KR Kariyer Rehberlik

2013 - 2014 Üniversite Adayları

2013 YGS LYS Üniversite Taban Puanları

Puan türüne göre bölümler: - YGS ile girilen bölümler - MF puanlı bölümler - TM puanlı bölümler - TS puanlı bölümler - DİL puanlı bölümler -Meslek Liseliler için EK Puanlı bölümler - MTOK kontenjanlı bölümler -ÖSYS Tercih bilgileri

 Moda Tasarımı Bölüm  YGS - LYS Taban Puanları

Moda Tasarımı Bölüm Hakkında 

Moda Tasarımı 2013 YGS Taban Puanları

Üniversite Adı   Şehir/Ülke   BÖLÜMÜN ADI   KON.   YER.   PUAN TÜRÜ   Taban Puan   Başarı Sıralaması
Gazi Üniversitesi   Ankara   Moda Tasarımı (M.T.O.K.)   22   22   YGS-5   321,58397   304.000
Giresun Üniversitesi   Giresun   Moda Tasarımı   57   57   YGS-5   300,56304   415.000
Giresun Üniversitesi   Giresun   Moda Tasarımı (İÖ)   57   57   YGS-5   269,66347   634.000

Moda Tasarımı 2012 YGS Taban Puanları

Üniversitesi BÖLÜMÜN ADI KON. YER. PUAN
TÜRÜ
  Taban Puan   BAŞARI SIRASI
GİRESUN ÜNİVERSİTESİ Moda Tasarımı 57 57 YGS-5   322,2774   314.000
GİRESUN ÜNİVERSİTESİ Moda Tasarımı (İÖ) 57 57 YGS-5   304,2837   416.000
GAZİ ÜNİVERSİTESİ (ANKARA) Moda Tasarımı (M.T.O.K.) 22 22 YGS-5   334,5909   258.000

Moda Tasarımı 2011 Taban Puanları

Üniversite Adı Şehri Türü Fakültesi Bölüm Adı Kon. Yer. Puan Türü En Küçük Başarı Sırası
İzmir Ekonomik Ün. İzmir Vakıf Güzel Sanatlar ve Tasarım Fak. Moda Tasarımı (Tam Burslu) 5 5 YGS-5 441.743 52.100
Anadolu Üniversitesi Eskişehir Devlet Endüstiriyel Sanatlar Moda Tasarımı 62 62 YGS-5 383.210 152.000
İzmir Ekonomik Ün. İzmir Vakıf Güzel Sanatlar ve Tasarım Fak. Moda Tasarımı (%50 Burslu) 10 10 YGS-5 366.279 199.000
Gazi Üniversitesi Ankara Devlet Sanat ve Tasarım Fak. Moda Tasarımı (M.T.O.K.) 19 19 YGS-5 353.996 240.000
Giresun Üniversitesi Giresun Devlet Şebinkarahisar Uygulamalı Bilimler Y.O. Moda Tasarımı 52 52 YGS-5 352.204 247.000
Gazi Üniversitesi Ankara Devlet Sanat ve Tasarım Fak. Moda Tasarımı (M.T.O.K.) (İÖ)  19 19 YGS-5 344.309 278.000
Giresun Üniversitesi Giresun Devlet Şebinkarahisar Uygulamalı Bilimler Y.O. Moda Tasarımı (İÖ) 52 52 YGS-5 333.137 327.000
İzmir Ekonomik Ün. İzmir Vakıf Güzel Sanatlar ve Tasarım Fak. Moda Tasarımı 35 35 YGS-5 266.544 709.000

 
Moda Tasarımı bölümü 2010 ygs - lys ösys taban puanları

Moda Tasarımı Bölümü

İzmir Ekonomi Üniversitesi:

Tasarım disiplinleri içerisinde insan bedeni ile en ilintili alan olan moda, çağlar boyu değişen kültürel doku ve toplumsal yapı çerçevesinde insanı fiziksel ve sosyal olarak yapılandırmaktadır. Bu yüzden sürekli olarak kendini yenileyerek büyük bir hızla değişen çevresel koşulları ve toplumsal beğenileri ifade eder. Kültürel ve sosyolojik bir olgu olduğu kadar, ekonomik ve endüstriyel boyutu ile de materyal kültürün tarihsel gelişimini ve farklılaşan yaşam biçimlerini aynı anda belirler. Bu bağlamda modaya yön veren kişiler kıyafetler aracılığı ile toplumsal davranış kalıplarını, estetik ve kullanım değerlerini yönlendirirler.

Moda Tasarımı Bölümü, Türk Tekstil ve Moda Endüstrisi’nin uluslararası ölçekte gereksinim duyduğu insan profilini yetiştirmeyi hedeflemektedir. Bu doğrultuda tasarım fikrinden, pazar ve trend araştırmasına, yaratıcı ürün çözümlemelerine, çağdaş kalıp ve dikim tekniklerine ve sunum biçimlerine uzanan tasarım sürecini gerçekleştiren moda tasarımcıları; bu fikir ve ürünleri, doğru kimlik ve markalarla uygun tüketici ve pazarlarla buluşturan, pazarlama ve yönetim stratejilerini geliştiren, aynı zamanda bu sürecin finans, dağıtım, pazarlama, satış ve iletişim aşamalarını yürüten moda işletmecilerini sektöre kazandırmayı amaçlar.

Bu iki uzmanlık alanına vurgu yapan Moda Tasarımı Bölümü, öğrencilere ilk iki yıl aynı çatı altında bir moda projesi gerçekleştirmeye yönelik teknik, kültürel ve yaratıcı donanımı kazandırarak, üçüncü yıldan itibaren moda tasarımı ve moda işletmeciliği alanlarında uzmanlaşan bir eğitim yapısını uygular.

Anadolu Üniversitesi Endüstriyel Sanatlar Yüksekokulu - Moda Tasarımı Bölümü

GENEL BİLGİ

 

Moda Tasarımı Bölümü; 2001-2002 öğretim yılında eğitim ve öğretime başlamıştır. Öğretim programı, 1 yıl isteğe bağlı İngilizce hazırlık ve 4 yıllık lisans eğitimini kapsamaktadır.Öğretim programında yeralan dersler: temel, tamamlayıcı, mesleki seçmeli ve seçmeli dersler olmak üzere dört grupta toplanmaktadır. İkinci yılda başlayan uygulama ağırlıklı derslerde öğrenciler hem tasarımlarını üretme olanağı bulmakta, hem de sektöre yönelik çalışmalarla kendilerini geliştirmektedir. Ayrıca gelişmiş bilgisayar laboratuvarlarında üçüncü yıldan itibaren bilgisayar destekli tasarım eğitimi ile öğrenciler tasarımlarını bilgisayar ortamına aktarmaktadır. Moda Tasarımı iş kollarına göre belirlenen ve güncellenen mesleki seçmeli derslerle öğrencilerin istedikleri dallarda uzmanlaşmasına olanak sağlanmaktadır.Bu bölümden mezun olanlar MODA TASARIMCISI unvanı alırlar ve serbest tasarımcı olarak çalışabildikleri gibi, moda ve hazır giyim sektöründe, tasarım stüdyolarında, sahne sanatları ile ilgili resmi ve özel kurumlarda, sinema ve televizyon kurumları ile daha pek çok alanda tasarımcı ol arak çalışma olanağı bulabilirler. Moda Tasarımı Bölümü Endüstriyel Sanatlar Yüksekokulu bünyesinde Anadolu Üniversitesi ana kampüsü içerisinde yer almaktadır. Bölüm, özel sektör ve diğer üniversitelerle işbirliği içerisindedir.

AMAÇ

 

Moda Sektörünün hızla gelişen ve değişen gereksinimlerine cevap verebilen, yeni ve güncel teknolojileri kullanma bilgi ve becerisini kazanmış, tasarım sürecini organize etme yetenek ve yaratıcılığına sahip moda tasarımcıları yetiştirmeyi hedeflemektedir.

AÇILAN PROGRAMLAR

 

Lisans Programı

Moda Tasarımı Bölümü öğretim programında yer alan dersler temel, tamamlayıcı, mesleki seçmeli ve seçmeli dersler olmak üzere dört grupta toplanmaktadır. Eğitim dili Türkçe?dir. Normal eğitim süresi dört yıldır, aynı zamanda isteğe bağlı bir yıl İngilizce hazırlık eğitimi verilmektedir. Bölüm, her yıl eşit ağırlık puan türünde ÖSS sınavı sonucuna göre 30 öğrenci almaktadır. Öğrenciler mezun olabilmek için en az 2.00 akademik ortalamaya sahip olmak zorundadırlar. Bölümde aynı zamanda yüksek lisans ve doktora eğitimi verilmektedir. Bu eğitim programlarına başvuru ve öğrenci seçimi ile ilgili bilgiler, üniversite ve bölüm tarafından ilan edilmektedir.

Yüksek Lisans Programı

Öğrenciler ilk iki dönem süresince yüksek lisans programında yer alan dersleri almak ve sonraki iki dönem süresince alanlarında yaptıkları araştırma sonucunda tez yazmak zorundadırlar. Yüksek lisans eğitim süresi iki yıldır.

Doktora Programı

Doktora programı ders ve tez çalışmalarını kapsamaktadır. Doktora öğrencilerinin alanlarında özgün bir tez hazırlamaları ve sonrasında yaptıkları çalışma konusunda savunma yapmaları gerekmektedir Doktora eğitim süresi dört yıldır.

ARAŞTIRMA FAALİYETLERİ

 

Bölüm öğretim elemanları "Örtünmeden Modaya: Yapraktan Kumaşa, Kumaştan Modaya" isimli araştırma projesi hazırlamışlardır.

SUNULAN OLANAKLAR

 

Dikiş Atölyesi

Öğrenciler tasarımlarını dikiş atölyesinde üretebilmektedirler.Dikiş atölyesinde 15 mekanik dikiş makinesi, kesim makinaları ve overlok, ilik açma gibi özel amaçlı dikiş makinaları yer almaktadır. Aynı zamanda 5 buharlı sanayi ütüsünün ve vakumlu ütü masalarının yer aldığı ütü odası bulunmaktadır.

Bilgisayar Laboratuarı

Okul içerisinde öğrenciler 45 bilgisayarın yer aldığı iki bilgisayar laboratuarında çalışma olanağı bulmakta ve aynı zamanda giysi tasarımı ve diğer tasarımları bilgisayar ortamında yapabilmektedirler.Tüm bilgisayarlarda internet bağlantısı bulunmaktadır.

Kütüphane

Öğrenciler kampüs içerisinde, merkez kütüphanede yer alan moda tasarımı ve diğer alanlarda çok sayıda kitap ve süreli yayından faydalanmakta, çeşitli veri bankalarına ve elektronik kaynaklara ulaşabilmektedirler.

Diğer

Okul içerisinde öğrencilerin fast-food tarzı yemek yiyebilecekleri okul kantini bulunmaktadır. Kampüs içerisinde öğrencilerin öğle yemeği yiyebileceği öğrenci yemekhanesi ve pek çok kafeterya bulunmaktadır. Öğrenciler Moda Tasarımı Kulübü ve Tiyatro, Dans, Sinema, Dağcılık gibi diğer öğrenci kulüplerine üye olarak sosyal etkinliklere katılabilirler.

ÖDÜLLER

 

29 Ekim 2003 Cumhuriyet Bayramı Etkinlikleri "Vitrin Tasarımı Yarışması 1.lik ve 3.lük ödülü" Erol Çanta "Çanta Tasarımı Projesi : Sırt Çantası 1.lik , Seyahat Çantası 2.lik ve Seyahat Çantası 3.lük ödülü" ödülü.

Taban Puanlar Anasayfa

 

 

 

Yorumlar

Subject *  
Email *  
Nick Name * Rate    
 Confirm Image  Refresh
 
Add Comment

 

YGS Puanlı Bölümler

2013 ygs, lys taban puanları, 2012 başarı sıralamaları

2013-2014 YGS-LYS ÜNİVERS​İTE TABAN PUANLARI VE BAŞARI SIRALAMALARI

Abant İzzet Baysal Üniversitesi
Abdullah Gül Üniversitesi
Acıbadem Üniversitesi
Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi
Adıyaman Üniversitesi
Adnan Menderes Üniversitesi
Afyon Kocatepe Üniversitesi
Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi
Ahi Evran Kırşehir Üniversitesi
Akdeniz Üniversitesi
Aksaray Üniversitesi
Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi
İpek Üniversitesi
Amasya Üniversitesi
Anadolu ÜniversitesiTaban Puanları
Ankara Üniversitesi
Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi
Ankara Bilge Üniversitesi
Ardahan Üniversitesi
Artvin Çoruh Üniversitesi
Atatürk Üniversitesi
Atılım Üniversitesi
Avrasya Üniversitesi
Bahçeşehir Üniversitesi
Balıkesir Üniversitesi
Bartın Üniversitesi
Başkent Üniversitesi
Batman Üniversitesi
Bayburt Üniversitesi
Beykent Üniversitesi
Bezm-i Alem Üniversitesi
Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi
Bingöl Üniversitesi
Bitlis Eren Üniversitesi
Boğaziçi Üniversitesi
Bozok Yozgat Üniversitesi
Bursa Üniversitesi
Bursa Orhan Gazi Üniversitesi
Bursa Teknik Üniversitesi
Bülent Ecevit Üniversitesi
Canik Başarı Üniversitesi
Celal Bayar Üniversitesi
Cumhuriyet Üniversitesi
Çağ Üniversitesi
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Çankaya Üniversitesi
Çankırı Karatekin Üniversitesi
Çukurova Üniversitesi
Dicle Üniversitesi
Doğuş Üniversitesi
Dokuz Eylül Üniversitesi
Dumlupınar Üniversitesi
Düzce Üniversitesi
Ege Üniversitesi
Erciyes Üniversitesi
Erzincan Üniversitesi
Erzurum Üniversitesi
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi
Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi
Fatih Üniversitesi
Fırat Üniversitesi
Galatasaray Üniversitesi
Gazi Üniversitesi
Gaziantep Üniversitesi
Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tokat
Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü
Gedik Üniversitesi 2013 2014 YGS LYS
Gediz Üniversitesi
Giresun Üniversitesi
Gümüşhane Üniversitesi
Hacettepe Üniversitesi
Hakkari Üniversitesi
Harran Üniversitesi 2013 2014 YGS LYS
Haliç Üniversitesi
Hasan Kalyoncu Üniversitesi
Hitit Üniversitesi
Hoca Ahmet Yesevi Türk Kazak Üniversitesi
Iğdır Üniversitesi
Işık Üniversitesi
İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi
İnönü Üniversitesi
İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi
İstanbul Arel Üniversitesi
İstanbul Aydın Üniversitesi
İstanbul Bilgi Üniversitesi
İstanbul Bilim Üniversitesi
İstanbul Gelişim Üniversitesi
İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi
İstanbul Kültür Üniversitesi
İstanbul Medeniyet Üniversitesi
İstanbul Medipol Üniversitesi
İstanbul Mef Üniversitesi
İstanbul Sebahattin Zaim Üniversitesi
İstanbul Şehir Üniversitesi
İstanbul Teknik Üniversitesi
İstanbul Ticaret Üniversitesi
İstanbul Üniversitesi 2013 YGS LYS
İzmir Ekonomi Üniversitesi
İzmir Katip Çelebi Üniversitesi
İzmir Üniversitesi
İzmir Yüksek Teknoloji Üniversitesi
Kadir Has Üniversitesi
Kafkas Üniversitesi 2013 YGS LYS
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi
Karabük Üniversitesi
Karadeniz Teknik Üniversitesi
Karamanoglu Mehmetbey Üniversitesi
Kastamonu Üniversitesi
Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi
Kırıkkale Üniversitesi
Kırklareli Üniversitesi
Kilis 7 Aralık Üniversitesi
Kocaeli Üniversitesi
Koç Üniversitesi
KTO Karatay Üniversitesi
Maltepe Üniversitesi
Mardin Artuklu Üniversitesi
Marmara Üniversitesi
Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi
Melikşah Üniversitesi
Mersin Üniversitesi
Mevlana Üniversitesi
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi
Murat Hüdavendigar Üniversitesi
Mustafa Kemal Üniversitesi
Muş Alparslan Üniversitesi
Namık Kemal Üniversitesi
Necmettin Erbakan Üniversitesi
Nevşehir Üniversitesi
Niğde Üniversitesi
Nişantaşı Üniversitesi
Nuh Naci Yazgan Üniversitesi
Okan Üniversitesi
Ondokuz Mayıs Üniversitesi
Ordu Üniversitesi
Orta Doğu Üniversitesi (ODTÜ) YGS LYS
Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi
Özyeğin Üniversitesi
Pamukkale Üniversitesi
Piri Reis Üniversitesi
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi
Sabancı Üniversitesi
Sakarya Üniversitesi
Selçuk Üniversitesi
Siirt Üniversitesi 2013 YGS LYS
Sinop Üniversitesi
Süleyman Demirel Üniversitesi
Süleyman Şah Üniversitesi
Şırnak Üniversitesi 2013
Şifa Üniversitesi 2013
TED Üniversitesi 2013
TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi
Toros Üniversitesi
Trakya Üniversitesi
Tunceli Üniversitesi
Turgut Özal Üniversitesi
Türk Hava Kurumu Üniversitesi
Türk Alman Üniversitesi
Ufuk Üniversitesi
Uludağ Üniversitesi
Uluslararası Antalya Üniversitesi
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi
Uşak Üniversitesi
Üsküdar Üniversitesi
Yalova Üniversitesi
Yaşar Üniversitesi
Yeditepe Üniversitesi
Yeni Yüzyıl Üniversitesi
Yıldırım Beyazıt Üniversitesi
Yıldız Teknik Üniversitesi
Yüzüncü Yıl Üniversitesi
Zirve Üniversitesi
2013 YGS LYS Taban Puanları, Üniversite taban puanları, 2013 ÖSYS, 2014 YGS LYS

 

 

 

 

Ana Sayfa

|

YGS - LYS

|

AÖL İş Takvimi

|

SBS

|

AOF

|

KPSS

 

                   

Açık Lise Kursu

|

Açık Lise Kitapları

|

MAÖL İş Takvimi

|

DGS

|

ALES

|

iletisim

 

 

KR Açık Lise Rehberliği

krrehberlik@hotmail.com
GSM: 0553 417 22 72

Altındağ/ANKARA

 

Açık Lise.Biz - AOL Açık Öğretim Lisesi - Açık Lise Dershanesi - KR Açık Lise Dershaneleri ve Yayınları - KR Açık Lise Kitapları

 

KR Açık Lise Dershanesi ve Yayınları Rehberliği sitesi: www.aciklise-dershanesi.com  A. Tanrıkulu tarafından programlanmıştır.

 

Açık Lise Öğrencileri,

Artık genel liselerin müfredatına, dönemlerine ve sınav takvimine göre (yıllık dersler ve yılda bir kaç yazılı sınava dayalı) eğitim yapan dershanelere mecbur değilsiniz. Açık lisenin her yıl üç dönemden ve her dönemde farklı dersler almanıza ve bu yolla 2.5 yılda mezun olmanıza imkan veren açık lise programına uygun bir program sunan bir dershane var: Açık Lise Dersanesi

 Ankara Açık Lise Dersanesi,

Ankaralı açık lise öğrencileri için, açık lise dersleri dershanesi açıldı. Tek işi Açık Lise olan dersane, KR Açık lise dersanesi kayıtlarına devam ediyor. Ankara aöl dersanesi Açık Lise Dershanesi 15 Eylül 2011 tarihinde derslerine Matematik ve Geometri ile başlıyacak. Açık liseye özel dersane için geç kalmayın, kontenjanımız sınırlıdır. Akademi

Kızılay / Ankara tıklayınız.

 

Aol.meb.gov.tr adresinde öğrenci girişi yaparak aol meb gov tr sisteme kayıtlı aöl ve maöl, açık öğretim lisesi ve mesleki açıköğretim lisesi öğrencilerinin yapabileceği açık lise ders seçimiaçık lise kolay mezun olma ve doğru ders seçimi için, aol yeni kayıt, açık lise kayıt yenileme, aöl sınav yeri öğrenme, açık lise sınav giriş belgesi çıkartma, açıköğretim lisesi öğrenci bilgileri değiştirme, aol kayıt yenileme tarihlerini öğrenme, açık lise yeni kayıt tarihlerini görme, açık öğretim lisesi sınav tarihlerini ve zamanlarını öğrenme, açık öğretim lisesi (aol) ve mesleki açıköğretim lisesi (maöl) iş takvimini inceleme, açık lise batı avrupa programı iş takvimini ve sınav tarihlerini öğrenme gibi konularda bütün bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.