarıdaki linkini tıklamanız yeterlidir. 

TS puan türünde hangi oturumlar, hangi testler etkilidir, derslerin ve testlerin katsayıları kaçtır görmek için tıklayın.

TS ve bütün YGS-LYS puan türlerine göre puan hesaplama için tıklayın

 

 

2010 LYS TS-1 puanıyla girilebilecek bölümler, 2010 LYS TS-2 puanıyla girilebilecek bölümler, 2010 LYS DİL-1 puanıyla girilebilecek bölümler, Bir türkçe - sosyal (TS) öğrencisi hangi bölümleri tercih edebilir, edebiyat öğretmenliğine hangi puan türüyle girilebilir, türkçe öğretmenliğine hangi puan türüyle girilebilir, basın yayın bölümüne hangi puan türüyle girilebilir, radyo sinema televizyon - tv bölümüne hangi puan türüyle girilebilir, coğrafya öğretmenliği bölümüne hangi puan türüyle girilebilir? türkçe öğretmenliğine hangi puan türüyle girilebilir? taban puanı kaçtır?, lys - 4, lys - 3 2010 edebiyat türkçe, coğrafya, sosyal blimler testi, lys 2010 ts - 1, ts - 2, t puanıyla tercih edebileceğiniz bölümler.

Sponsor bağlantı:

LYS Felsefe Grubu (Psikoloji-Sosyoloji-Mantık-Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi) soruları ve cevapları için tıklayın!

 

Yorumlar

Ts ek kontenjan  09.09.2014 22:19:55

ek kontenjan ts puanlı bölümle  /   5

Ts puanlı bölümlerin ek kontenjanla tercihinde puan şartı var mı, yani ben 280 ts puanıyla taban puanı 280 den fazla olan edebiyat öğretmenliği bölümünü tercih edebilir miyim?
Ts puanıyla girilen  01.08.2014 16:08:06

ts puanlı bölümler üniversite  /   5

Ts puanıyla girilen bölümler nelerdir, ts puanıyla Türkçe sosyal öğrencilerinin tercih edebileceği üniversite bölümleri hangileri ve taban puanları, başarı sıralamaları, kontenjanları 2013-2014 ygs lys sonuçlarına göre yuıkarıda verilmiş. hocalarıma teşekkür...
tsci akar  01.08.2014 10:10:36

ts puanlı bölümler  /   5

Ts puanlı bölümler denilince akla hemen türk dili edebiyetı ve türkçe öğretmenliği bölümleri geliyor, oysa tarih, coğrafya, basın yayın, radyo, sinema televizyon, iletişim, halkla ilişkiler, reklamcılık ve tanıtım gibi bir çok alternatif bölüm var. Aslında ts puanlı bölümler 100 binden fazla kontenjanla üniversite adayları için iyi bir alternatif. Ama okumayı sevmek lazım, konuşmayı sevmek lazım, ha bir de insanlarla rahat diyalog kurabilmek lazım.
Admin  27.11.2014 21:39:40

ts puanıyla girilen bölümler  /   5

Bir çarpıklık ve bir fırsat:Ts puanıyla girilen bölümlerden en yüksek puanlı bölümler arasında türk edebiyatı yer alıyor. Ama açıköğretim edebiyat bölümü de var. Açıköğretim edebiyat bölümünü lys sınavlarına hiç girmeden sadece ygs den baraj puanı geçerek kazanmak mümkün. O zaman ben kendimi niye yorayım? Sadece ygs için biraz test çözüp, kalan zamanınmda bolca roman, şiir, deneme, edebiyat tarihi okusam daha iyi olmaz mı?
Subject *  
Email *  
Nick Name * Rate    
 Confirm Image  Refresh
 
Add Comment

TS Puanlı Bölümler

2013 ygs, lys taban puanları, 2012 başarı sıralamaları

 

 

Ana Sayfa

|

YGS - LYS

|

Açık Lise İş Takvimi

|

SBS

|

AOF

|

KPSS

 

                   

Açık Lise Kursu

|

Açık Lise Kitapları

|

Açık Tercih.Com

|

DGS

|

ALES

|

iletisim

 

 

 

 

Açık Lise.Biz - AOL Açık Öğretim Lisesi - Açık Lise Dershanesi - KR Açık Lise Soru Bankaları - KR Açık Lise Fasikülleri - KR Açık Lise Kitapları

 

KR Açık Lise: www.aciklise-dershanesi.com  A. Tanrıkulu tarafından programlanmıştır.

 

Açık Lise Öğrencileri,

Artık genel liselerin müfredatına, dönemlerine ve sınav takvimine göre (yıllık dersler ve yılda bir kaç yazılı sınava dayalı) eğitim yapan dershanelere mecbur değilsiniz. Açık lisenin her yıl üç dönemden ve her dönemde farklı dersler almanıza ve bu yolla 2.5 yılda mezun olmanıza imkan veren açık lise programına uygun bir program sunan bir dershane var: Açık Lise Dersanesi

 Ankara Açık Lise Dersanesi,

Ankaralı açık lise öğrencileri için, açık lise dersleri dershanesi açıldı. Tek işi Açık Lise olan dersane, KR Açık lise dersanesi kayıtlarına devam ediyor. Ankara aöl dersanesi Açık Lise Dershanesi 15 Eylül 2011 tarihinde derslerine Matematik ve Geometri ile başlıyacak. Açık liseye özel dersane için geç kalmayın, kontenjanımız sınırlıdır. Akademi

Kızılay / Ankara tıklayınız.

 

Aol.meb.gov.tr adresinde öğrenci girişi yaparak aol meb gov tr sisteme kayıtlı aöl ve maöl, açık öğretim lisesi ve mesleki açıköğretim lisesi öğrencilerinin yapabileceği açık lise ders seçimiaçık lise kolay mezun olma ve doğru ders seçimi için, aol yeni kayıt, açık lise kayıt yenileme, aöl sınav yeri öğrenme, açık lise sınav giriş belgesi çıkartma, açıköğretim lisesi öğrenci bilgileri değiştirme, aol kayıt yenileme tarihlerini öğrenme, açık lise yeni kayıt tarihlerini görme, açık öğretim lisesi sınav tarihlerini ve zamanlarını öğrenme, açık öğretim lisesi (aol) ve mesleki açıköğretim lisesi (maöl) iş takvimini inceleme, açık lise batı avrupa programı iş takvimini ve sınav tarihlerini öğrenme gibi konularda bütün bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.